مشکلات آب و مدارس علی آباد ملاعلی، محسن آباد و پروانه حل شد/ تخصیص اعتبار در گرو همکاری فرمانداری است

در بازدید روز گذشته معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از سه روستای برخوار، مقرر شد مدارس نیمه ساز علی آباد، محسن آباد برای تکمیل و تجهیز تامین اعتبار شوند و همچنین مشکل آب شرب این روستاها برطرف شود.

به گزارش چشم برخوار، روز گذشته شهرستان برخوار میزبان معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بود.

سید ابوالفضل رضوی با حضور در شهرستان برخوار به همراه حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس، دهیاران، اعضای شورای اسلامی شهرها و مسئولان و متولیان اشتغال و آبادسازی روستاها از روستای علی آباد ملاعلی، پروانه و محسن آباد بازدید کرد و مشکلات این روستاها را مورد بررسی قرار داد.

در جلسه ای که در ادامه این بازدید در محل فرمانداری شاهین شهر با حضور فرمانداران شهرستان برخوار و شاهین شهر و معاونین دو شهرستان برگزار شد، حاجی دلیگانی در مورد نیازهای اساسی دو منطقه در بخش های عمرانی و زیرساخت های فرهنگی و همچنین دریافت تسهیلات برای درآمدزایی و اشتغال زایی سخنانی را بیان کرد.

در این جلسه رضوی ضمن دادن این تعهد که اگر شرکت های تعاونی و سهامی با حداقل مشارکت ۲۰۰ نفر تکمیل شود، وام ارزان قیمت با وثیقه کارت یارانه ارائه می شود، خاطرنشان کرد: هر چه تعداد این افراد در این شرکت ها افزایش یابد، سهم آورد دولت هم افزایش خواهد یافت.

photo_2016-08-01_11-16-26_1

سپس مقرر شد فرمانداری های دو شهرستان متولی تشکیل این شرکت ها شوند و تشکل هایی برای اشتغال ایجاد کنند تا بحث تسهیلات دولت به آن ها داده شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم در خصوص مشکلات بخش عمرانی دو شهرستان برخوار و شاهین شهر و میمه نیز این قول را داد که اعتبارات لازم برای ساخت، تکمیل و تجهیز مدارس برای هر تعداد دانش آموزی که در مناطق روستایی دو شهرستان بدون مدرسه هستند یا مدرسه های نیمه ساز دارند، تامین شود و مقرر شد مدارس نیمه ساز علی آباد، محسن آباد و روستاهای شاهین شهر برای تکمیل و تجهیز تامین اعتبار شوند.

در ادامه مقرر شد فرمانداری ها ضمن ایجاد تشکل و اشتغال زایی و پیگیری برای اجرای طرح های اشتغال زایی، پیگیر دریافت تشهیلاتی که دولت قول داده است باشند، همچنین مقرر شد گزارشی از هر کدام از روستاهایی که آب شرب نداشته یا با مشکل آب مواجه هستند، تهیه تا اعتبارات لازم برای مشکلات آب شرب تخصیص و از طریق استانداری برای اخذ این تسهیلات اقدام شود.

رضوی در ادامه اظهار کرد: هر میزان اعتباری که برای رفع مشکلات این روستاها نیاز باشد، تخصیص داده خواهد شد.

حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در پایان اظهار امیدواری کرد: فرمانداری ها به صورت جدی این مشکلات را پیگیری کنند و مصوبات جلسه و گزارشات لازم را به استانداری برای موضوعات اشتغال، مشکل آب، ساخت مدارس و… ارسال کنند و استانداری هم با انتقال این مشکلات به مسئولان در تهران، پیگیر موارد باشد تا در آینده ای نزدیک شاهد تحقق این وعده ها در شهرستان باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.