نماینده برخوار:

مشکل آب امروز حل می شود/ گل آلود بودن تصفیه خانه باباشیخعلی، عامل اصلی کمبود آب

حاجی گفت: به دلیل اینکه سامانه تصفیه خانه آب شرب در شبکه آب اصفهان، در یک محل قرار دارد و بخش عمده تصفیه خانه بابا شیخ علی به دلیل بارندگی و گل آلود بودن آن از کار افتاده است شاهد چنین مشکلاتی هستیم اما قول داده اند تا فردا صبح، وضعیت آب شرب شهرستان به وضعیت عادی برگردد.

به گزارش چشم برخوار، طعم نامطبوع آب، رنگ غیرطبیعی، افت فشار آب و قطعی کامل آب در برخی از شهرهای شهرستان برخوار، مساله ای است که مردم را دچار مشکل و نارضایتی کرده است و خواستار رسیدگی و پیگیری مسئولان و شنیدن پاسخ مسئولان هستند.

نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت و کیفیت آب شرب شهرستان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی چشم برخوار، گفت: مشکل کم آبی و طعم نامطبوع آب شرب فقط مربوط به شهرستان برخوار نبوده و سایر شهرها و روستاهای استان نیز با این مشکل مواجه هستند.

حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: به دلیل اینکه سامانه تصفیه خانه آب شرب در شبکه آب اصفهان بزرگ که شامل ۱۶ شهرستان می شود، در یک محل قرار دارد و بخش عمده تصفیه خانه بابا شیخ علی به دلیل بارندگی و گل آلود بودن آن از کار افتاده است شاهد چنین مشکلاتی هستیم اما قول داده اند تا فردا صبح، وضعیت آب شرب شهرستان به وضعیت عادی برگردد.

وی با تاکید بر این که دولت باید سامانه دوم تصفیه خانه، توزیع و انتقال آب شرب استان اصفهان را احداث کند و نیاز است اعتبارات لازم را در این زمینه اختصاص بدهد، اظهار کرد: متاسفانه دولت در بودجه ۹۶ این مهم را در نظر نگرفته است.

این مسئول ادامه داد: به همین منظور شب گذشته به سازمان برنامه و بودجه کشور مراجعه کردم اما به دلیل این که وزارت نیرو علی رغم ضرورت استان عزم و تصمیمی برای راه اندازی طرح سامانه گلاب ۲ نداشت، این مهم در بودجه سال ۹۶ درج نشده است و عملا پیگیری ها بی نتیجه ماند.

حاجی خاطرنشان کرد: هرچند استاندار اصفهان و مسئولان مربوطه پیگیری هایی برای این موضوع داشته اند (نه در حد قابل قبول)، اما شایسته بود این طرح به عنوان یک طرح اولویت دار مانند چهار طرح دیگر در استان های دیگر معرفی و در لیست اعتبارات و بودجه سال ۹۶ لحاظ می شد، اما به دلیل اینکه بودجه بسته شده بود امکان درج این مهم فراهم نشد.


دیدگاه برای “مشکل آب امروز حل می شود/ گل آلود بودن تصفیه خانه باباشیخعلی، عامل اصلی کمبود آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.