معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان:

امدادگران، به مثابه روحی در کالبد هلال احمر هستند/ پایگاه امداد بین شهری منتظر مساعدت خیّران

خانبازی گفت: اگر مجموعه هلال احمر را مانند یک کالبد در نظر بگیریم، خونی که در این کالبد جریان دارد امدادگران و داوطلبین هستند که اگر حضور موثر و پررنگی نداشته باشند، این کالبد روح ندارد و کار موثری نمی تواند انجام دهد.

به گزارش چشم برخوار، معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان در حاشیه مراسم روز هلال احمر که امروز با حضور جمعیت هلال احمر شهرستان برخوار در تالار شهرداری دولت آباد برگزار شد، گفت: پایگاه امداد بین شهری از اقداماتی است که اهمیت آن چندان به چشم نمی آید اما در کاهش و پیشگیری از خطرات و آسیب ها بسیار ضروری و اثرگذار است و در زمینه ساخت پایگاه های بین شهری و جاده ای، کمک ها و مساعدت های خیرین، آحاد مردم، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر را نمی توان نادیده گرفت.

خانبازی با بیان اینکه هدف از برگزاری انتخابات مجامع جمعیتی هلال احمر، ظرفیت سازی، استفاده سازمان یافته و هدفمند از توان داوطلبان، خیرین و نیکوکاران است، افزود: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت جوانان و داوطلبین جمعیت هلال احمر بیشتر استفاده کنیم تا کنون سه دوره انتخابات مجامع جمعیتی هلال احمر برگزار کرده ایم.IF

وی اضافه کرد: از ظرفیت های جمعیت هلال احمر می توان به عرصه خدمت رسانی اعم از حوادث، فعالیت های فرهنگی، آموزشی، خدمات مشاوره ای، خدمات پزشکی و بهداشتی در زمینه عمرانی و آبادانی، ارائه کمک مالی به نیازمندان اشاره کرد که با برگزاری انتخابات و تعیین شورای اجرایی مجامع، این اقدامات هدفمند و سازمان یافته تر اجرا خواهد شد.

این مسئول در خصوص جشن روز هلال احمر عنوان کرد: این جشن مقدمه حضور افراد در انتخابات روز جمعه مجامع جمعیتی هلال احمر می باشد و امیدواریم همه اعضا در این انتخابات شرکت داشته باشند.

خانبازی یکی از اهداف برگزاری این جشن را آگاه سازی و دعوت از همه داوطلبین و اعضا جمعیت هلال احمر در انتخابات دانست و گفت: امیدوایم با اطلاع رسانی که مسئولان شهرستان برخوار در این زمینه انجام می دهند انتخابات مجامع، پرشور و با حضور حداکثر اعضا برگزار شود.

وی ادامه داد: اگر مجموعه هلال احمر را مانند یک کالبد در نظر بگیریم، خونی که در این کالبد جریان دارد امدادگران و داوطلبین هستند که اگر حضور موثر و پررنگی نداشته باشند، این کالبد روح ندارد و کار موثری نمی تواند انجام دهد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: در اقداماتی که در شهرستان و استان در زمینه هلال احمر انجام شده اگر خوب بنگریم نقش خیرین پررنگ و غیر قابل انکار بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: حتی در مواقعی در حوادث جاده ای و شهری که خدمت رسانی به نوعی جزء وظایف هلال احمر محسوب نمی شود، اما به خاطر خلأهایی که وجود دارد دوستان ما حضور پیدا می کنند و وظیفه و امدادرسانی خود را انجام می دهند.

وی با تاکید بر اینکه اگر زیرساخت های لازم توسط خیرین فراهم شود این داوطلبان خدمت می توانند خدمات امدادی خود را به مردم برسانند، اظهار کرد: خیرین بدانند این پایگاه ها تا زمانی که خدمات رسانی می کنند برای آن ها نیز خیر و برکت به همراه دارد و اگر از اتفاق بزرگ و خطرناکی پیشگیری شود، اگر تذکری صورت بگیرد که منجر به حادثه ای نشود همه اینها از برکات پایگاه امداد جاده ای خواهد بود.

خانبازی در خصوص فعالیت های جمعیت هلال احمر شهرستان برخوار گفت: هلال احمر شهرستان برخوار نه تنها در انجام وظایف خود بلکه در انجام اموری که به صورت اختیاری است (مانند فعالیت های نوروزی)، وظایف خود را به نحو احسن انجام داده است.

خانبازی در پایان از همه زحمات انسان دوستانه و خداپسندانه داوطلبان و اعضای هلال احمر خیرین تشکر کرد و از خداوند متعال علو درجات را برای آنان خواستار شد.

اجرای گروه تواشیح ولایت شهر دستگرد بخش دیگری از مراسم جشن روز هلال احمر در شهر دولت آباد بود.

در ادامه این مراسم از دو مدرسه خوارزمی با مدیریت آقای دبیرزاده و مدرسه هاجر با مدیریت خانم قاسمی به عنوان مدارس برتر و پیشگام در اجرای طرح دادرس (آموزش کمک های اولیه) با اهدای لوح تقدیر و جعبه کمک های اولیه تجلیل شد.

تجلیل از دو امدادگر برگزیده رسول حیدریان و یوسف یزدانی، دو جوان فعال امدادگر شهرستان برخوار سید محمد حسینی و راضیه محمودی، دواطلبان نمونه روح اله اعظمی، آسیه نریمانی و ندا حسینی، بخش دیگری از مراسم بود که در ادامه با اجرای گروه موسیقی سنتی برخوار و اجرای گروه تئاتر به تهیه کنندگی آقای متین پور، مراسم به پایان رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.