خطیب جمعه شهر خورزوق:

انقلابی نماهای نفهم کسانی هستند که روش مذاکره با آمریکا نمی دانند

حجت الاسلام کتابچی گفت:حسن روحانی کسانی که منتقد دولت هستند و با روش مذاکره با آمریکا مخالفت می کنند را انقلابی نماهای نفهم خطاب کرد؛ آیا کسانی که از ابتدا به آمریکا اعتماد کردند، نفهم نیستند؟! نفهم کسی است که این چنین دستاوردهای هسته ای ما را بر باد می دهد.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه شهر خورزوق در نماز جمعه امروز ضمن گرامیداشت ایام اربعین حسینی  گفت: اربعین نماد اتحاد جامعه اسلامی است، علاوه بر شیعیان بسیاری از اهل تسنن، مسیحیان در این راهپیمایی شرکت می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین کتابچی راهپیمایی اربعین را دارای سه درس بسیار بزرگ دانست و افزود: اولین درس؛ عزاداری و پیاده روی متعبدانه است یعنی عزاداری همراه با بندگی خدا، دومین درس پیاده روی اربعین مجاهدت برای رسیدن به هدف مقدس  است و سومین درس؛ پیاده روی صبورانه است یعنی باید در راه امام حسین علیه السلام همه سختی ها و مشکلات تحمل کرد و صبور بود. این سه ملاک عبودیت، مجاهدت و صبر اگر در زندگی فرد و اجتماع ما گسترش پیدا کند؛ قطعاً جامعه ما اهل رستگاری و سعادت خواهد بود.

خطیب جمعه خوروزق در خطبه دوم به مسائل سیاسی روز اشاره کرد و افزود: رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی ریاست جمهوری در صحن مجلس گفت: از دیدگاه ها و جهات مختلف می توان این موضوع را مورد تحلیل و بررسی قرار داد اما سوالی که مطرح است این است که چرا افرادی که در مجلس قبلی رأی اعتماد کسب نکرده بودند مجددا توسط رئیس جمهور معرفی شدند و چرا این بار نمایندگان به این افراد رأی اعتماد دادند.

وی توضیح داد: اگر بخواهیم خیلی خوب به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که مجلس قصد دارد در این ماه های پایانی عمر دولت، حاشیه ای برای دولت تدبیر و امید ایجاد نکند.

حجت الاسلام کتابچی در ادامه ضمن پاسخ به نقد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی که اظهار کرده بود «تا چه موقع باید بگوییم مرگ بر فتنه گر»، عنوان کرد: فتنه گران همان کسانی هستند که تیشه به ریشه انقلاب می زدند، زمانی این فتنه گران تبر بدست، فرصت پیدا کردند و قصد داشتند ریشه های انقلابی را که به واسطه خون هزاران شهید پا گرفته است را قطع کنند. باید در جواب این نماینده مجلس گفت: اگر شما فراموش کنید، اگر شما جزء ساکتین فتنه بودید و این ننگ را بر چهره و پیشانی خود دارید، بدانید که ملت ایران این واقعه را فراموش نخواهند کرد و به توصیه رهبر معظم انقلاب همیشه فریاد «مرگ بر فتنه گر» و«مرگ بر آمریکا» را سر خواهند داد.

کتابچی همچنین به سخنان رئیس جمهور در هنگام معرفی وزرای پیشنهادی نقدی زد و خاطرنشان کرد: دکتر روحانی بالاخره مشکل اصلی مردم که همان بیکاری جوانان، معیشت و اقتصاد مردم است را درک کرد. رئیس دولت تدبیر و امید زمانی که می خواهد برای سه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش، رأی اعتماد بگیرد ۴۵ دقیقه در خصوص موضوع اقتصاد صحبت کرد در حالی که حیطه فعالیت هیج کدام از این سه وزیر مربوط به اقتصاد نبود!

خطیب جمعه شهر خورزوق ضمن انتقاد شدید به اظهار نظر دکتر روحانی در رابطه با منتقدان دولت و مخالفان مذاکره با آمریکا اذعان کرد: روحانی کسانی که منتقد دولت هستند و با روش مذاکره با شیطان بزرگ؛ آمریکای جنایتکار مخالفت می کنند را انقلابی نماهای نفهم خطاب کرد؛ آیا کسانی که از ابتدا به آن ها گفته شد اعتماد به آمریکا، خطاست و باز به او اعتماد کردند، نفهم نیستند؟! نفهم کسی است که به آمریکای بدعهد اعتماد می کند و این چنین دستاوردهای هسته ای ما را بر باد فنا می دهد.

وی تآکید کرد: چطور به خودشان اجازه می دهند که این گونه صحبت کنند در حالی که بسیاری از مردم ما با بخش هایی از سیاست های دولت تدبیر و امید، منتقد و مخالف هستند. این که آن ها را انقلابی نمای نفهم خطاب می کنید زشت و سخیف است. نفهم کسی است که در جلسه معارفه وزرا، ۴۵ دقیقه درباره مسائل اقتصادی صحبت می کند ولی در نهایت سه وزیر نامربوط به اقتصاد را به نمایندگان مجلس معرفی می کند.

امام جمعه خورزوق گفت: ملت ما ملتی است که مانند حضرت سیدالشهدا، زیر بار ظلم نمی رود و حتی اگر کسانی بخواهند این کار را بکنند، ما روشنگری خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که در مقابل ولی فقیهمان کسانی باشند که این چنین موضع بگیرند.

انتهای پیام/ز


10 دیدگاه برای “انقلابی نماهای نفهم کسانی هستند که روش مذاکره با آمریکا نمی دانند
 1. سه سال ونیم. آقای روحانی مملکت را به غارت برد وبه فساد وبیکاری کشاند ودر آخر هم مردم انقلابی را نفهم خطاب کرد

 2. احمدی نژاد ۸ سال کشور را به یغما برد صدای هیچ دلواپسی در نیامد میلیارها تومان هزینه شد هیچ کس اعتراضی نکرد
  دولت او مافیای فساد بود چرا چیزی نگفتید دکتر روحانی حداقل راه تعامل با دنیا را ادامه داده بگذارید کمی مردم نفسی بکشند این تحریم ها ملت را بیچاره کرد هرچند برای عده ای متحجر دکان خوبی بود و به نان و آبی رسیدند آیا ۳۸ سال دشمنی با دنیا بس نیست یک موی گندیده دکتر روحانی می ارزد به همه دلواپسان بی درد متحجر عوام فریب

 3. واقعاحرف خودشان راازطرف مردم میزنند حرف مانظرات روحانی هست چندسال است به نوع صحبتهای شما ودیدگاههای شما منتقدیم

 4. میبینیم نفس میکشیم حتما تو هم جز آن پدر سوخته. هستی بنزین بزن نان بخرحرف اضافه. زدی پیگیری توسط حاج آقا

 5. با این فسادهای بزرگی که هر روز داره لو میبره هم فسادهای اقتصادی و هم اخلاقی به اضافه بدیخت شدن مردم متوسط و ضعیف جامعه ( بیکاری – بی پولی – تورم و …. فقط به دوش قشر ضعیف و متوسط و کسانی که دارند کار این مملکت را تو سطوح پایین انجام می دهند ) توسط همه دولت ها انجام شده و می شئد فقط راه بدبخت کردن دولت ها فرق داره با هم
  ولی وقتی دولت دولت خودی هست هر غلطی می کنه کمتر رسانه ای منیشه و علمتا و امامان جمعه هم سکوت پیشه می کنند . ولی وقتی دولت یه ذره غیر خودی باشه جناح حاکم که هم رسانه داره هم همه جا نیرو داره ( امام جمعه ها) و همه و همه تو بوق میکنند .
  زمانی که احمدی نژاد مخالفانش را خس و خاشاک نامید همه رسانه ها و امام جمعه ها نشنیدند.و کسی مثل شجریان که مخالفت کرد متهم شد.

 6. حرف های حاج آقا کتابچی واقعا خوب و درسته .
  بنا بود بلافاصله بعد برجام ، اثر اون رو لمس کنیم . الآن نزدیک ۱ سال شده . هیچ اتفاق که نیفتاده هیچ ، غربی ها هم هر روز تو تهدید هاشون گستاخ تر میشن .
  من احمدی نژاد را بخاطر انحرافات و عملکرد چندسال آخرش قبول ندارم اما هر چی بود اون زمان تموم قلدرهای جهان ازمون می ترسیدن . نه مثل الآن که هر روز رئیس جمهور ما می ترسه که مبادا حرفی بزنه که خانم کلینتون بدش بیاد .

 7. هر چه از این دولت داره بیشتر میگذره ، نفس ها بیشتر داره به شماره میفته . پس کجاست اون وعده ها و اون فضایی که بشه توش تنفس کرد

 8. چرا حرف های مفت و پوچ می زنید به داد مردم برسید گرانی و تحریم کمر مردم را شکسته است بجای فرافکنی و تقصیر این و آن انداختن فکری بکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.