خواب خرگوشی مسئولان در رسیدگی به مشکلات محله لودریچه/ مصوبه ای که ۲۱ سال است خاک می خورد!

مشکلات متعدد محله لودریچه دولت آباد مانند عرض کم خیابان، وجود دو بلوار و دوطرفه بودن خیابان و…. باعث بروز خطرات و مشکلات جدی شده است که می طلبد شهرداری دولت آباد در کنار اقدامات خود به این موضوع نیز رسیدگی کند.

به گزارش چشم برخوار، کم بودن عرض خیابان ۲۲ بهمن دولت آباد (لودریچه)، موضوعی است که تا کنون بارها منجر به تصادف، مشکلات عبور و مرور و رفت و آمد عابرین پیاده، ترافیک و… شده، موضوعی که داد ساکنان این محل را درآورده است، وجود دو بلوار در این خیابان و اینکه فضای خالی بین این دو بلوار نیز به دلیل دور زدن رانندگان عامل بروز تصادفات بسیار شده است، مشکل دیگری است که جا دارد رسیدگی شود.

راهکار این مشکل، خرید منازل این خیابان به منظور عریض کردن خیابان و ساخت یک بلوار از ابتدا تا انتهای خیابان (بدون فضای خالی) است که طبق اطلاعات ما، شهرداری در سال های گذشته قصد انجام چنین کاری را داشته که به دلایلی انجام نشده است.

untitled

صادقیان یکی از ساکنان محله لودریچه در توضیح مشکلات خیابان ۲۲ بهمن، به خبرنگار چشم برخوار گفت: مشکلات محله لودریچه، مربوط به سال های قبل است به طوری که طرح آزادسازی بلوار لودریچه درسال ۱۳۷۴در استانداری اصفهان تصویب و تایید شده و از آن زمان تا کنون جزء طرح های عمرانی شهرداری دولت آباد بوده است اما به دلیل کم توجهی شوراهای شهر و شهرداران، هیچ گاه اجرایی نشده است.

وی افزود: دلیل مسئولان هزینه بر بودن طرح است در حالی که این بلوار یکی از مسیرهای اصلی شهرستان و مسیر تردد زائران امامزاده ابراهیم علیه السلام (امامزاده نرمی) است که از سراسر کشور مشرف می شوند ولی به دلیل این که شهرداری اجازه هیچ گونه بازسازی و تعمیر و خرید و فروش به ساکنان این خیابان نمی دهد، هم این مسیر را صعب العبور کرده و هم چیدمان و زیبایی شهر و محل را مخدوش کرده است ضمن اینکه بی عدالتی بزرگی در حق برخی ساکنان این خیابان شده است به طوری که حق نوسازی و فروش خانه های خود را ندارند چون باید عقب نشینی کنند و برای برخی مالکان، این عقب نشینی یعنی از دست دادن کل ملک و خانه خود.

این شهروند ادامه داد: این مشکلات در حالی است که برخی از شهروندان بارها به شهرداری مراجعه کرده اند تا در این زمینه با شهرداری توافق کنند اما شهرداری در پاسخ اذعان کرده که اقدام ما منوط به زمانی است که صاحبان خانه ها تک تک اقدام به واگذاری ملک خود کنند و تدریجا این خیابان آزادسازی شود و این در حالی است که برخی از ساکنان و خردسالان و سالمندان از وضعیت ترافیک و آلودگی صوتی بسیار این خیابان پرتردد رنج می برند و هیچ دادرسی هم وجود ندارد.

بنا بر این با توجه به ظاهر نازیبا و دور از شان برای مرکز یک شهرستان و توجه به این که این جاده مسیر حرکت به طرف یک امامزاده ملی و لازم التعظیم است، می طلبد مسئولان ذی ربط به فکر رسیدگی سریع و جدی این موضوع باشند و با بهانه های مختلف کار را به تعویق نیندازند.

در پایان از شهرداری دولت آباد درخواست داریم در کنار فعالیت های گسترده ای که در شهر دولت آباد و در راستای خدمت به شهر و مردم انجام می دهد، به این موضوع نیز رسیدگی کرده و حل مشکلات مربوط به این خیابان را در اولویت کاری خود قرار دهد.


3 دیدگاه برای “خواب خرگوشی مسئولان در رسیدگی به مشکلات محله لودریچه/ مصوبه ای که ۲۱ سال است خاک می خورد!
  1. این موضوع را سه سال پیش در وبلاگ مردم برخوار که جدید شده شب نامه برخوار منعکس شده بود و کسی گوشنداد

  2. متاسفانه لودریچه بین دولت آباد و زمان آباد مظلوم واقع شده؛ دلیلشم اینه که کسی رو تو شهرداری نداره!!!!

  3. اگر دولت آباد بخواهد ازبن بست خارج شود و تبدیل به یک شهر پرتردد ،اقتصادی وپویا مطرح و شناخته شود باید با ادامه خیابان ۲۲بهمن وانتقال کلیه اماکن اداری .، فرهنگی ،تفریحی و خدماتی در مسیر بسیار طولانی آن خیابان و وصل کردن آن مسیربه راههای ترانزیتی . دولت آباد را از وضع کنونی نجات داده ومانند تمامی شهرها به بهانه های مختلف از استراتیژیک زیر ساخت جاده ای نهایت بهره برداری را نموده وبا اختصاص حداقل هزینه آزاد سازی بزرگترین پروژه نجات دولت آباد کلید خورده است.قدرت اله عرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.