خطیب جمعه دولت آباد:

چشم امید کشورهای اسلامی به نظام ماست/لزوم برپایی جشن غدیر پر شور تر از گذشته

محمودآبادی گفت: قبول داریم که مشکلات اقتصادی مانند حقوق های نجومی وجود دارد و اسباب ناراحتی مردم را فراهم کرده است ولی نباید این مشکلات، وحدت جامعه را به هم بزند؛ چراکه امید کشورهای اسلامی به نظام ماست.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه دولت آباد در نماز جمعه امروز ضمن گرامیداشت میلاد هادی علیه السلام و دهه ولایت و عید سعید غدیرخم به روایتی از امام هادی اشاره کرد و گفت: مردم چشمشان به اموال مردم است و اگرچه در دنیا ثروت و مقامی داشته باشند اما شاید در آخرت همین اموال بلای جانشان باشد. امام هادی علیه السلام می فرماید: دنیا اموال و ثروت و پست و مقام مردم به چشم می آید اما در آخرت اعمال خیر و تقوا است که در چشم مردم جلوه می کند و کسی که نماز شب می خواند ثروتمندترین فرد در آخرت است.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین محمودآبادی در ادامه از همه کسانی که در برگزاری جشن های غدیر تلاش می کنند تشکر کرد و گفت: انتظار است که مردم هم خود در این جشن ها شرکت کنند و هم مبلغ باشند و خانواده و دوستان خود را به شرکت در این مجالس ترغیب کنند.
وی در ادامه به اهمیت شرکت در مجالس اهل بیت (ع) اشاره کرد و افزود: همه تلاش دشمن بر این است که بین نسل قدیم و نسل جدید فاصله بیندازد، می خواهند نسلی را به صورت غیرمستقیم تربیت کنند که اعتقادی به دین و مذهب نداشته باشد، نسلی بدون هویت دینی و مذهبی.
خطیب جمعه دولت آباد در ادامه ضمن اشاره به مساله صدور انقلاب اسلامی به سایر کشورها، گفت: ما مثل کشورهای سنی مذهب مانند عربستان و مصر برای انتشار و صدور انقلاب و اسلام هزینه نکردیم، اکثر مساجد کشورهای اروپایی توسط کشورهای سنی مذهب، ساخته و اداره می شود و حتی امامت جماعات آن در کشورهای سنی مذهب مانند مصر تحصیل کرده اند.

خطیب جمعه دولت آباد اضافه کرد: هم اکنون مردم کشورهای اسلامی مانند مصر گرایش به انقلاب اسلامی ایران دارند و علت آن، این است که نظام ایران برگرفته از قرآن و فطرت انسان ها است و انسان های آزاده تمایل دارند در این نظام زندگی کنند.
محمودآبادی ضمن اشاره به برخی اختلافات داخلی در بین مسوولان کشور عنوان کرد: قبول داریم که مشکلات اقتصادی مانند حقوق های نجومی وجود دارد و اسباب ناراحتی مردم را فراهم کرده است ولی نباید این مشکلات، وحدت جامعه را به هم بزند؛ چراکه امید کشورهای اسلامی به نظام ماست.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فرهنگ غرب در خانواده ها رسوخ کرده است و این به خاطر وجود ماهواره ها در خانه های ماست که به این ترتیب ما در سال های آینده دچار مشکلی خواهیم شد که الان اروپا با آن مواجه است؛ به عنوان مثال آندلس از جمله کشورهای مسلمان بود که با ورود فساد و فحشا تبدیل به یک کشور سکولار و بی قید و بند شد.
این مسئول تصریح کرد: دشمنان نظام و اسلام از طریق جنگ و مقابله رو در رو نتوانستند کشور را به انحراف و نابودی بکشانند ولی الان از طریق جنگ نرم و ماهواره ها به فرهنگ و روح جامعه ما حمله کرده اند.
خطیب جمعه دولت آباد ضمن تقدیر از برگزارکنندگان جشن های غدیر، از مردم خواست اعمال عید غدیر را در حد توانشان فراموش نکنند و در تجمع عظیم مردمی که طبق روال همه ساله همراه با برنامه های متنوع برگزار می شود و در مراسم پخت سمنو و جشن های عید غدیر و نماز جماعت ظهر و عصر روز عید غدیر به امامت حضرت آیت الله ناصری در استان امامزاده ابراهیم بن موسی جعفر علیه السلام، شرکت کنند.

انتهای پیام/ زدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.