رئیس شبکه بهداشت شهرستان:

سهل انگاری، عامل تأخیر اورژانس در حادثه انفجار مواد محترقه نبوده است

کمالی ضمن تشکر از نیروهای اورژانس شهرستان گفت: تأخیر حضور آمبولانس در حادثه انفجار مواد محترقه به علت حضور همه نیروها در مأموریت های دیگر بود.

به گزارش چشم برخوار، مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان برخوار در واکنش به انتشار خبر مرگ یک جوان بر اثر انفجار مواد محترقه و تاخیر ۳۰ دقیقه ای اورژانس، ضمن تاکید بر عملکرد بسیار خوب اورژانس در شهرستان برخوار، گفت: در زمان وقوع حادثه انفجار مواد محترقه در روز گذشته همه آمبولانس ها در سطح شهرستان برای ماموریت به مکان های دیگر اعزام شده بودند.

دکتر حسن کمالی ادامه داد: آمبولانس دولت آباد برای انتقال سه مصدوم از مقابل پارک جهاد به بیمارستان غرضی، آمبولانس منطقه صنعتی اعزام به صحنه تصادف در سه راهی شاهپورآباد به دلیل وقوع تصادف و واژگونی پراید، آمبولانس حبیب آباد در حال انجام ماموریت در شهر اصفهان و آمبولانس شهر خورزوق نیز در راه برگشت از ماموریت از اصفهان بوده است.

وی اضافه کرد: پس از حادثه انفجار مواد محترقه، آمبولانس بیمارستان غرضی که کد دولت آباد بوده سر صحنه حاضر شد و آمبولانس حبیب آباد و خورزوق هم که در حال برگشت از ماموریات بوده اند، جهت کمک به محل حادثه ملحق شدند و با کمک پرسنل دو آمبولانس، مصدوم به بیمارستان کاشانی اصفهان انتقال داده شد.

دکتر کمالیکمالی ضمن ابراز ناراحتی از نحوه برخورد شب گذشته اطرافیان فرد حادثه دیده با پرسنل اورژانس گفت: پرسنل مظلوم اورژانس در حالی که هنوز خون فرد مصدوم بر لباسشان بود و باید برای ماموریت به جای دیگری می رفتند، توسط تعداد زیادی از آشنایان جوان مصدوم به طور بی رحمانه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، آیا این بود حق همراهی و کمک های بی دریغ این زحمت کشان بی منت؟! چرا که اگر فقط یک مرتبه  یک فرد قبل از حادثه دلسوزی می کرد و کیسه مواد محترقه را از متوفی جدا می کرد، نه مصیبتی دامنگیر خانواده ای می شد و نه پرسنل بی دفاع اورژانس این گونه مورد ضرب و شتم و کم لطفی قرار می گرفتند.

این مسئول خطاب به شهروندان شهرستان اعلام کرد: با پیگیری های بسیار زیاد همه مسئولین در دو سال گذشته، مجوز دو کد آمبولانس ۱۱۵برای شهرستان – در خورزوق و منطقه صنعتی دولت آباد – صادر شده و در حال فعالیت می باشند.

وی با بیان اینکه در سال جاری هیچ مجوزی برای استان اصفهان صادر نشده است، اظهار کرد: این دو مجوز در حالی برای شهرستان برخوار صادر شد که در سال گذشته برای کل استان، تعداد هشت مجوز صادر شده بود و منطقه صنعتی دولت آباد یکی از این مجوزها بود که هم اکنون در شهرداری مستقر است.

مسئول شبکه بهداشت برخوار در پایان با اشاره به اینکه تمامی این اقدامات با همراهی شهردار منطقه صنعتی دولت آباد بوده است، اظهار امیدواری کرد: امید می رود سطح فرهنگ سلامت مردم ما بالا برود.


41 دیدگاه برای “سهل انگاری، عامل تأخیر اورژانس در حادثه انفجار مواد محترقه نبوده است
 1. آقای ناشناس من نگفتم عکس خواهر بزنید… وقتی درک وفهمتون پایین باشه من چه کار کنم… منظورم این اگر ایشان ترقه حمل نمی کرد الان این داغ برای خانواده اش رقم نمی خورد…. من خودم همیشه شاهدم که چقدر مردم به این افراد که با زدن ترقه اون هم به خاطر یک لذت آنی و زود گذر شوق میکنند چقدر لعنت ونفرین حواله خودش وپدر ومادرش میکنند… اگر مسلمان باشید باید بفهمید که این هم یک نوع حق الناس می باشد وتا مردم راضی نشوند هیچ کس حتی خدا واباعبدالله واهل بیت هم نمی توانند آن را از عذاب نجات بدهند…. من بیسواد شما عالم فقط لطفاً با منطق حرفی را بزنید اگر ترقه نداشت الان صحیح سالم در کنارتون بود.. هر چه می خواهید نفرین به من بکنید چون اگر ناحق باشد اول دامن خودتان را می گیرد

 2. بازهم سلام
  آقایون راه را به بی راهه نکشید اون بنده خدا اگر مصدوم کمی شد و در دنیا بود حرف شما درست بود به خودش میزدید ولی این بنده خدا به خاطر کاراشتباهی که کرده در دنیا دیگر نفس نمی کشد و تنها داغ خود را برای خانواده و دوستان باقی گذاشته شما به جای زخم زبان تسلیتی به خانواده داغدیده بگویید .

 3. آقای همت واقعا ممنون بابت این همه درک وفهمی که شما دارین کاش این درک و فهم شما را دیگران داشتن کاش مسئولین با اطلاعات غلط ذهن مردم را خراب نمی کردن در ضمن حمله ای به آمبولانس صورت نگرفته و تماس اقوام با آمبولانس به دلیل حال بد یکی از نزدیکان بوده که به دلیل تاخیر زیاد حال آن عزیز بهتر شدو

 4. اول اینکه خدا رحمت کنند همه شهدای این راه رادر این دیار امیدوارم این هزینه گزافی که بخاطر ترقه جامعه دولت آباد دارد می پردازد را در زمینه های دیگر … در مراسماتشان بپردازند که باعث شادی بیشتری شود و آلودگی صوتی و ….
  اما در مورد جریان اخیر بنده بطور قاطع به خانواده داغدار پس از عرض تسلیت بگم که چنانچه این اتفاق دم در بیمارستان هم رخ میداد امیدی به زنده بودن مرحوم نبود از طرفی اگر هم معجزه ای میشد و زنده می ماند خودتان بهتر از همه میدانید که یوسف رعنا یوسف رعنا نبود و برای همیشه درد و زجر پشیمانی برای خودش و خانواده اش داشت پس به حکمت الهی راضی باشید و امیدوارم که این آخرین قربانی باشد که جامعه دولت آباد در این زمینه ترقه میدهد .
  بهتر است کمی هم خودمان را مقصر بدانیم

 5. سلام.عجب فیلمی شده این توجیه خانواده محترم کریمی…میگن درخواست آمبولانس دوم بخاطر حال بد یکی از اقوام بوده اما چون تاخیر داشته خوب شده طرف…جنااااااااب…تا کی دروغ؟؟؟؟تا کی تهمت ناروا… چرا اورژانس همش تاخیرش جا افتاده..مگه فاصله پایگاه تا خیابان سادات چند دقیقس؟؟؟؟؟تهران که نیست…خیلی طول بکشه ۸دقیقه…بابا آمبولانس هم ماشینه…باید مسیر طی کنه تا برسه…این قضایا انشاا… با اجرای حکم قطعی دادگاه پایان پیدا میکنه..تا درس عبرتی باشه واسه بقیه که اورژانس رایگان یعنی دلسوزی..نه اینکه در آمبولانس رو دونفری به زور بکنی…

 6. باسلام
  اگر صحبتهای دوستان درست باشه که درست نیست ک یه مشت پرسنل خدوم را مقصر میدانند چرا با اسم مستعار نظر خود را اعلام کرده اند. یعنی شهامت در حده یه صحبت ندااااررند. اگر شهامت ندارن پس حق دخالت هم نباید داشته باشند.
  کاملا مشخص هست ک این اشوب و فتنه از سمت متوفی از چه شخصی هسش. واقعا متاسفم ک آبرو و شعن یک شهر را این را اینجور میبرند و دم از شخصیت و انسانیت میزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.