گزارش شهروندان از مشکلات؛

برابری امکانات شهر شاپورآباد با روستا/ مسئولان بدانند شاپورآبادی هم وجود دارد

شاپورآباد چند سالی است که از روستا به شهر تبدیل شده است اما همچنان مشکلات فراوان و کمبود امکانات در این شهر بیداد می کند که لازم است مسئولان به داد مردم این شهر برسند.

به گزارش چشم برخوار، شاپور آباد یکی از شهرهای شهرستان برخوار است که چند سالی است از روستا به شهر تبدیل شده و بیش از پنج هزار نفر را در خود جای داده است.

جمعی از شهروندان شاپورآباد ضمن اعتراض نسبت به اینکه با شهر شدن شاپورآباد هیچ امکاناتی به این شهر اضافه نشده بلکه مشکلات بر قوت خود بافی مانده، خواستار انعکاس مشکلاتشان شده و از مسئولان توجه بیشتر به مردم شاپورآباد و شهر شاپورآباد را خواستار شدند.

شهروندان شاپورآبادی نبودن امکاناتی مانند درمانگاه و داروخانه شبانه روزی، فضای سبز، کتابخانه عمومی، مناسب نبودن کوچه ها و خیابان ها و وضعیت زیرسازی آن ها، نداشتن فاضلاب، مناسب نبودن جاده شاپورآباد و حبیب آباد، وضعیت نامطلوب و امکانات بسیار ضعیف بهداری شهر، تعطیل شدن دفتر خدمات ارتباطی و پست بانک را از جمله مشکلات شهرشان برشمردند.

مهاجرت مردم شهر به شهرهای اطراف به دلیل کمبود امکانات، عملکرد ضعیف شورای شهر در حیطه های مختلف وظایف خود نیز از دیگر مشکلاتی است که شهروندان به آن اشاره داشتند.

قصه پیچیده پیچ مرگبار شاپورآباد

مشکل دیگر حل مشکل پیچ خطرناک شاپورآباد است. کسانی که در راه برگشت از شهر شاپورآباد هستند ممکن است فکر کنند که جاده تا آخر مستقیم است اما پس از یکی دو کیلومتر که از شاپور آباد فاصله گرفته شد، ناگهان یک پیچ ۹۰ درجه ای خطرناک در راه را شاهد می شوند که در صورت بالا بودن سرعت ممکن است منجر به سانحه شود و هم اکنون بعد از گذشت سال ها از وجود این پیج خطرناک و مشکلات آن مانند تصادف و…، در حال حاضر تنها زیرسازی آن به صورت ناتمام انجام شده است.

طبق گفته شهروندان، مسئولان امر طی این سال ها و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در دوره اول، قول حل و رسیدگی سریع به این مشکل را داده اند اما تا کنون با توجه به پایان دوره اول نمایندگی مجلس و گذشت چند ماه از آغاز دوره دوم و همچنین با گذشت سال ها از قول های مسئولان امر، تا کنو اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و تنها به موازات قسمت مستقیم جاده، در جاده دولت آباد به حبیب آباد چند جدول با شکل میدان کار کرده شده است.

vater-mark

 

8957765645267054858

ورود به پیچ ازسمت شهر آباد

 

1608275558991099346

از دیگر مشکلات می توان به مشکل مهدیه شاپورآباد اشاره کرد. در سال ۱۳۹۱، کلنگ ساختمان مهدیه شاپورآباد به زمین زده شد و مردم به تکمیل آن تا پایان همان سال امید داشتند اما با گذشت بیش از چهار سال از کلنگ زنی زمین مهدیه شاپورآباد، هنوز هم این پروژه در مراحل اولیه خود به سر می برد.
طی یک برداشت کلی و بدون در نظر گرفتن شرایط و ضوابط امر، ساخت یک مهدیه به زمان حداکثری دو ساله نیاز دارد و اینکه اجرای طرح های نه چندان بزرگ و گسترده در زمان چهار ساله هم انجام نشده باشد جای تعجب و سوال دارد؛ سوالاتی مانند اینکه چه مانعی بر سر راه اجرای آن وجود دارد؟ آیا برای هر مشکلی راه چاره ای نیست و نباید در این شرایط مسئولان مربوطه دنبال راهکار می بودند؟
در اوایل سال ۹۳ اولین مراسم دعای کمیل در حالی در این مکان برگزار شد که این مهدیه متشکل از دیوار و یک اسکلت فلزی موقت بود و همچنان پس از گذشت بیش از دو سال از آن، تنها آن سقف موقت تخریب و اسکلت آن بنا شده است و دیگر هیچ…!
در خبری که سال ۹۳ در خبرماه مبنی بر پیگیری احداث مهدیه کار شد، منابع آگاه نبود حمایت های مالی را مانع پیشرفت این پروژه و تکمیل آن اذعان کرده بودند که ظاهرا این مانع هنوز هم بر قوت خود باقی مانده، به طوری که تاکنون هیچ گونه پیشرفتی در روند اجرای آن حاصل نشده است.

یک عابربانک و دیگر هیچ!

از دیگر مشکلات می توان به نبود یک شعبه بانک در شهر شاپورآباد و تنها وجود یک دستگاه عابربانک ساده از بانک صادرات اشاره کرد.

جمعیت این شهر نسبت به شهر های دیگری که در سال های اخیر در برخوار از روستا به شهر تبدیل شده اند مانند: شهر کمشچه و سین بیشتر بوده و بیش از پنج هزار نفر را در خود جای داده است.

اما مسئله ای که در این جا مطرح است این است که چطور هنوز یک شعبه بانک در این شهر راه اندازی نشده در حالی که در دو شهر دیگر بانک صادرات شعبه دارد و صندوق های قرض الحسنه نیز فعالیت می کنند؟!

 

شاپور-آباد-برخوار

قرض الحسنه  شاپورآباد نیز چند سالی است که به دلیل اختلاس یکی از کارکنان تعطیل شده و اکنون با گذشت چند سال از آن موضوع و با توجه به اینکه فرد خاطی هم اکنون در قید حیات نیست، همچنان پول مردم در حالت بلوکه مانده است و اقدام جدی برای این مشکل صورت نگرفته است.

اسکلت، فرجام انتظار چهار ساله مردم برای ساخت مهدیه شاپورآباد

شاپورآباد با یک خودپرداز ساده و دیگر هیچ؟!

خطرناک ترین پیچ شهرستان برخوار


2 دیدگاه برای “برابری امکانات شهر شاپورآباد با روستا/ مسئولان بدانند شاپورآبادی هم وجود دارد
 1. اگرچه تمام مشکلات موجود به اضافه مشکلات دیگر در این شهر وجود دارد و نیازمند کمک و تلاش بیشتر شورای شهر و شهرداری و… می باشد
  ولی بی توجهی و عدم همکاری خود مردم درحل نشدن این مشکلات بسیاربیشتر از عدم توجه مسئولان تاثیر داشته است
  وقتی بعضی داز مردم هنوز با حاضر به همکاری با شهرداری در تعریض کوچه ها ندارند و بعضا مخفیانه و بدون عقب نشینی قانونی به ساخت و ساز می پردازند. وقتی بعضی از خانه های قدیمی که تخریب آنها هیچ هزینه ای برای مالک آن ندارد ولی مالک از تخریب آن امتناع می کند. وقتی در یک کوچه باریک ۲ یا ۳ متری بعضی افراد با گذاشتن جدول های بزرگ بر در چاه فاضلاب یا ارتفاع زیاد آن عملا نصف کوچه باریک را اشغال کرده اند . و ….. چه انتظاری از مسئولان و یا دولتمردان وجود دارد.
  در مورد بحث مهدیه : مهدیه یک ساختمان شخصی و ویژه یکی از هیئت هاست که اگر بنا باشد هر گروهی و هر هیئتی برای خود یک مکانی بنا کنند مردم و یا دولت هزینه کند که نمی شود .مهدیه نه تنها نیاز شاپور آباد نبود بلکه در این مکان فعلی اصلا جای مناسبی نبوده و نیست و ناشی از بی تجربگی و بی سلیقگی مجریان آن بوده است شهرداری هم در دادن مجوز در این مکان اشتباه کرده است.
  شاپور آباد نسبت به جمعیتش هیت های زیادی دارد که همه آنها دنبال یک مکان ویژه برای خود هستند.
  در حالی که مثلا حسینه ویژه گروه تعزیه خوانی با هزینه میلیاردی که تاکنون داشته است فقط در ده روز دهه محرم استفاده میگردد.
  خلاصه اینکه بسیاری از مشکلات این شهر به علت بی توجهی و قانون گریزی خود مردم است . که باید فرهنگ آن بین مردم گسترش یابد. ،، کس نخارد پشت من الی سر انگشت من ،،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.