سخنان امروز امام جمعه حبیب آباد:

در انتخاب فرماندار نظر ائمه جمعه و نماینده شهرستان لحاظ شود

مؤمنی گفت: ما به مسئولان استان توصیه می کنیم در انتخاب فرماندار جدید هم به حساسیت های موجود در شهرستان توجه داشته باشند و هم به عملکرد و سوابق افراد نظر کنند و آن گونه که در شان مردم شریف و انقلابی برخوار است برای فرماندار آینده تصمیم بگیرند و در این خصوص هم نظر نماینده مجلس شورای اسلامی و هم نظر ائمه جمعه شهرستان را لحاظ کنند.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه حبیب آباد در فرازی از خطبه های نماز جمعه این هفته به مناسبت روز ۵ آذر روز بسیج مستضعفین به تجلیل از بسیجیان پرداخت و ضمن گرامیداشت روز و هفته بسیج گفت: هفته بسیج فرصتی است برای بازخوانی عناصر شکل دهنده شخصیت بسیجی و بازتوجه به معیار ها و شاخص ها و ارزش های بسیجی.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد مؤمنی افزود: آن چه نیاز امروز جامعه ما و حلّال مشکلات عدیده کشور است، تفکر و روحیه بسیجی است که باید بین آحاد مردم، خصوصا در بین مسئولان و دولت مردان ما حاکم باشد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم تعریفی از عنصر بسیجی ارائه کنیم، با استفاده از بیانات امام (ره) و رهبری می گوئیم: بسیجی، عنصری است مردمی که هم با مردم است و از درد مردم خبر دارد و هم دلسوزانه و بدون لفاظی و شعاردهی در پی رفع مشکلات آنها است، عنصری است با ایمان، با تقوا و تعهد، عنصری است با بصیرت و دشمن شناس که از دشمن و توطئه ی او غافل نیست.

خطیب جمعه حبیب آباد گفت: بسیجی حافظ ارزش های دینی و اخلاقی، پاسدار اصول و آرمان های انقلاب و امام، نگهبان مصالح کشور و منافع ملت و مجاهد میدان های سخت است، هم در میدان جهاد نظامی حضور دارد و مدافع کشور و حریم اهلبیت (علیهم السلام) است، هم در میدان جهاد فرهنگی حضور دارد.

این مسئول با بیان اینکه اگر متصدیان امور فرهنگی ما روحیه بسیجی داشتند، ولنگاری فرهنگی نداشتیم، اظهار کرد: بسیجی در میدان جهاد سیاسی حاضر است که اگر سیاست مداران و دیپلمات های ما بسیجی گونه سیاست داری کنند دشمن طمع به منافع کشور نخواهد کرد.

مؤمنی اضافه کرد: بسیجی در میدان اقتصاد مقاومتی تلاش می کند بدون آنکه شعار دهد و آمار و گزارش روی کاغذ ارائه کند، اهل اقدام و عمل است، بسیجی یعنی خادم نظام و ملت اما بی مزد و منت و بدون ادعا.

وی در ادامه اشاره به برخی مسائل شهرستان کرد و افزود: دوران مسئولیت عبدانی فرماندار برخوار به سر رسید و بازنشسته شدند و ما از زحمات وی در مدتی که متصدی این سمت بودند تشکر و قدردانی می کنیم.

امام جمعه حبیب آباد ادامه داد: ما به مسئولان استان توصیه می کنیم در انتخاب فرماندار جدید هم به حساسیت های موجود در شهرستان توجه داشته باشند و هم به عملکرد و سوابق افراد نظر کنند و آن گونه که در شان مردم شریف و انقلابی برخوار است برای فرماندار آینده تصمیم بگیرند و در این خصوص هم نظر نماینده مجلس شورای اسلامی و هم نظر ائمه جمعه شهرستان را لحاظ کنند.

مؤمنی با بیان اینکه فرماندار بالاترین مقام اجرایی شهرستان و نماینده دولت در شهرستان است، گفت: امیدواریم مسئولان در دولت تدبیر و امید که هم باید امید مردم باشند و هم اقدامات و تصمیمات آنها از روی تدبیر (عاقبت اندیشی و آینده نگری) باشد، در این موضوع انتخاب خوب و شایسته داشته باشند و فردی را انتخاب کنند که رویکرد او خدمت و کار باشد نه سیاسی کاری.

خطیب جمعه حبیب آباد تاکید کرد: باید کسی فرماندار برخوار شود که تعامل مثبت و سازنده با ائمه جمعه و نهادهای انقلابی داشته باشد تا در کار خود موفق باشد و در آینده باعث تنش و التهاب فضای شهرستان نشود که تا چندین ماه دیگر که انتخابات مهمی را در پیش رو داریم همچنان آرامش و امنیت شهرستان محفوظ بماند.

انتهای پیام/


6 دیدگاه برای “در انتخاب فرماندار نظر ائمه جمعه و نماینده شهرستان لحاظ شود
 1. سلام شما ها که یعنی امام جمعه هستید خودتون دارید تنش ایجاد میکنید وگر نه مردم که این همه دغدغه اقتصادی دارندکه فکر این چیزا نیستند مردم به فکر نان شبشونند و به فکر انکه چجور جواناهای تحصیل کرده خودشونو سر کار بذارند چرا مسئولین به فکر پارتی بازی کسای که تو شهرستان مسئولند واقوامشونو میزارند سر کار نیستند و همه ذکرشون شده تعیین فرماندار برید به فکر باشید دایهای دلسوز تراز مادرنباشیدشاید بعضی از شماهم در شان این شهرستان نباشید اونوقت ماها به کی باید بریم بگیم این امام جمعه به درد این شهرستان نمیخوره و انقلابی و پیرو ولایت نیست تکلیف چیه حالا

  • باسلام
   در جواب دز

   ۱- ظاهرا سخنان امام جمعۀ محترم حبیب آباد را نخوانده ای وگرنه این طوری نظرآبکی نمی دادی!
   ۲- ائمۀ محترم جمعه به موقع به دولتمردان در مورد تصمیم گیری برای انتخاب فرماندار جدید تذکر داده اند.آیا این وظیفه شناسی ایشان جای تخطئه دارد؟!! جای تعجب است که برخی ها چگونه مطالب را وارونه می فهمند!!!
   ۳- بله اگر مسئول اجرائی شهرستان روحیۀ بسیجی و مدیریت جهادی داشته باشد می تواند مشکلات مردم – از جمله بیکاری و پارتی بازی – را برطرف کند در غیر این صورت یا فرصت سوزی می کند یا بدتر از آن باسیاسی کاری موجب خسارت به شهرستان می شود.این نکته ای است که امام جمعۀ محترم شهر حبیب آباد و دیگران از قبل تذکر داده اند و بعضی ها نفهمیده اند.
   ۴- تا آنجا که ما می دانیم ائمۀ جمعۀ شهرستان همه ولایتی و انقلابی هستند و منظور سرکار از این که امام جمعۀ غیر ولایتی و غیر انقلابی داریم معلوم نیست.
   ۵- برفرض هم که چنین مطلبی باشد به موقع اقدام می شود و لازم نیست شما دایۀ مهربان تر از مادر بشی!

 2. حاج آقا مومنی مصداق واقعی روحانی انقلابی و مردمی است آفرین بر صراحت لهجه شما
  شهرستان ما جولانگاه آرامی ون نیست

 3. امام جمعه حبیب آباد را اگر بشناسید نظری مثل ( پرزدنت زد) نمی دادید مرد حسابی ایشان از اساتید بزرگ حوزه د دانشگاه است و مردی انقلابی , شجاع وبا جرئت در عین حال بسیار با تقوی ومتواضع . واین را به تو بگویم که اتفاقا” اگر نظر ایشان در انتخاب فرماندار لحاظ شود آینده ای روشن خواهیم داشت و دولت تدبیر وامید هم پزش را خواهد داد.امام جمعه حبیب آباد اینقدر در نزد مردم شهرستان جایگاه دارد که اگرلب تر کند مسئولی جرئت تخلف از فرمانش را ندارد.

 4. احسنت چرا امام جمعه دولت اباد نشد ایشون که مسئولین ازش ترس و واهمه پیدا کنند درجواب (آگاه تراز بعضی)حداقل شهرستان به یجای برسه

  • در جواب م ن

   چون که ایشان امامت جمعۀ حبیب آباد را هم به اصرار فوق زیاد مردم حبیب آباد قبول کردند و خوب است بدانی که مسئولین سیاست گذاری ائمۀ جمعه کشور پیشنهاد امامت جمعۀ مرکز شهرستانهای مهمتر از برخوار را به ایشان کرده بودند.
   امیدواریم که ایشان دوره بعد را هم در حبیب آباد باشند.
   قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.