فریاد والدین در گوش مسئولان؛

تنبیه بدنی با شیلنگ در یکی از مدارس حبیب آباد!+ نامه یکی از دانش آموزان به مدیر

چند روز پیش مدیر یکی از دبستان های حبیب آباد اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان کرده که اعتراض جدی والدین آنها را در پی داشته است.

به گزارش چشم برخوار، اخباری که هر از گاهی  از نوع برخورد برخی معلمان با دانش‌آموزان در گوشه و کنار به گوش می‌رسد و البته واکنش ها و تبعات ناگوار این برخوردها جز برانگیختن حس تأسف در جامعه حاصلی ندارد. حال آنکه  این روزها به لطف گسترش شبکه‌های مجازی و انتشار اخبار و فیلم‌های مستند هر اتفاقی حتی در دورترین نقاط کشور که رخ دهد بلافاصله به طور گسترده  انعکاس پیدا می‌کند و دیگر نمی‌توان منکر چنین وقایعی شد.

به لحاظ حساسیت های زیادی که در نحوه برخورد با کودکان وجود دارد، این دوره از زندگی مهم ترین دوره برای هر فرد است؛ چرا که نوع تربیت پدر و مادر و شرایط محیطی و خانوادگی در تربیت کودک نقش بسزا و کلیدی دارند.

کودک در این سن و سال، همه مفاهیم را بر اساس آنچه می بیند و می شنود در ذهن و روح خود تعبیر می کند و زمانی که وارد مدرسه می شود نیز نوع برخوردها و خاطرات اولیه برای او درونی و او را به مدرسه، علم و دانش جذب و یا دفع می کند.

268856-413866

امروزه برعکس دوران اجداد و گذشتگان ما، مدیران مدارس، معلمان و مربیان با نوع و نحوه برخورد با دانش آموزان آگاهی داشته و کمتر از تنبیه بدنی و رفتارهای آزاردهنده استفاده می کنند.

اما متاسفانه هرازگاهی از گوشه و کنار خبرهایی از تنبیه های شدید بدنی دانش آموزان توسط معلمان باخبر می شویم که باعث ناراحتی و تاسف همه ما می شود، این مسئله از موضوعاتی است که هنوز در برخی مدارس شهرستان برخوار قابل مشاهده است.

باخبر شدیم کارکنان یکی از مدارس ابتدایی شهر حبیب آباد به بهانه ننوشتن تکالیف، اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان با شلنگ (لوله پلیکا) کرده که منجر به کبودی دستان دانش آموزان شده است.

آنچه مشخص است این است که این اتفاق علاوه بر آسیب هایی که هم اکنون برای کودکان مانند ترس از مدرسه، احساس ناامیدی، ایجاد روحیه خشونت و انتقام گیری در آنان و… به وجود آورده، می تواند آینده یک نسل را به خطر بیندازد؛ چراکه باعث نابود کردن انگیزه دانش آموزان برای رفتن به مدرسه و یا ادامه تحصیل به صورت اجباری و ترک تحصیل در مقاطع بالاتر می شود.

والدین این دانش آموزان ضمن ابراز نارضایتی فراوان، خواستار رسیدگی سریع مسئولان ذی ربط و برخورد با مدیر خاطی شده اند. یکی از این دانش آموزان این مدرسه نیز در پاسخ به این اقدام ناپسند مدیر نامه ای آماده کرده و در متن آن آورده است:

لازم به تذکر است ماده ۷۶  موارد تنبیهی را که معلمان و مسئولان مدرسه مجاز هستند در صورت تخلف دانش‌آموزان آن هم به  شرطی که راهنمایی‌ها و چاره‌جویی‌های تربیتی در آنها مفید و مؤثر واقع نشده است اعمال کنند. احصاء کرده است. این موارد عبارتند از :۱-   تذکر و اخطار شفاهی به طور خصوصی۲-  تذکر و اخطار شفاهی در حضور دانش‌آموزان کلاس مربوطه ۳-  تغییر کلاس در صورت وجود کلاس‌های متعدد در پایه، با اطلاع اولیای دانش‌آموز ۴- اخطار کتبی و اطلاع به ولی دانش‌آموز ۵- اخراج موقت از مدرسه با اطلاع قبلی ولی دانش‌آموز حداکثر برای سه روز ۶- انتقال به مدرسه دیگر.

ماده ۷۷ همین آیین‌نامه تأکید می‌کند «هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکلیف درس به منظور  تنبیه، ممنوع است».

قانونگذار قبل از این که به بیان و تشریح موارد تنبیهی بپردازد در ماده ۷۵ متذکر این نکته شده است که تنبیه باید دانش‌آموز را به اشتباه خود متوجه و زمینه مناسب را برای ایجاد رفتار مطلوب در وی فراهم کند، بنابراین اعمال تنبیه باید متکی بر یافته‌های علمی و استفاده از الگوی مناسب تغییر رفتار باشد.

بنابراین اگر معلم یا هر یک از مسئولان مدرسه به تنبیه بدنی دانش‌آموزان و یا سایر تنبیهاتی که طبق ماده ۷۷ آئین‌نامه، ممنوع شده، مبادرت کنند مرتکب تخلف اداری شده است و والدین دانش‌آموزان می توانند مراتب را با طرح شکایت به هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان، مستقر در هر وزارتخانه اعلام و پیگیری کنند.

براساس ماده ۸۲  آیین‌نامه اجرایی مدارس، مدیر مدرسه موظف است همکارانش را نسبت به موارد انضباطی آگاه کند و ممنوعیت تنبیه بدنی را تذکر دهد و در صورت مشاهده تخلف نیز مراتب را به منظور  اطلاع و اقدام لازم به اداره آموزش و پرورش منطقه گزارش دهد. در ضمن براساس ماده ۸۵ همان آیین‌نامه  مدیر مدرسه موظف است وظایف دانش‌آموزان و چگونگی تشویق‌ها و تنبیه‌های پیش‌بینی شده را به صورت اجمالی و متناسب با سن و فهم دانش‌آموزان به آنان آموزش دهد.»

بی‌تردید محیط مدرسه یا کلاس درس به عنوان یک اجتماع، نیازمند نظم و انضباط  است تا با برخورداری از امنیت و آرامش به مکانی تبدیل شود که دانش‌آموزان و اولیای مدرسه، بتوانند بهره لازم و مطلوب را کسب کنند و حقوقی از یکدیگر ضایع نکنند. اما گاهی  شاهد حضور شاگردانی  در کلاس درس هستیم  که با بروز رفتارهای هنجارشکن خود باعث بر هم زدن نظم مدرسه و کلاس درس می‌شوند.

برهم خوردن آرامش کلاس، عامل بسیار مهمی درایجاد  اختلال یادگیری  دانش‌آموزان است. برای کنترل و بر قراری نظم در مدرسه و کلاس، تنبیه  شاگردان قانون گریز و گستاخ اجتناب‌ناپذیر است ولی نباید به بهانه اجتناب از تنبیه بدنی، معلمان و مسئولان مدرسه را نیز به سمت بی تفاوتی به دانش‌آموزان سوق دهیم.

متأسفانه  گاهی دانش‌آموزانی نه تنها نسبت به تذکرات اولیای مدرسه اطاعت‌پذیری ندارند بلکه ممکن است با اهانت و توهین به معلم یا سایر اولیای مدرسه  و با رفتار گستاخانه خود باعث از بین رفتن ارزش وجودی معلم نزد سایر همکلاسی‌ها  شوند.

اما گاهی برخی پدران و مادران نیز، رفتار فرزندشان را تقبیح نکرده و حتی در مواردی والدین نیز درحمایت از فرزند متخلف خود با اولیای مدرسه رفتار توهین‌آمیز دارند.

در نظامات حقوقی هر جا صحبت از تکلیف باشد در مقابل، حقوقی نیز تعریف شده است، همانگونه که قانونگذار تنبیه بدنی دانش‌آموزان را ممنوع کرده است حقوقی را نیز برای معلمان و سایر مسئولان مدارس پیش‌بینی کرده است و البته  تکالیفی را نیز برای دانش‌آموزان مقرر داشته است.

در بند ۱ از فصل ششم آیین‌نامه اجرایی، به حقوق معلمان و مسئولان مدرسه اشاره شده است. به طور کلی توهین  به هر شخصی دارای وصف کیفری است و درصورت اثبات جرم، مجرم متحمل مجازات ذکر شده در ماده ۶۰۶ قانون مجازات اسلامی خواهد شد. به طور خاص درخصوص اهانت به  کارمندان دولت در حال انجام وظیفه یا به سبب آن مجازات حبس یا شلاق یا جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

بنابراین اگر کسی به هر نحوی چه با به کار بردن الفاظ رکیک یا حرکات دست مانند هل دادن، هریک از مسئولان مدرسه یا معلمان را مورد اهانت قرار دهد به اتهام توهین به اعضای دولت می‌تواند تحت تعقیب قرار گیرد و شاکی می‌تواند از طریق نیروی انتظامی و مراجع قضایی موضوع را پس از طرح  شکایت پیگیری کند.

در پایان لازم است آموزش و پرورش رسیدگی به این موضوع را در اولویت قرار داده و ضمن برخورد با افراد خاطی، تذکرات لازم را به آن ها بدهد.

انتهای پیام/ط


53 دیدگاه برای “تنبیه بدنی با شیلنگ در یکی از مدارس حبیب آباد!+ نامه یکی از دانش آموزان به مدیر
 1. سلام این بار اولش که نبوده که بچه ها را زده
  بازهم میزده من خیلی از تنبیه شدن تو این مدرسه شنیدم
  اگه این مدیر رو عوض کردن حتی بعضی از مدیران مدارس حرفای زشتی میزنند مانند گوساله و…

 2. باسلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران
  به نظر بنده اگر جسارت نباشد این گونه افراد با این اعمال خود اوج حماقت و بی فرهنگی خود را نشان داده و باید به طور جدی با آنان برخورد شود

 3. اینقدر بچه ها را ننر بار نیاورید اگر بچه کتک نخورد چیزی نمی شود ببینید تحصیل کرده های امروز نه سواد دارند ونه بلدند قرآن بخوانند ولی قدیمی ها بهتر بودند اسلام هم اجازه داده برای تعلیم وتربیت بچه ها را بزنند این مزه ها بخاطر حقوق بشر است که خارجی ها نگویند بی فرهنگند ولی فرهنگ این است که بزنی ودر پیشگاه خداوند به وظیفه عمل کنی.

 4. امروز بچه ها هم بر پدر و مادرشان مسلط هستند هم بر معلم ها و مسئولین مدرسه ها فقط به دلیل تبلیغات رسانه ها و فضاهای مجازی

 5. مشکل تنبیه بدنی در مدارس شهرستان برخوار موقعی حل می شود که مسئولین آموزش و پرورش با خاطیان برخورد جدی تری داشته باشند

 6. با سلام خدمت همشهریان عزیز
  شما را به خدا بگذارید مدیران ومعلمان عزیز روند تعلیم وتربیت را طبق تجربیات خود براساس تشویق و تنبیه به موقع انجام دهند قطعاً مدیر مدرسه نامبرده یکی از مدیران با تجربه است و مطمئن باشید روشهای دیگر راهم به کار برده ولی جواب نداده و این آخرین روش بوده و مدیر و معلمین خیلی راحت ترهستند که بی تفاوت باشند این مدیر دانش آموزان را مثل فرزاندان خود دوست دارد و بنده می دانم بسیار وظیفه شناس و پر کار می باشد لذا خواهشمندم حرفهای او را هم بشنوید و بعد قضاوت کنید این گونه فضا سازی ها باعث می شود بچه های امروز که حرمت پدر و مار را که حفظ نمی کنند حرمت معلم و دیگر کارکنان تربیتی را هم حفظ نکنند با تشکر فرهنگی با تجربه دولت آبادی

 7. ایاشما پیگیرهستید وتذکر میدهید که: همه قوانین اسلام دراین کشور اسلامی چند درصداجرامیشود . در قانون اساسی چه سهم زیادی به حقوق مردم اختصاص دارد و چنددرصد ان گفته می شود چه رسد به اجرا . ایا درکشور ما هیچ تنبیه یا تحقیر وبی توجهی به افکار مردم وجود ندارد . ایا همه انها که تقش الگو یی دارند وا همه چیزشان را مدیون دین و شهدا و رای مردم هستنندبه خوبی یه وظایفشان عمل میکنند . یا برعکس باعث بدبینی وبی اعتقادی همین بچه ها (که حالا شما غصه اینده و روحیه انها را می خورید)شده اند . ایا شما از خیانتهایی که در۱۲سال گذشته به اسم تحول بنیادین توسط اقای حاجی بابایی به اموزش وپرورش شده و می شود چیزی می دانید یا می نویسید . ایا ازکلاسهای۳۰-۴۰نفره خبرداریدایاحضورمعلمان راهنمایی ودبیرستان در کلاسهای درس همین بچه های معصوم ابتدایی خبر دارید.ایا ازتشکیل کلاس درس درکیوسک وکانکس کار گران چیزی نوشتید . ایا ازطرحهای پادگانی وزیر ان این ۱۲سال و از خیانتهایی که به دانش اموزان و معلمان ومدیران ابتدایی شد چیزی فهمیدید یاتوان واجازه فهم ونوشتن داشتید . ایا ازاوج ریاوظاهرسازی و گزارش سازی وخیانت دوربینهای عکس دنبال مسئولین چیزی می دانید . ایا ازفراموشی صداقت و عشق وخلوص درمدارس چیزی نوشتید . ایا از رسوخ ریا ومکر بدذاتی و بدجنسی و حقه بازی وتظاهر به دین دربین جوانان و مدارس چیزی نوشتیدیا دلخوش به دعاهاوزیارتهای بی روح مدارس وبنرهای رنگین هستید ایااز پوچی نسل جوان به دلیل بی تدبیری ها و ناخالصی مدیران کلا ن ادارات والگوهای این سیستم نوشتید ایااز خلوص وصداقت معلمان ومدیران ابتدایی نوشتیدیا فهمیدید. .نه نمی نویسیدچون قابل نیستید که بفهمید ، چون نمیخواهید بفهمید یااجازه فهم ندارید یا به صرفه نیست که بفهمید

 8. دراینکه تنبیه بدنی امری مذ موم ونا پسنداست شکی نیست .اما فراموش نکنیم که تنبیه تحقیرامری است که متاسفانه در وجود همه ما ایرانیان خانواده ها پدرن وحتی مادران وهمچنین تصمیم گیران و برنامه ریزان نهادینه شده ومتاسفانه به دلیل شرایط بد کشوروتهدیدهای مهمتر ، حل این مشکل جزو اولویتهای نظام قرار نگرفته . هیچیک ازماازتنبیه بیگانه ن بوده ونیستیم وحتی برخی اعتقاد شدیدبه تنبیه داریم .مثلها وقصص و حتی عملکرد بعضی قسمتهای سیستم اجرایی نیز موید این باور غلط است لذا اینکه انتظارداشته باشیم کل پیکر جامه بااین باورباشد ولی دریک جزءازنظام مثل مدرسه بطور مطلق این باور رخت بربندد انتظارمعقول و شایسته ای نیست .ضمن اینکه ما موظفیم به درک شرایط مدرسه ومدیر وحجم مشکلات مالی وبی پولی،انتظارات بیش ازحد نظام اداری ازمدیرو،حجم وتنوع زیادکاری، شلوغی کلاسها ومدارس ،توقع زیاد و کاذب والدین که گاها به ان دامن زده شده وحضور نیرو های غیرمتخصص ویاناکارامددربین معلمان وکادر اداری مدارس ابتدایی که همه وهمه ارامش و طاقت مدیران را تحت الشعاع قرارمی دهدشایددراین قضیه انصاف بیشتری لاز م بود . شاید تامل بیشتری لازم بودکه ایا انتشاراین موضوع به خیرآموزش وپرورش وبچه هاومعلمان بود یا خیر شاید اگرحجم زیاد خوبیهای مدیر وزحمات وسوابق خالصانه اورانیز عنوان می کردیم بهتربودخداوندهمه ماراارزیابی می کند کاش نمره خوبی بیاوریم . باتشکرانجمن اولیامربیان یکی ازمدارس که مدیرراازقبل می شناختم

 9. چشم برخوار اگر واقعاً چشم برخوار هستید و قدرت و جرأتی دارید فکری به حال آینده فرزندان این دیار کنید که بلافاصله بعد از فارغ التحصیل شدن به خیل بیکاران جامعه افزوده می شوند.

 10. دروغ بزرگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. با عرض سلام
  متاسفانه اینقدر جامعه به سوی نقطه ضعف گیری و هوچی گری رغبت پیدا کرده است . بهتر است که به قضایا با چشم روشن نگاه کنیم حتما ماجرا ننوشتن تکالیف نبوده بلکه موضوعات تربیتی زیادی وجود دارد و دانش آموزان ماجرا را برای حق به جانبی از یک نمای دیگری نمایش داده اند .
  آیا یک پدر و مادر هیچ موقع برای تربیت فرزند دست به تنبیه نمی شوند ؟؟؟ با توجه به اینکه خانه ی دوم ما مدرسه است !!!

 12. نمی دانم چرا سایت چشم برخوار این قدر سر این خبر ذوق زده بوده . بعید می دانم ادم پخته وصاحب درایت پشت این سایت باشد

 13. شما که اینقدر احساسی وهوچی هستیدچرا چشم کم بینای خودرا به روی مشکلات بسیار بزرگ در سایر قسمتها وادارات برخوار بسته اید چرا پیگیر یکنواختی روز مرگی حاکم دراداره برخوار و بی انگیزگی مدیران ومعلمان نیستید . شما که بویی ازدرایت نبرده اید چرا از عکس شهدا وائمه جمعه سو استفاده می کنید .

 14. چرا باید اجازه بدهیم سایت چشم برخوار بدون بررسی و تحقیق در مورد موضوعی به راحتی قضاوت و خبر پراکنی کند
  ای کاش کسی جلوی این شایعه پراکنی را می گرفت

 15. چرا باید اجازه بدهیم سایت چشم برخوار بدون بررسی و تحقیق در مورد موضوعی به راحتی قضاوت و خبر پراکنی کند
  ای کاش کسی جلوی این شایعه پراکنی را می گرفت

 16. بصیرت اهل معرفت ۱۳۹۵/۱۰/۰۲ در ۸:۳۵ ب.ظ - پاسخ

  چه قدر ما حبادی یا بدبختیم که یه چشم برخاری فزرتی محرم اسرارمون شده و یه خبری را میذاره رو سایت

 17. منادیان فکر و اندیشه ۱۳۹۵/۱۰/۰۲ در ۸:۴۲ ب.ظ - پاسخ

  یکی نیست به اینا بگه این تصاویر را از فامیل پدرتون تهیه کردین یااز فک و فامیل مادرتون ؟

 18. متأسفانه سایت چشم برخوار برای اینکه مخاطب بیشتری داشته باشد گاهی اوقات اقدام به شایعه پراکنی می کند و وارد موضوعاتی می شود که اطلاعات کافی در مورد آنها ندارد مثلاً همین قضیه اختلافات اعضای شورای شهر دولت آباد و ……………………….
  ما از مسئولین ذیربط می خواهیم با تخلفات این سایت به صورت قانونی برخورد کنند.

  • ۵٫۲۱۹٫۱۳۳٫۱۴۲ بنام همشهری سلام
   مشکلی با برخورد قانونی نداریم. ولی تا زمانی که امکان برایمان فراهم باشد این سایت وظیفه خود می داند مطالبات مردمی را از مسئولان پیگیری نماید. امیدواریم مسئولان بیشتر پاسخگو باشند و خود را خادم مردم بدانند

 19. اووووووووووووووووووووووووووه چه خبره …بابا فهمیدیم…..معلم ها و مدیران دلنازک این چشم برخوار چیزی نگفته سرخ شدید….این تریبون ماست ناراحتید نخونید

 20. شما هروقت که سایتی را افتتاح می کنید همه می تونند بخونند ما نباید خوندن و نخوندن مون را از شما اجازه بگیرید اگه مسلمون هستید تو قرآن جزای تهمت زدن نوشته

 21. یکی از معلمان شهرستان برخوار ۱۳۹۵/۱۰/۰۳ در ۱۲:۱۵ ب.ظ - پاسخ

  به قول مدیر سایت این مطالب توسط منبع آگاهی منتشر شده ، ولی به نظر می رسد منبع آگاه ، آگاهی کافی نداشته ، البته خیلی تلاش کرده با استناد به قوانین مختلف خودش را آگاه نشان بدهد ………….
  برای یادآوری خدمت منبع آگاه و مدیر سایت عرض کنم اگر واقعاً چنین اتفاقی افتاده ، مراجع قانونی زیادی برای پیگیری وجود دارد بنابراین باید اذعان داشت که هدف سایت از رسانه ای کردن خبری که راست و دروغش معلوم نیست ، مخدوش کردن زحمات معلمان و کارکنان و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان برخوار است امیدواریم با تدبیر مسئولین محترم هم از حقوق قانونی همکاران فرهنگی دفاع شود و اگر همکاری نیز تخلفی کرده با او برخورد شود.

 22. شنگولی و منگولی و حبه انگوری ۱۳۹۵/۱۰/۰۳ در ۳:۱۴ ب.ظ - پاسخ

  همه ما شتر را رها کرده ایم و مهارشا چسبیدیم یکی نپرسیده که بابا . دانش اموز چه خطایی انجام داده . باباجون تو دوره فعلی بعضی از باباها می یان مدرسه می گند نوعنا همین دانش اموزان زیرپرقو بزرگ شده ی . لوس و ننر هیچ احترامی برا پدر ومادرقایل نیستند این به بی تدبیری همه افراد جامعه است من فکر کنم اگر مدیر سایت این مسئله زود از رو سایت برداره و به کارشناسان واگذار کند خیلی برا خود سایت هم بهتره و مدیران سایت عجولانه تصمیم نگیرند و نسنجیده برا جلب مشتری خودشون با افکار مردم بازی نکنند چوب معلم گله هرنخوره ….. به مداح بگیند دم بگیر همه دم ا و مگیریم و تکرار می کنیم

 23. واقعا اگه کسی بیکار نباشه دنبال این بحثهای پوچ نمره. ..مدیر کار خوبی کرده. …واقعا بیکارید …اصل زندگی کردن را فراموش کردید..برا همتون متاسفم

 24. هرشخصی که احتمال میده دروغ باشه بهتره بجای دهن باز کردنو نوشتن تهمت به مدیر سایت بره مدرسه دانش اموز و بپرسه از اون دانش آموزان ماکه دیگه خودمون میدونیم چه خبره حالا فرهنگیا بهشون برخورده ماهم دانش آموز همین مدارس و فرهنگیا بودیم بچه هایی که زدن و غرورشون را شکستن درس که نخوندن هیچ از مدارس رفتن حالا یا معتادن یا دزد البته بسیاری از دبیران بهترین ها هستند و ما مدیون اخلاق آنهاییم .کتک برای حیوان است آقایان دین را زیر سوال نبرند وضمنا مشق ننوشتن کودک حد شرعی ندارد

  • البته در حال حاضر رسانه هایی مانند چشم برخوار قدرت زیادی دارند چون می توانند بدون تحقیق و بررسی (صرفا به استناد سخن مردم)مطلبی را داخل سایتشان بگذارند ، بعد هم مسئولین ذیربط از ترس مردم و مسئولین بالاتر مجبورند موضوع را بدقت بررسی کنند و با خاطیان برخورد جدی تری داشته باشند انتظار ما از آقای بابایی رئیس اداره آموزش و پرورش این است که اگر پس از بررسی موضوع تبیه بدنی تأیید شد حتماً با مدیر مدرسه برخورد قاطع داشته باشند.

 25. دانش آموز طرفدار حقوق دانش آموزان ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ در ۵:۵۲ ب.ظ - پاسخ

  چرا باید دانش آموز را بخاطر تکلیف ننوشتن تنبیه کرد ، بگذارید ما دانش آموزان آزاد باشیم هر وقت دوست داشتیم مشق بنویسیم و هر وقت دوست نداشتیم مشق ننوسیم بالاخره یه طوری می شد.

 26. فرهنگی بازنشسته ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ در ۷:۲۹ ب.ظ - پاسخ

  آفرین به سایت چشم برخوار که با این اطلاع رسانی خوب باعث شد که بعضی از فرهنگیان که هنوز تنبیه بدنی را به عنوان بهترین راه تربیت می دانند به رفتارهای خودشان بیشتر توجه داشته داشته باشند

 27. مردم برخوار بدونید خبر راست راست راست بود
  چشم برخوار تشکر تشکر تشکر تشکر تشکر
  بهتر از این نمیشد…………………..

 28. با توجه به مطالب مندرج در اکثر سایتهای خبری ، آقای بابایی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان برخوار ،موضوع تنبیه بدنی را تأیید کرده است ولی چرا سایت چشم برخوار در این مورد خبری را منتشر نکرده است؟؟

 29. تأیید تنبیه بدنی توسط رئیس اداره آموزش و پرورش مهمه اما مهمتر از اون برخورد با مدیر متخلفه که باید منتظر باشیم……………..

 30. بهتره تو سایت خبرنگاران جوان که صد هزار برابر معتبر تر از چشم برخوار برید تکذیب این شایعات نوشته شده
  خیلی متاسفم هوچی گران

  • شهروند حبیب آبادی ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ در ۱۰:۳۷ ب.ظ - پاسخ

   حبادی محترم
   تو سایت خبرنگاران جوان خود مدیر موضوع تنبیه بدنی را تکذیب کرده نه مسئولین آموزش و پرورش شهرستان و یا استان
   هیشگی نمیگه ماست من ترشه

 31. جالبه خبرنگار سایت خبرنگاران جوان با خود مدیر صحبت کرده و از قول مدیر تنبیه بدنی که حداقل ۲۹ شاهد داشته را تکذیب کرده!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.