اولین مدرسه برکت شهرستان برخوار در شاپورآباد افتتاح شد/ لزوم حمایت از برخوار در ساخت مدارس جدید و نوسازی فضاهای فرسوده

مدرسه شش کلاسه برکت امروز در شهر شاپورآباد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش چشم برخوار، امروز با حضور مسئولان کشوری، استان و شهرستان برخوار، مدرسه شش کلاسه برکت در شهر شاپورآباد به بهره‌برداری رسید.

در آئین افتتاح این مدرسه مهندس تحقیقی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، مهندس سجاد مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان، مهندس عبدیزدان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان، عبدانی فرماندار برخوار، بابایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان برخوار، مهندس خدایی بخشدار حبیب آباد، محقق شهردار شاپورآباد و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان برخوار حضور داشتند.

مدیر آموزش و پرورش برخوار در این مراسم با بیان اینکه این مدرسه شش کلاسه با اعتباری بالغ‌ بر هفت میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شده است، گفت: منابع مالی احداث این پروژه از سوی، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) تأمین‌شده است.

بابایی افزود: این مدرسه در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع آماده بهره برداری شده و زیربنای آن نیز ۵۵۰ مترمربع است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به فرسودگی فضاهای آموزشی شهرستان برخوار، نیازمند حمایت بیشتر برای ساخت و نوسازی مدرسه هستیم.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)‌ در استان های اصفهان،‌ قم و چهار محال و بختیاری نیز گفت: ‌امروز ۹ مدرسه برکت با ۵۸ کلاس در استان اصفهان در شهرستان های اصفهان، برخوار، فلاورجان، خور وبیابانک، شاهین شهر و میمه و خمینی شهر افتتاح می شود.
تحقیقی افزود: در استان اصفهان ۲۱ مدرسه برکت وجود دارد که هشت مدرسه قبلا تحویل شده؛ ۹ مدرسه امروز همزمان با افتتاح ۲۰۰ مدارس برکت در کشور افتتاح می شود و چهار مدرسه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان در ادامه عنوان کرد: بنیاد برکت برنامه ساخت ۱۱ واحد آموزشی در روستاهای شهرستان‌های خور و بیانک، شاهین‌شهر، آران و بیدگل، خمینی‌شهر، فلاورجان، پیربکران و برخوار را در مرحله ساخت و تکمیل قرار داده است.

محمدحسین سجاد این طرح‌ها را شامل یک واحد آموزشی شش کلاسه در خور و بیابانک، یک واحد هشت کلاسه در آران و بیدگل، سه واحد شش کلاسه در مناطق خانه کارگر گلدیس و جهادآباد شاهین‌شهر، یک واحد شش کلاسه در جوی‌آباد خمینی‌شهر، دو واحد شش کلاسه در بوئین و میاندشت، یک واحد شش کلاسه در شهر سهرو فیروزان پیربکران، یک واحد در کروج فلاورجان و یک واحد در شاپورآباد برخوار برشمرد.

وی افزود: این بنیاد می‌کوشد تا در چارچوب سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، زیرساخت‌های آموزشی را در این مناطق توسعه دهد.

این مسئول گفت: ایجاد زیرساخت‌های آموزشی توسط بنیاد برکت در ۹۲۰ روستا در مناطق محروم کشور، علاوه بر افزایش سطح سواد، منجر به شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان روستایی و به تبع آن توسعه پایدار و همه جانبه این مناطق خواهد شد.

سجاد ادامه داد:‌ با توجه به عدم اختصاص اعتبارات دولتی به اداره کل نوسازی مدارس، امسال ۶۱ طرح آموزشی و مدرسه با کمک خیران در استان اصفهان احداث شده است که برای ساخت این مدارس بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

امام جمعه شهرستان برخوار در این آئین گفت:‌ در روایات با عقل ترین انسان ها را کسانی که در زندگی حساب و کتاب دارند و به فکر اصلاح آخرت هستند بیان کرده است که خیران همین افراد هستند، کسانی که به فکر آخرت خود هستند.
حجت الاسلام محمود آبادی عوامل اقتدار و پیشرفت و توسعه کشور را توجه به اقتصاد،‌ فرهنگ و علم نام برد و گفت:‌ با توجه به علم آموزی می توان مراحل فرهنگی و اقتصادی خوبی را برای آینده کشور رقم زد.
فرماندار برخوار در این مراسم گفت:‌ با پیگیرهای انجام شده، دو مدرسه برکت نیز در شهرهای کمشچه و حبیب آباد برخوار ساخته می شود.
محمدرضا عبدانی ادامه داد:‌ شهرستان برخوار به دلیل همجواری با اصفهان مهاجر پذیر بوده و دارای چند مدرسه دو نوبته است و نیازمند حمایت برای ساخت مدارس جدید و نوسازی فضاهای آموزشی فرسوده است.
عبدانی با توجه به آغاز سرشماری نفوس و مسکن از مردم و مسوولان خواست در سرشماری اینترنتی شرکت کنند.
بنیاد برکت در ۲۰ آذر ۱۳۸۶ از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و با هدف انجام مسئولیت‌های اجتماعی، توسعه و توانمندسازی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور تشکیل شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.