مسئولان بخوانند؛

تخریب، حمام قدیمی حبیب آباد را تهدید می کند/فصیحی: با شهرداری حبیب آباد به مذاکره می نشینیم

حمام قدیمی حبیب آباد با قدمت چند صد ساله در حال تخریب است که می طلبد مسئولان مربوطه در این خصوص چاره ای بیندیشند.

به گزارش چشم برخوار، حمام قدیمی شهر حبیب آباد معروف به حمام محله پایین، یکی از آثار باقیمانده از قدمت شهرستان برخوار است. این اثر تاریخی همانند اکثر آثار تاریخی شهرستان برخوار، دارای قدمتی طولانی است به طوری که مرحوم عباسعلی خانی که فردی آگاه در زمینه میراث فرهنگی بوده است، ضلع شرقی این حمام را از زمان صفویه می دانسته است.

طبق اطلاعات یک شهروند حبیب آبادی، این حمام جزء قدیمی ترین حمام های شهر حبیب آباد است که علی رغم قول های مسئولان ذی ربط، تا کنون هیچ اقدامی برای بازسازی آن انجام نشده است.

حال با توجه به این که این حمام نقش مهمی در اصالت و تاریخ و فرهنگ شهرستان برخوار بالاخص شهر حبیب آباد دارد، شایسته است مسئولان مربوطه در خصوص بازسازی آن اهتمام ورزیده و مانع تخریب کامل این اثر تاریخی شوند.

با شهرداری حبیب آباد مذاکره می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برخوار در این خصوص در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار گفت: این بنا در فهرست آثار ملی ایران ثبت نیست و مالک شخصی دارد.

علی محمد فصیحی افزود: در رابطه با احیا و بازسازی این حمام تا کنون با شهرداری حبیب آباد مذاکراتی انجام شده است و مجددا با شورا و شهرداری در این خصوص مذاکره خواهیم کرد.

فصیحی در مورد قدمت حمام محله پایین حبیب آباد، اظهار کرد: گرچه بیشتر گفته می شود این حمام مربوط به دوره صفویه است اما طبق نظر کارشناسی بنده این اثر مربوط به دوره قاجاریه است.


5 دیدگاه برای “تخریب، حمام قدیمی حبیب آباد را تهدید می کند/فصیحی: با شهرداری حبیب آباد به مذاکره می نشینیم
 1. دوست عزیز جناب آقای نصرالله کاش فامیل شریفتان را هم نوشته بودید. برچه اساس برای اداره میراث فرهنگی کارنامه صادر کردید؟؟ کاش بیایید و از نزدیک و روبرو با هم در این خصوص صحبت کنیم.

  • سلام جناب آقای فصیحی
   مسئول محترم
   اگر میشود به سازمانتان بگوئید جاده های مسکن مهر را آسفالت کند میدانم مربوط به سازمان شما نیست اما به خداوندی خدا خسته شدم از بس گفتیم و کسی به فکرنیس

 2. با سلام

  به جناب فصیحی هم سلام می گویم. اگر ادارۀ محترم آن جناب دفاعی از عملکرد خود دارند در همین سایت اطلاع رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.