سرپرست فرمانداری برخوار در گفتگو با چشم برخوار؛

اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به مشاغل خانگی در شهرستان

سلطانی گفت: اگر بانوان شاغل در مشاغل خانگی در قالب یک شرکت تعاونی یا سمن (سازمان مردم نهاد) فعالیت کنند یا اینکه افراد بدسرپرست یا بی سرپرست را آموزش بدهند و کارآفرینی کنند می توانند از وام های کم بهره و وام اشتغال زایی ۳ درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان استفاده کنند.

سرپرست فرمانداری برخوار در آخرین روز بازدید از نمایشگاه مشاغل خانگی که در محل کتابخانه عمومی شهر دستگرد برگزار شد، در رابطه با گسترش این مشاغل و پشتیبانی از آن در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار گفت: قبلا در جلساتی که در فرمانداری داشتیم راه اندازی یک بازارچه مشاغل خانگی بانوان، در دستور کار قرار گرفته است و مصوب شد علاوه بر ارائه پشتیبانی ها و تسهیلات لازم، مجددا این نمایشگاه در دولت آباد برپا شود.
محمود سلطانی ادامه داد: از کارشناسان مرتبط با مشاغل خانگی و مدیریت هایی که می توانند تسهیلاتی را در این زمینه ارائه بدهند خواسته ایم از این نمایشگاه بازدید کنند و مسائل و موانع گسترش این مشاغل خانگی را مرتفع کنند.
وی در ادامه به یکی از مشکلات اساسی این مشاغل اشاره کرد و گفت: اکثر بانوانی که در این گونه مشاغل مشغول هستند به صورت تک تک فعالیت می کنند در حالی که اگر این افراد در قالب یک شرکت تعاونی یا سمن (سازمان مردم نهاد) فعالیت کنند یا اینکه افراد بدسرپرست یا بی سرپرست را آموزش بدهند و کارآفرینی کنند می توانند از وام های کم بهره و وام اشتغال زایی ۳ درصد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان استفاده کنند.
سلطانی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک با برگزاری جلساتی در کارگروه اشتغال شهرستان بتوانیم از ظرفیت و تسهیلات اقتصاد مقاومتی در رابطه با مشاغل خانگی نیز استفاده کنیم.
این مسئول در خصوص اخذ مجوز ها و موارد قانونی عنوان کرد: فعالیت در این گونه مشاغل که برخی اوقات با امنیت غذایی و سلامت مردم در ارتباط است باید با نظارت شبکه بهداشت و سایر دستگاه های مرتبط انجام پذیرد و افراد مجوزهای بهداشتی لازم را کسب کنند.

وی با تاکید بر این که ضروری است شرایطی فراهم شود که این بانوان در مراکز فنی و حرفه ای آموزش های لازم را ببینند تا بسیاری از مشکلات و موانع پیش روی این مشاغل حل شود، یادآور شد: در صورت اخذ مجوزها و کسب آموزش های لازم اداره کار شهرستان آمادگی خود را برای همکاری با این گونه مشاغل خانگی اعلام کرده است.


دیدگاه برای “اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به مشاغل خانگی در شهرستان
 1. بزک نمیر بهار میاد ….
  *******
  باغ مرا چه حاجت سیب و گلابی است!
  کافی همین بشارت سیب و گلابی است!

  شیرین شده‌ست کام من از وعده‌های تو
  در نطق تو حلاوت سیب و گلابی است!

  سینی که خالی است ولی اندرون جام
  من دیده ام که شربت سیب و گلابی است!

  دل بردن و نهان شدن از صاحبان باغ
  دل بد مدار؛ عادت سیب و گلابی است!
  ……..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.