حکایتی تازه از اختلافات شورای شهر دولت آباد؛

شعله های اختلاف دامن مردم را گرفت/ ضرر یک میلیاردی از جیب مردم دولت آباد

علاوه بر تخصیص سهمیه قیر به ارزش ۵۰۰ میلیون به شهر دولت آباد، با پیگیری های حاجی نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی، این سهمیه دو برابر شد اما به علت امتناع و مخالفت شورای اسلامی شهر دولت آباد از تصویب آن، کوچه ها و خیابان های شهر دولت آباد از سهمیه قیر رایگان به ارزش یک میلیارد تومان محروم شد.

به گزارش چشم برخوار، تیرماه امسال بود که معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بر اساس اجرای بند (ه) تبصره (یک) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، از آغاز فرآیند اجرایی واگذاری مرحله اول قیر رایگان به شهرداری های کمتر از ۵۰ هزار نفر جمعیت خبر داد.

علاوه بر تخصیص این سهمیه قیر به ارزش (حدود) ۵۰۰ میلیون تومان توسط معاونت توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به شهر دولت آباد، با پیگیری های حاجی نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی، این سهمیه دو برابر شد.

همچنین با پیگیری های شهرداری و کمک ها و پیگیری حاجی نماینده شهرستان از طریق اعتبارات راه وشهرسازی حدود ۵۰۰ تن قیر برای آسفالت بلوار ورودی از طرف حبیب آباد تا دستگرد تخصیص یافت که آن هم به علت تصویب نشدن افزایش ردیف آسفالت معابر تا کنون اجرایی نشده است.

یک منبع آگاه با بیان این که فرآیند اجرایی واگذاری مرحله اول و دوم قیر رایگان به شهرداری شهر دولت آباد نیز اختصاص یافته است گفت: به علت امتناع و مخالفت شورای اسلامی شهر دولت آباد از تصویب آن؛ علی رغم پیگیری ها و تلاش های زیاد اطهری فر شهردار دولت آباد، کوچه ها و خیابان های شهر دولت آباد از سهمیه قیر رایگان به ارزش (حدود) یک میلیارد تومان محروم شد.

وی ادامه داد: سهمیه قیر رایگان ذکرشده با هدف بهبود عبور و مرور در معابر، رفع نقاط حادثه خیز و لکه گیری در سطح شهرها از سوی دولت به شهرداری های زیر۵۰ هزار نفر جمعیت تحویل داده شد تا اقدامات شهرداری ها در این خصوص موجبات رضایت شهروندان را فراهم کند.

اما پس از گذشت پنج ماه بالاخره شورای متحد اسلامی شهر دولت آباد اجازه تحویل قیر رایگان از طریق مناقصه را صادر کرد و مقرر شد شهرداری از طریق مناقصه و اعلام عمومی و تعیین برنده در کمسیون عالی معاملات با حضور و نظارت نماینده شورای شهر اقدام کند.

هم اکنون با این شرایط چند سئوال مطرح می شود:

 • علت عدم تصویب و مخالفت شورای شهر دولت آباد چه بوده است؟
 • آیا مناقصه در اینگونه موارد معنایی دارد؟
 • آیا با توجه به روزهای پایانی سال و سرمای هوا، امکان گرفتن سهمیه شهر دولت آباد هنوز وجود دارد؟
 • آیا اختلاف شهردار و شورای شهر باعث محرومیت مردم از این سهمیه شد؟

از آنجایی که در هر مکان و زمانی وجود اختلاف می تواند تیشه به ریشه یک جامعه بزند، اختلافات موجود میان اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد هم تا کنون خساراتی را برای شهر و مردم محتمل کرده است، بنا بر این خواسته عموم مردم دولت آباد این است که اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد نسبت به این اقدام خود پاسخگو باشند و با درایت و برنامه ریزی سعی در رفع اختلافات خود کرده و نگذارند بیش از این آتش اختلافاتشان دامن مردم را بگیرد.

%d8%b5%d8%b6انتهای پیام/ز


12 دیدگاه برای “شعله های اختلاف دامن مردم را گرفت/ ضرر یک میلیاردی از جیب مردم دولت آباد
 1. اگر ما مردم دولت آباد با انتخابات دقت میکردیم وقومی وقبیله ایی براخودمون شورا انتخاب نمیکردیم حال وروزمون این نبود.تایه شهردار میاد جون بگیره واسه ش نقشه میکشند که استعفا بده

  خدایا در توان ما که نیست اما خودت دست این اخلاص گرها.این دروغ گو.این وعده دهنده های توخالی را رو کن

  جوان های ما بیکارمد به فکر منافع خود وخانواده وفامیل خودشونند
  خدایا صاحب اصلی مارابرسان

 2. اتفاقایکی ازهمین شوراهاهمسایه ما میشه
  آقا نصفه کوچه را گرفت و جلو درخونه ش سنگ فرش کرده
  ان شاالله خداوند متعال تو خانه قبرو قیامتش جبران کنه
  حق الناس تا کجا
  حاضرم عکس درخونه ش راهم بفرستم ببینید چطوری از رای من وشما سواستفاده کرد

 3. ای کاش مردم هنگام رای دادن به افرادی رای می دادند که به جای منافع شخصی ، منافع عمومی را در اولویت برنامه های خود قرار می دادند

 4. همشهریان عزیز انشالله برای انتخابات بعدی شورای شهر با بصیرت بهتر و بیشتری افراد لایق تر را انتخاب کنیم

 5. آقایون که شورای شهرهستید ازقبل به حال آینده پشیمانی برای خود ودیگران درست نکنید مردم رانسبت به انقلاب واسلام وهزاران خون شهید ۱۰ ساله به بالا ناامید نکنید میخواهیت به روزقیامت اعتقاد داشته باشید یانه اماروزی ازاین روزها(ذره مثقال یره)به حساب انسانها رسیدگی میشود قبل آنکه به حساب شمارسیدگی خودرسیدگی کنیدوچه مردم ازاین انقلاب نمیتوانید ناامید مردم که بخواهد ناامید بشوند این ا نقلاب راه خود را ادامه میدهد تاظهورمنجی عالم…..

 6. فقط شوراها بفکر خودشان هستند ۱۸ ماه است تقاضای اسفالت کوچه بوعلی دولت اباد نموده ام هیچ اقدامی انجام نگرفته شهرداری میگوید شوراها موافقت نمی کنند

 7. اگر شهردار دولت آباد به تنهایی می تواست تصمیم بگیرد بسیاری از مشکلات شهر حل شده بود و مطمئناً شهر آبادتری داشتیم چون آن قدر اعضای شورای شهر با هم اختلاف دارند که به هیچ وجه نمی توانند در تصمیم گیری ها درست عمل کنند.

 8. با سلام خدمت تمامی مردم شهید پرور شهر عزیزم دولت آباد ببخشید که صریح حرفم را بیان میکنم همشهریان عزیز شما را به خون شهیدان چشاتونا باز کنید ببینید به چه …. رای دادین به دزدایی رای دادین حالا که شهردار نذاشته دزدی کنن وداره دورشون تموم میشه میخان شهردارا بیرونش کنن برید خودتونا اصلاح کنید اقی کثیری دزد به تمام معناست همه هم میدونن ولی چون با نفوذ وسرمایه داره کسی جرات نمیکنه چیزی بهسش بگه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.