در منطقه صنعتی حبیب آباد؛

حضور مسئولان کشوری و استان در مراسم افتتاح خط تولید آجر ماشینی شهید شالباف

فاز اول خط تولید آجر ماشینی شهید شالباف با تکنولوژی داخلی در شهرستان برخوار با حضور مهندس تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رسول زرگرپور استاندار اصفهان، مدیرکل بنیاد مسکن استان اصفهان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش چشم برخوار، مراسم بازدید از اجرای فاز یک خط تولید آجر ماشینی شهید شالباف روز پنج شنبه با حضور علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و هیئت همراه، زرگر پور استاندار اصفهان، عبدانی فرماندار شهرستان برخوار، خانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، حاج رسولیها عضو شورای اسلامی شهر اصفهان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در محل منطقه صنعتی حبیب آباد انجام شد.
در این بازدید استاندار اصفهان با انتقاد از وضع موجود کوره های آجرپزی گفت: در گذشته علمی بوده به نام کیمیا گری که مس را به طلا تبدیل می کردند ولی در حال حاضر در کوره های سنتی طلا که همان خاک است را به خشت تبدیل می کنند.
زرگرپور گفت: در طرح کاهش آلودگی هوای استان اصفهان بحث ساماندهی کوره های آجر و گچ در اولویت قرار دارد که در طرح ساماندهی، کوره ها باید دو شرط را رعایت کنند. اول آنکه ضوابط زیست محیطی را رعایت کنند و دوم آنکه به جای خاک رس از شیل استفاده کنند.
وی در ادامه افزود: اگر کوره ها این دو شرط را نداشته باشند یا باید خط تولیدشان را به تکنولوژی ماشین آلات پیشرفته مجهز کنند و یا به بیرون از شعاع ۵۰ کیلومتری از شهر اصفهان انتقال پیدا کنند که البته این کار با هماهنگی مجمع صنفی کوره داران انجام می شود.
استاندار در ادامه افزود: در گذشته فاجعه زیست محیطی در شهرستان برخوار اتفاق افتاده که با برنامه ریزی های انجام شده این مشکلات در آینده برطرف خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور دراین مراسم گفت: کارخانه آجر ماشینی شالباف در راستای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و کاهش آلایندگی و آلودگی هوا اقدام به استفاده بهینه از منابع سوختی از سیستم سنتی به سیستم مدرن ارتقا پیدا کرده است.
علیرضا تابش افزود: تمامی مراحل طراحی، ساخت و اجرای این پروژه در داخل کشور و به دست متخصصان بومی انجام شده است.
کارخانه آجر ماشینی شهید شالباف وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که برای راه اندازی خط تولید تمام اتوماتیک خود اقدام به ساخت سوله ای با مساحت ۱۲ هزار متر مربع زیر بنا در فاز اول که با هزینه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.

1 photo_2016-11-12_11-06-27


دیدگاه برای “حضور مسئولان کشوری و استان در مراسم افتتاح خط تولید آجر ماشینی شهید شالباف
  1. تعجب می کنم چرا دولت آبادی یا افتتاح این پروزه را به نام خودشون ثبت نکرده اند ؟ آهان فکرکنم هنوز نفهمیده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.