مدیر جهاد کشاورزی برخوار:

پیگیر افتتاح نمایشگاه دائمی مشاغل خانگی در شهرستان هستیم/خلاء های قانونی بر سر مشاغل خانگی را مرتفع خواهیم کرد

نقدی گفت: در زمینه مشاغل خانگی تلاش ما بر این خواهد بود که در حداقل زمان ممکن موانع قانونی پیش روی این مشاغل را برطرف کنیم.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان برخوار در حاشیه نمایشگاه تولیدات مشاغل خانگی ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار گفت: یکی از مباحثی که هم نظر رهبر معظم انقلاب و هم نظر مسئولان شهرستان برخوار است، موضوع درون زایی و برون نگری در زمینه اقتصادی است.

عباس نقدی با بیان اینکه نمایشگاه مشاغل خانگی یکی از نمودهای موضوع درون زایی است، افزود: جای افتخار و مباهات است که جوانان و بانوان این شهرستان با ابتکار و خلاقیت از ظرفیت های شهرستان استفاده کرده و بسیاری از نیازهای شهرستان را فراهم و تامین می کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وظیفه ما مسئولان این است که این جوانان و بانوان شهرستان را تشویق و ترغیب کنیم تا فعالیت ابتکاری آن ها گسترش و رواج پیدا کند.

این مسئول در رابطه با اخذ تسهیلات و مجوزهای قانونی و برگزاری نمایشگاه دائمی در شهرستان برخوار اظهار کرد: پس از بازدید از نمایشگاه مصمم شدیم در اسرع وقت با نظر فرماندار شهرستان، نماینده مجلس و سایر مسئولانی که در این رابطه نقش دارند جلساتی را برگزار کنیم تا ضمن تسهیل روند اخذ مجوزهای قانونی و مرتفع کردن خلأ آن، مکانی را برای برپایی نمایشگاه های دائمی مشاغل خانگی در شهرستان ایجاد کنیم تا به این طریق با تبلیغات و اطلاع رسانی عمومی مردم، این گونه مشاغل رونق بیشتر بگیرد.

نقدی با اشاره به این که سازمان جهاد کشاورزی با همکاری جهاد سازندگی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه برخوار کلاس ها و دوره های آموزشی متعددی را در مراکز خدماتی کشاورزی در شهر حبیب آباد به صورت تخصصی برگزار می کند، اثربخشی این دوره های آموزشی را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: با برگزاری این دوره های آموزشی در سال گذشته، شاهد رشد چشمگیر در زمینه های کشت زعفران، پرورش قارچ، پرورش شترمرغ و کشت پسته در شهرستان بودیم.

مدیر جهاد کشاورزی برخوار در پایان یادآور شد: در زمینه مشاغل خانگی نیز تلاش ما بر این خواهد بود که در حداقل زمان ممکن موانع قانونی پیش روی این مشاغل را برطرف کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.