آزادسازی ورودی کمربندی دستگرد – خورزوق، هزینه های میلیاردی را برای شهرداری دستگرد در بر دارد که می طلبد همه مسئولان ذیربط، در اسرع وقت تصمیمات لازم را اتخاذ و اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

به گزارش چشم برخوار، پروژه کمربندی دستگرد- خورزوق با صرف هزینه بسیار از سال 94 آغاز شده و مراحل پایانی آن تا اواسط فروردین ماه سال جاری به طول انجامید ولی به سبب برخی مشکلات، این پروژه در مراحل پایانی خود متوقف شد.

در اواخر خردادماه سال جاری خبری در این پایگاه خبری منتشر شد که حکایت از توقف طرح کمربندی دستگرد – خورزوق داشت که با گذشت ماه ها از آغاز اجرای این طرح طبق گفته یکی از اعضای شورای اسلامی شهر دستگرد به دلیل تحمیل هزینه میلیاردی برای شهرداری دستگرد، کار متوقف شده بود.

اما هم اکنون پس از گذشت بیش از پنج ماه از انتشار این خبر و مطالبه مردم به منظور آزادسازی انتهای این جاده برای وارد نشدن وسایل نقلیه سنگین به داخل شهر، این مشکل همچنان به قوت خود باقی است.

این پروژه بیش از هفت ماه است که به دلیل عدم آزادسازی پلاک های زمین ورودی کمربندی توسط شهرداری دستگرد، در حالت معلق باقی مانده و همچنان به دلیل باز نبودن انتهای جاده، ماشین های سنگین وارد شهر می شوند. این موضوع عملاً تمام اقدامات و هزینه ها جهت احداث این کمربندی را خنثی کرده است.

از آنجایی که این طرح در محدوده شهر دستگرد بوده و آزادسازی آن نیز باید توسط آن شهرداری انجام گیرد، به سراغ یکی از اعضای شورای اسلامی شهر دستگرد رفتیم و علت توقف پروژه کمربندی خورزوق – دستگرد را جویا شدیم.

مشکل، همان مشکل همیشگی است!

وی در این خصوص طی گفتگوی خود در تاریخ 10 آبان به خبرنگار چشم برخوار گفت: کمربندی، در محدوده شهر دستگرد است اما آزاد سازی زمین های تجاری (در محدوده شهر دستگرد)، صرف هزینه های زیادی را به شهرداری دستگرد متحمل می کند.

این مسئول ضمن بیان اینکه این قسمت در طرح جامع شهرداری دستگرد، تجاری تعریف شده است، افزود: ما توافقات اینجا را تجاری انجام داده ایم اما شهرداری خورزوق در این قسمت خیابان کشیده است که با این شرایط باید زمین های تجاری خریداری شود که برای آزادساری آن حدود یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

بنا بر این با توجه به مطالبه مردم و همچنین مشکلات موجود پیش روی شهرداری دستگرد، لازم است مسئولان مربوطه با توجه به اهمیت موضوع در اسرع وقت اقدامات لازم را برای اتخاذ تصمیمات مناسب به منظور پیدا کردن راه حلی در تسریع روند رفع این مشکل انجام دهند.

photo_2016-04-25_11-50-20_1

http://cheshmeborkhar.ir/99285