جزئیات ذبح کودک فلسطینی در سوریه + تصاویر (۱۸+)

یکی از گروه‌های تروریستی در شمال سوریه در اقدامی وحشیانه یک کودک را سر بریدند.

به گزارش چشم برخوار ـ ابنا ـ تروریست‌های مخالف دولت سوریه روز گذشته یک پسر بچه‌ را سر بریدند. در ویدئویی که به تازگی منتشر شده تکفیری‌ها یک پسربچه وحشت‌زده را که حدودا ۱۰ ساله به نظر می‌رسد، در عقب یک کامیون مورد ضرب و شتم قرار داده و سپس یکی از مردان موهای پسربچه را می‌کشد و دقایقی بعد همان مرد سر پسربچه را از تنش جدا می‌کند.

تروریست‌های “جنبش نورالدین زنکی” وابسته به ارتش آزاد سوریه که یک گروه شورشی مخالف دولت است، عاملان این جنایت هولناک معرفی شده‌اند.آن طور که در ویدئو عنوان شده شورشیان این پسربچه را یک مبارز فلسطینی حامی دولت بشار اسد خوانده‌اند.در این ویدئو، یکی از عناصر مسلح با چاقویی کوچک یک کودک را پشت کامیون سر می‌برد، و یکی دیگر از عناصر مسلح که در کنار او ایستاده، فریاد می‌زند “هیچ کس را در حندرات رها نمی‌کنیم”.

این جنایت وحشیانه در حوالی حندرات، واقع در شمال شهر حلب، روی داده است؛ منطقه‌ای که در آن درگیری‌های شدیدی میان نیروهای دولتی و تروریست‌های تکفیری در جریان است.پسربچه‌ای که در این ویدئو دیده می‌شود در شبکه‌های اجتماعی با نام «عبدالله عیسی» شناسایی شده است.

یکی از مردانی که در این ویدئو دیده می‌شود عبدالله عیسی را عضو گروه لواء قدس معرفی می‌کند؛ گروهی متشکل از شبه‌نظامیان فلسطینی- سوری حامی دولت سوریه‌ که از سال ۲۰۱۳ در حومه حلب وارد جنگ‌های داخلی شده است.

عنب بلدی، وبسایت نزدیک به این گروه تروریستی از یکی از مسئولان سیاسی جنبش نورالدین زنکی نقل کرده که محتوای ویدئوی منتشر شده تحت بررسی است و چنانچه هر کدام از اعضای این گروه مرتکب جرمی شده باشد به دادگاه نظامی ارجاع داده خواهد شد.این وبسایت همچنین به نقل از یکی از مشاوران حقوقی ارتش آزاد سوریه نوشته مسببان این واقعه باید پاسخگوی اعمال‌شان باشند.

«رامی عبدالرحمن» مدیر مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان این کشور در لندن به خبرگزاری فرانسه گفت: این کودک در منطقه حندرات بازداشت شد، ولی او را در منطقه المشهد در شرق محل بازداشتش سربریدند. این منطقه تحت کنترل مخالفان در شهر حلب است.سازمان عفو بین‌الملل اخیرا گزارشی از جنایات عناصر جنبش نورالدین زنکی منتشر کرده که در آن به اعمالی چون آدم ربایی و شکنجه اشاره شده است.اردوگاه عین الطال در حوالی حندرات ، تا پیش از شروع جنگ داخلی در سوریه، میزبان حدود ۷ هزار آواره فلسطینی بود، اما از سال ۲۰۱۳ و همزمان با اوج گرفتن درگیری‌ها در حلب، ساکنان آن بی‌جا شده‌اند.

خبرگزاری “تاس” تأکید کرد که مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده ضمن بیان این مطلب گفته است که فعلا نمی تواند خبر قتل فجیع کودک سوری را تأئید کند!
پیشتر ویدئوی قتل فجیع یک کودک سوری توسط شبه نظامیان عضو “حرکت نورالدین زنکی” در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.
روزنامه الاخبار لبنان با اشاره به اینکه این کودک فلسطینی است، تأکید کرد، گروهک “نور الدین الزنکی” که دولت آمریکا آن را در فهرست گروه های “میانه رو” در سوریه قرار داده است، یک کودک فلسطینی به نام “عبدالله عیسی” را سربریدند.
این گروه تروریستی که در شمال حلب مستقر است، در بیانیه‌ای مدعی شد که این اعدام “یک اشتباه فردی است و جزء سیاستهای کلی این گروه نمی‌باشد” و همه عاملان آن بازداشت شده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.