رئیس سازمان حمل و نقل عمومی شهرستان برخوار؛

بهبود وضعیت ایستگاه های اتوبوس از وظایف دهیاری و شهرداری هاست

تبریزیان بهبود وضعیت ایستگاه های اتوبوس را از وظایف دهیاری ها و شهرداری ها دانست و از شهرداری دولت آباد بابت راه اندازی کانس و اتاقک استراحت شهروندان در ایستگاه اتوبوس تقدیر کرد.

رئیس سازمان حمل و نقل عمومی شهرستان برخوار در گفتگو با خبرنگار اجتماعی چشم برخوار، در خصوص علت نامگذاری ۲۶ آذرماه به عنوان روز حمل و نقل عمومی، گفت: در تاریخ تحولات این صنعت در کشورمان، روزها و ایام سرنوشت سازی بوده اند که نقش تعیین کننده ای در شکل گیری و انسجام شبکه حمل و نقل کشور داشته اند.
محمدعلی تبریزیان افزود: سال ۱۳۶۲ یادآور چنین ایامی است که در آن حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، فرمانی در زمینه اعزام کامیون ها به بنادر جنوبی برای تخلیه کالاهای وارداتی و مایحتاج مردم صارد کردند و در پی این فرمان کامیون داران سراسر کشور، آمادگی خود را برای تخلیه بنادر و حمل و نقل مواد ضروری مورد نیاز مردم اعلام کردند.

وی افزود: ۱۴ سال پس از صدور فرمان امام راحل (ره)، در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه سازی هر چه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل، روز ۲۶ آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل شناخته شد.

تبریزیان خاطرنشان کرد: روز حمل و نقل، روز قدردانی از خدمات ارزشمند رانندگان و سایر دست اندرکاران و شاغلان بخش حمل و نقل کشور و فرصتی مناسب برای بازنگری نیازها و مشکلات این بخش است.

این مسئول در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال ۹۵ اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته، نوسازی اتوبوس ها و جایگزینی تاکسی های فرسوده در سال جاری انجام شد و سه دستگاه باقیمانده تا پایان سال جایگزین خواهند شد.

photo_2016-09-29_23-56-15

رئیس سازمان حمل و نقل عمومی شهرستان برخوار یکی از اقدامات ابتکاری سازمان حمل و نقل عمومی شهرستان را نصب کولرهای سلولزی آبی دانست و خاطرنشان کرد: تا کنون چهار دستگاه مجهز به سیستم سرمایشی شده اند و در صورت اعطای وام قرض الحسنه به رانندگان و همکاری شهرداری ها تا ابتدای سال ۹۶ سایر اتوبوس ها به این سیستم مجهز خواهند شد.

وی بهبود وضعیت ایستگاه های اتوبوس را از وظایف دهیاری ها و شهرداری ها دانست و از شهرداری دولت آباد بابت راه اندازی کانس و اتاقک استراحت شهروندان در ایستگاه اتوبوس تقدیر کرد.

تبریزیان ضمن تبریک روز حمل و نقل عمومی به رانندگان، از شهروندان شهرستان خواست تعامل و همکاری بهتر و بیشتری با یکدیگر داشته باشند و با رعایت نظم و نظافت در اتوبوس ها، پرسنل حمل و نقل عمومی را در امر خدمت رسانی یاری کنند.

این مسئول در ادامه از مسافران اتوبوس ها خواست که قبل از رسیدن به مقصد راننده اتوبوس را از توقف در ایستگاه مربوطه باخبر سازند و از تاکسی های بدون مجوز و شخصی استفاده نکنند چون هیچ نظارت و کنترلی بر عملکرد آن ها وجود نداشته و امنیتی ندارند.

%d8%aa%d8%a8%d8%b1%db%8c%d8%b2%db%8c-6
انتهای پیام/زدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.