وقتی نامهربانی در مقابل انسانیت زانو می زند؛

یلدای مهربانی ها با اقدام نوع دوستانه دانشجویان پیام نور دولت آباد/ تصاویر

امسال دانشجویان دانشگاه پیام نور دولت آباد با اجرای طرحی نو و انسان دوستانه، اقدام به تهیه بسته های خوراکی ویژه شب یلدا برای نیازمندان کردند.

به گزارش چشم برخوار، آنجا که انسانیت می آید، سستی ها و نامهربانی ها رنگ می بازد. حکایت نوع دوستی و فداکاری، حکایت انسانیت است، زمانی که تلاش ها همه به سوی مهربانی هاست و دست ها در دست هم گره می شود تا دامنی باز و دستی پررونق شود.

انسانیت هم مانند همه خوبی ها می تواند در انواع و اقسام گوناگون متجلی شود اما نتیجه یکسان است و آن، خندیدن یک کودک، اشک شوق یک مادر و قلب آرام گرفته پدری مهربان است.

احسان و نیکوکاری زمان و مکان نمی شناسد و هر جا آهی از نهادی بلند شد، بر ماست که درنگ در لحظه ها نکنیم و بشتابیم به سوی دستگیری.

دانشجویان دانشگاه پیام نور، جوانانی با قلبی آکنده از مهربانی هستند که نقش خود را در شاد کردن نیازمندان در شب یلدا ایفا کردند و با اجرای طرح ابتکاری و البته انسان دوستانه خود، شادی خود را با شادی همه آنهایی که دلشان پرنور و دستشان خالی است، تقسیم کردند.

شاخه جونان هلال احمر شامل بخش های آزاد و دانشجویی و طلاب و روستایی است و در بخش دانشجویی در اکثر دانشگاه ها، یک کانون دانشجویی هلال احمر وجود دارد که این کانون اکثر فعالیت هایی که در هلال احمر انجام می شود را در دانشگاه نیز انجام می دهد.

امسال برای اولین بار به پیشنهاد کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور دولت آباد، طرحی با عنوان «هدیه ای به خدا در بزرگ ترین شب سال» مختص روز دانشجو و شب یلدا (از روز دانشجو تا شب یلدا) در این دانشگاه  برگزار شد که طی آن، دانشجویان اقدام به آماده سازی یک فضای سنتی شب یلدا کردند.

طی اجرای این طرح خلاقانه، ضمن هماهنگی با عکاس و هنرمند، این امکان برای دانشجویان، کارکنان و اساتید فراهم شد که در صورت تمایل، عکاس عکس هایی با سایز و قیمت های مختلف از آن ها بگیرد و هزینه این عکس ها برای تهیه بسته های خوراکی ویژه شب یلدای نیازمندان کنار گذاشته شود و برای آن ها اقلامی مانند میوه، آجیل و… تهیه و همه این اقلام صرف مددجویانی که از بین مددجویان هلال احمر شناسایی می شوند شامل خانواده های بی سرپرست، زندانی و….، شود و در ادامه بسته به مبلغی که جمع آوری شده است، این بسته ها بین آن ها توزیع شود.

یکی دیگر از اقدامات انسان دوستانه این دانشجویان این است که به مناسبت روز دانشجو اقدام به تهیه آش رشته کرده و با تعبیه صندوق کمک به نیازمندان، این امکان را فراهم کردند که همه دانشجویان از این آش مصرف کنند و از بین آن ها، هر فردی که تمایل دارد؛ مبلغی را برای کمک به نیازمندان در این صندوق بیندازد که از این طریق هم مبالغی جمع آوری شد.

اینجاست که باورمان برای دستگیری از محرومان و نیازمندان قوت می گیرد و نتیجه آن می شود که همه ما در هر شرایط و زمان و مکانی فرصت نیکی کردن و دستگیری از محرومان را داریم و فقط باید فرصت ها را دریابیم…

گزارش از: عاصفه قربانی، دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه پیام نور دولت آباد


دیدگاه برای “یلدای مهربانی ها با اقدام نوع دوستانه دانشجویان پیام نور دولت آباد/ تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.