خطیب جمعه دولت آباد:

برجام ابهت ایران را در چشم دشمنان کم کرد/مشکل ما این است که برخی مسوولان ما خدا را فراموش کرده اند

امام جمعه دولت آباد ضمن بیان این که مشکل ما این است که برخی مسوولان ما خدا را فراموش کرده اند، افزود: رهبر معظم انقلاب در جای جای سخنانشان از آیات و روایات استفاده می کنند و یاد خدا را تذکر می دهند اما برخی مسوولان کشور تنها از الگوهای مادی در رفتار و عمل خود استفاده می کنند.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه دولت آباد در نماز جمعه امروز ضمن تبریک آزادسازی شهر حلب گفت: این اتفاق از چند وجه دارای اهمیت است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمودآبادی افزود: اول از نظر نظامی و تاکتیکی این عملیات منحصر به فرد بود، دوم از نظر فرماندهی و مدیریت این عملیات تحت نظر یک سردار ایرانی و ساماندهی سپاه ایران صورت گرفت که نقش فرماندهی سردار قاسم سلیمانی در این پیروزی واضح و روشن بود و سوم قطع شدن دست تروریست ها و حامیان آن ها در سوریه بود.
وی ادامه داد: اگر آن روز نیروهای سپاه در سوریه ایستادگی و مقاومت نمی کردند به قول رهبر معظم انقلاب امروز باید در مرزها و شهرهای ایران با آن ها می جنگیدیم.
محمودآبادی خاظرنشان کرد: حلب مانند خرمشهر از دست دشمن آزاد شد و ضربه مهلکی به دشمن و تروریست ها زد و باعث شد حامیان آن ها نیز در این جریان شکست بخورند و به اهداف شوم خود نرسند.
خطیب جمعه دولت آباد اظهار کرد: طبق آیات قرآن هر کس خدا را یاری کند، خدا او را یاری می کند و ما هم در این پیروزی ها نباید دست خدا را فراموش کنیم، درست است که رشادت ها و شجاعت های مدافعان حرم بود اما آنچه باعث این پیروزی جریان مقاومت شد؛ توکل به خدا بود.

وی عامل اصلی پیروزی جریان مقاومت را اتکا، توکل و اعتماد به وعده خدا برشمرد و افزود: این باید تبدیل به یک الگو برای موضوع مقاومت شود.
این مسئول عنوان کرد: همه کشورهای عربی و غربی دست به دست هم دادند تا محیط امنی برای اسرائیل فراهم کنند اما نیروی مقاومت با اتکا به نیروی خداوند توانست امید استکبار را به یاس تبدیل کند.
محمودآبادی با تاکید بر این که این توکل باید در اقتصاد مقاومتی در کشور هم الگوسازی شود، ادامه داد: ما چرا در اقتصاد مقاومتی پیروز نمی شویم چون توکل به خدا نداریم، چون برخی از مسوولان ما در اقتصاد به جای توکل به خداوند متعال، توکل به آمریکا و کشورهای بیگانه دارند و دائم می گویند اگر با این کشورها رابطه داشته باشیم همه مشکلات کشور حل می شود؛ در حالی که اگر مسوولان با توکل به خدا به فعالیت ها و خدمات خود بپردازند خدا هم آنها را یاری خواهد کرد.
امام جمعه دولت آباد ضمن بیان این که مشکل ما این است که برخی مسوولان ما خدا را فراموش کرده اند، افزود: رهبر معظم انقلاب در جای جای سخنانشان از آیات و روایات استفاده می کنند و یاد خدا را تذکر می دهند اما برخی مسوولان کشور تنها از الگوهای مادی در رفتار و عمل خود استفاده می کنند.
مسئول قرارگاه فرهنگی برخوار خطاب به مردم و مسوولان کشور ضمن اشاره به موضوع برجام و وتوی رییس جمهور آمریکا گفت: باید با قاطعیت و به تعبیر رهبر انقلاب با جهاد کبیر مقابل استکبار و دشمن ایستاد و هرگز از دشمن تبعیت نکرد.

محمودآبادی گفت: اگر کسی در موضوع برجام متوجه ضررهای کشور نشده باشد باید به عقلش شک کرد؛ چراکه برجام اسرار نظام را فاش کرد، خیال دشمنان ما را راحت کرد، ابهت ایران را در چشم دشمنان کم کرد و دشمنان ما را نسبت به ما گستاخ تر کرد.
وی افزود: مسوولان سخنان دلسوزان نظام و رهبر معظم انقلاب را گوش ندادند و ضرر بی تدبیری مسوولان کشور را مردم ما دادند اما ای کاش مسئولان ما دیگر از این سوراخ گزیده نشوند.
خطیب جمعه دولت آباد یادآور شد: دستوراتی که ریاست جمهوری و شورای امنیت ملی دادند با قاطعیت نبود و هر کجا قاطعیت نبود دشمنان تا نابودی ملت ها پیش آمدند.

img_8969
محمودآبادی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: عوامل تفرقه در جامعه اسلامی زیاد شده است، به طوری که بیش از ۲۰ شبکه ماهواره ای با نام اهل بیت علیهم السلام و به کام دشمنان در حال اختلاف افکنی بین شیعیان هستند.

این مسئول با اشاره به این که وهابیت و تشیع انگلیسی از آمریکا و انگلیس تغذیه می شوند و برای اختلاف افکنی و ایجاد تفرقه در جامعه فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: تشیع انگلیسی همان شیعه ای است که با آمریکا کنار می آید و شعار هیهات من الذله امام حسین علیه السلام در روز عاشورا را از یاد برده اند.
امام جمعه دولت آباد گفت: وظیفه ما این است که این جریان منحرف فکری را بشناسیم و بدانیم که این تفکر و جریان فکری ولایت و رهبری رهبر معظم انقلاب را قبول ندارند و با استکبار کنار می آیند و توجهی به درس های عاشورا ندارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.