سخنان مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان در نماز جمعه خورزوق:

اولویت؛ معیشت مردم است نه برپایی کنسرت های غیردینی

کشاور گفت: ما به عنوان دانشجویان و قشر تحصیلکرده دانشگاه های کشور، بر مبنای تحقیق و گزارشات دقیق و کارشناسی، معتقدیم گره تمام مشکلات اقتصادی کشور، اعم از بیکاری،کمبود آب، مشکلات کشاورزی، رکود، تورم، کاهش ارزش پول ملی و حتی رفع تحریم های ظالمانه؛ فقط و فقط با تکیه بر توان داخلی و فرو بستن چشم طمع از دشمنان قسم خورده مردم و ملت ایران، باز خواهد شد.

به گزارش چشم برخوار، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان امروز به نمایندگی از تشکل های دانشجویی استان در جمع نمازگزاران خورزوق به سخنرانی پرداخت.

میثم کشاورز گفت: دانشجویان در کنار پرداختن به دروس تخصصی و کاربردی خود، به یک اصل از عمق جان معتقدند که اگر فرصتی برای علم آموزی، پیشرفت، ترقی و کسب توانمندی های مختلف به دست آورده اند بی شک این اتفاق صدقه سر حمایت ها، تلاش ها، تشویق ها و از جیب خرج کردن های یکایک شما اعضای جامعه از کارگر و کشاورز تا کارمند و کاسب بوده و هست.
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دولت آباد افزود: این جایگاه و شأن ارزشمند دانشجویی و علم آموزی را مدیون شما عزیزان هستیم، شمایی که در همه عرصه های مورد نیاز این آب و خاک، مرد و مردانه و بدون مصلحت اندیشی و منفعت طلبی و محاسبه گری های مادی، با از خودگذشتگی تمام در میدان حاضر و آماده بوده و هستید.

کشاورز خاطرنشان کرد: دانشجویان امروز ایران نه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشته اند و نه دوران دفاع مقدس را دیده اند ولی با تمام وجود قدردان و سپاس گزار مجاهدت ها و از جان گذشتگی های شما و پاسدار خون و حق بر زمین ریخته ی شهیدان هستند و به همین دلیل دانشجویان انقلابی امروز با اقتدا به الگو های ارزشمندی چون شهید علم الهدی، شهید وزوایی و شهید آقاخانی، این فرزندان نسل سوم و چهارم انقلاب کمر همت را محکم کرده و به میدان آمده اند تا موضوعات اساسی را ساده، دقیق و صادقانه برای ولی نعمتان خود و صاحبان اصلی انقلاب از نگاه جامعه دانشگاهی شرح داده و تبیین کنند.

وی گفت: همه ما شیعیان و پیروان مکتبی هستیم که رهبر و پرچمدار آن امیرمؤمنان و فرزندان پاک و مطهر ایشان بوده اند، و همه دانش آموز کلاسی هستیم که آموزگارش حسین ابن علی علیه السلام است، ما عزادار حسینی هستیم که زن و فرزند و خانواده و خاندانش را به قتلگاه برد تا عزتش را به مسلخ نبرند.

این دانشجو ادامه داد: ما به واسطه تربیتی که از عاشورا و سیدالشهدا آموخته ایم، بارها مشق عزت و سربلندی نوشته ایم و آموخته ایم در مقابل هیچ زورگویی گردن کج نکنیم و به واسطه شاگردی در مکتب امام راحل و عظیم الشانمان، خمینی کبیر (روحی فداه) یاد گرفته ایم به دست و بازوی خود تکیه کنیم و روی پای خود بایستیم و با تکیه بر شعار محوری «ما می توانیم» قطعا مشکلات را حل خواهیم کرد.
این فعال بسیج دانشجویی استان اصفهان خاطرنشان کرد: به واسطه حمایت های بی دریغ و تلاش خستگی ناپذیر و به پشتوانه پایمردی و ایستادگی و به همت فرزندان غیور شما مردم، با افتخار اعلام میکنم که در همه عرصه هایی که دانشجویان و جوانان این مرز و بوم وارد شده و بنا را بر خودکفایی و تکیه بر توان خود گذاشته لند، در قله های رفیع افتخار ایستاده ایم.

کشاورز اضافه کرد: در طراحی کشتی های اقیانوس پیما، در صنعت زیر دریایی های مدرن، در علم سلول های بنیادی، در علم نانو، در دستیابی به فن آوری طراحی و ساخت موشک های پیشرفته، در طراحی و اجرای چرخه ی سوخت هسته ای و هر جای دیگر که روی پای خودمان ایستاده ایم، آنقدر با سرعت پیش رفتیم و می رویم که اربابان و کدخدایان پوچ و توخالی دنیا به خاک مذلت نشستند و در برابر عزم و اراده ی فرزندان این مرز و بوم زانو زدند و به در یوزگی اظهار عجز کردند.
این جوان آتیه دار گفت: آنجا که به فرزندان شما اعتماد شد، آنجا که چشم طمع از جهانخواران فرو بستیم و آنجا که منتظر مرحمت دروغین غرب و ایادیش نبوده ایم، چنان جهادگونه و شیعه صفت پیش رفتیم که چشم حیرت جهان به دستان جوان ایرانی گره خورد.
وی افزود: از جانب جامعه دانشجویی در جبهه علم و فناوری کشور اعلام می کنم، آماده ایم در هر زمینه ای، از طراحی و ساخت سکوهای نفتی پیشرفته تا طراحی و ساخت فضاپیما و تا پیچیده ترین داروها و زیست فناوری ها، وارد میدان شویم و به اذن پروردگار و یاری حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداه و با حمایت شما و به پشتوانه و دلگرمی مقاومتتان، وارد صحنه جهاد علمی و عملی شویم و هر نیازی که در کشور باشد، چه از لحاظ تکنولوژی و فناوری و چه از لحاظ آبادانی و عمرانی، در هر شکلی که باشد، اراده و مدیریت کشورمان را خودمان به دست گیریم و دست طمع شیطان بزرگ (آمریکا) را از این مرز و بوم کوتاه کنیم.
کشاورز ادامه داد: از جانب سنگرداران عرصه علم و فناوری قاطعانه و محکم و برای همیشه و به منظور ثبت در تاریخ انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان، ایران سرافراز، اعلام می کنم تا آخرین قطره خونی که در رگ هایمان جاری است، پای بیعتی که شما و پدران ما با امام راحل و بزرگوارمان کردند؛ هستیم و دست از یاری و سربازی نائب بر حقش امام خامنه ای بر نخواهیم داشت.
اما بعد؛
این دانشجو اظهار کرد: آنچه این روزها دغدغه بسیاری از مستضعفان و پابرهنگان به قول حضرت امام خمینی (ره) صاحبان انقلاب است، بحث معیشت و گره های اقتصادی موجود در کشور است، دغدغه ای که به تبع مردم شریف ایران، دغدغه جاری قشر دانشجوی کشور نیز شده و لازم است همه ی مردم، مسئولان، سازمان ها و نهادها ی دولتی و خصوصی در گره گشایی از این مشکل، دست به کار شده و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، وارد عرضه جهاد اقتصادی شوند.
این جوان فعال عرصه علم و دانش تاکید کرد: در دولت اسلامی مطمئنا به جای اینکه موضوع اول کشور، بودن یا نبودن کنسرت های غیر اسلامی و غیر دینی در شهرهای کشور باشد، باید موضوع اول، معیشت مردم و روح معنوی و الهی در بین مردم باشد.

کشاور گفت: ما به عنوان دانشجویان و قشر تحصیلکرده دانشگاه های کشور، بر مبنای تحقیق و گزارشات دقیق و کارشناسی، معتقدیم گره تمام مشکلات اقتصادی کشور، اعم از بیکاری،کمبود آب، مشکلات کشاورزی، رکود، تورم، کاهش ارزش پول ملی و حتی رفع تحریم های ظالمانه؛ فقط و فقط با تکیه بر توان داخلی و فرو بستن چشم طمع از دشمنان قسم خورده مردم و ملت ایران، باز خواهد شد.

وی ادامه داد: برطرف شدن مشکلات اقتصادی موجود در کشور نیاز به نسخه ای بومی و داخلی دارد که با به کار بردن آن، اقتصاد وابسته و لیبرال کشور، به اقتصادی پویا و اسلامی، متناسب با ظرفیت های کشور پهناور ایران اسلامی مبدل شود.

این دانشجو با اشاره به اینکه کشور ما، یکی از بزرگترین منابع نفت و گاز دنیا و یکی از غنی ترین کشورهای دنیا به دلیل دارا بودن معادن زیرزمینی، سنگ ها و فلزات است، افزود: ما مردم مسلمان ایران دارای اقتصاد زکات و خمس و انفاق و وقفیم و ایران زادگاه جوانانی است که به لحاظ فکری جز باهوشترین مردم دنیا هستند، حال وجود این همه پتانسیل و ظرفیت درونی چه معنایی دارد که برای ساده ترین تکنولوژی ها و خدمات، از رستوران و خطوط ریلی گرفته تا خدمات نفتی و بانکی، دست نیاز جلوی دشمنان جنایکارمان دراز کنیم؟! و نگاهمان به کدخدای شیاطین نباشد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان تنها راه برون رفت از مشکلات و معضلات معیشتی و اقتصادی مردم ایران را توجه به اجرای برنامه ی جامعی که تحت عنوان سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با عنایت پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب و به همت متخصصان علم اقتصاد، جامعه شناسی و دیگر علوم مرتبط با اداره اقتصاد کشور، تدوین شده و چند سالی است به دولت ابلاغ شده، برشمرد.
کشاورز تصریح کرد: مطالبه صریح فرزندان شما در سنگر جهاد علمی و اقتصادی، اهتمام جدی و سریع به این سیاست های راه گشا و لازم الاجر است، سیاست هایی که به هیچ شخص و نهاد و ارگانی اجازه نمی دهد خون مردم را در شیشه کند و حقوق نجومی و حرام بگیرد، سیاست هایی که با بدعهدی آمریکا، متزلزل نمی شود و ثبات را به اقتصاد ایران هدیه خواهد داد، سیاست هایی که تنها و تنها راه نجات کشور ایران خواهد بود.

انتهای پیام/ز


دیدگاه برای “اولویت؛ معیشت مردم است نه برپایی کنسرت های غیردینی
  1. بعد می گویید چرا جوانان به فساد کشیده می شوند خب هیچ امید و شادی برای نسل جوان فراهم نکرده اید همه مملکت شده عزاداری و سیاه پوشی و انزوا جوان بیچاره کمی تفریح و سرگرمی می خواهد تا بتواند شکوفا شود. تازه مملکت دولت و حکومت دارد برگزاری کنسرت به فلان امام جمعه چه ربطی دارد که نظر خود را به همه تحمیل می کند قانون باید جلوی
    این قانون شکنان را بگیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.