استاد معلمی مطرح کرد؛

ترویج خرافات با نفوذ در اشعار مادحین، حربه دشمن برای تخریب امام حسین (ع)

معلمی گفت: دشمن برای تخریب امام حسین (ع) از روش ترویج خرافات استفاده می کند با نفوذ در اشعار مداحان و سخنوران که در این خصوص وظیفه مادحین و سخنوران است که با بصیرت و دقت عمل کنند و اسیر حربه های دشمن نشوند.

به گزارش چشم برخوار، استاد معلمی در اولین همایش هم اندیشی مداحان اهل بیت (ع) و مسئولان هیأتهای مذهبی شهرستان برخوار که در آستان مقدس حضرت ابراهیم (ع) برگزار شد، گفت: رضاخان در مقطعی لباس روحانیت و عزاداری برای امام حسین علیه السلام را ممنوع کرد اما فشار افکار عمومی نگذاشت او به هدفش که همان خاموش کردن چراغ هدایت و روشنگری بود، برسد.

وی افزود: شرایط امروز با شرایط ۳۰ سال پیش فرق کرده است و لازم است خودمان را با شرایط جدید وفق بدهیم.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان فرمودند: در مداحی هایتان، مسائل جاری روز را بگنجانید، به عنوان مثال در اشعار قدما، شمر و قاتلان امام حسین (ع) را لعن و امام حسین و اصحاب ایشان را مدح می کردند.

این سخنران با بیان این که ما امروز باید شمر و یزیدیان زمانمان را در اشعارمان بگنجانیم و به مردم معرفی کنیم وگرنه بیداری حاصل نمی شود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم تشکیل هیئت ها و برپایی روضه ها و عزاداری ها هدایت گری و روشنگری است و اگر این امر اتفاق نیفتد نیمی از تاثیر گذاری و اثربخشی آن محقق نشده است.

معلمی اظهار کرد: شکی نیست که همه عاشق حضرت سیدالشهداء (ع) هستیم اما شک دارم که همه پیرو اباعبدالله باشیم چراکه دوستدار و پیرو با هم متفاوت است.

این کارشناس سیاسی ضمن طرح این سوال که اگر امروز اباعبدالله بودند چه رفتاری می کردند و ما باید چه رفتاری انجام می دادیم؟ افزود: امام حسین (ع) در روز عاشورا به آیه ی شریفه «لا تَظلمون و لا تُظلمون» عمل کردند؛ نه حق دارید ظلم کنید و نه حق دارید زیر بار ظلم بروید.

وی یادآور شد: خواندن زیارت عاشورا بدون توجه به مفاهیم آن (سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم)، شاید انسان را به جایی برساند که نسبت به کشته شدن انسنا ها در سوریه، عراق و یمن بی تفاوت کند.

این خطیب توانا گفت: قرآن می فرماید: «و لا تطع الکافرین و جاهدهم به جهادا کبیرا» حق ندارید از کافرین اطاعت کنید و اگر تجاوز کرد با او بجنگید، درست مانند زمانی که ما فهمیدیم هدف داعش ایران است، با او جنگیدیم و او را در حلب شکست دادیم.

معلمی عنوان کرد: دشمنان در طرح های خود برای شکست شیعه بیان می کنند که شیعه دو بال دارد یکی بال سرخ حسینی که از کربلا دارد و یکی بال سبز مهدوی و زرهی به نام ولایت فقیه و اگر بخواهید شیعه را از پای در آورید باید ولایت فقیه را از مردم جدا کنید.

وی در ادامه اظهار کرد: دشمن چهار الگوی انحرافی را به ما معرفی می کند که اولین آن؛ اسلام متظاهرانه است یعنی ظاهری از اسلام را رعایت کنیم اما عمق نداشته باشد و بنا به تعبیر رهبر معظم انقلاب یعنی صورت حفظ شود اما سیرت نداشته باشیم، رهبر انقلاب در این خصوص همچنین گفتند دشمن حرفی ندارد که یک روحانی در راس حکومت باشد اما در برابر دشمن هیچ شجاعت و زرنگی نداشته باشد، بنا بر این اسلام متظاهرانه یعنی ظاهر را حفظ کنیم اما در عمل خلاف قرآن، خلاف حضرت اباعبدالله (ع) و اهل بیت علیهم السلام عمل کنیم.

معلمی افزود: نوع دوم؛ اسلام منافقانه است که این نوع بدتر از قبلی است یعنی ظاهر یگ چیزی را می گوید پشت سر حرف دیگر، به عنوان مثال در روز عاشورا عزاداری می کند و فردای آن روز در جلسه مشروب شرکت می کند که امروزه از این نوع افراد نداریم اما اگر یک نفر هم این چنین باشد بسیار بد است.

این کارشناس نوع سوم را؛ اسلام رفاه طلبانه برشمرد و گفت: مانند کسانی که حقوق نجومی دریافت کرده اند این افراد مسلمان هستند اما ضربه ای وارد کردند که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب این موضوع هجمه به ارزش ها بود.

وی نوع چهارم را اسلام منفعت طلبانه عنوان کرد و گفت: در این نوع اسلام، منفعت افراد در درجه اول بوده و از اولویت برخوردار است که همانطورکه از نام آن پیداست، این نوع از اسلام هم می تواند بسیار خطرناک و دارای پیامدهای جبران ناپذیر باشد.

معلمی در ادامه اظهار کرد: دشمن برای تخریب امام حسین (ع) از روش ترویج خرافات استفاده می کند با نفوذ در اشعار مداحان و سخنوران که در این خصوص وظیفه مادحین و سخنوران است که با بصیرت و دقت عمل کنند و اسیر حربه های دشمن نشوند؛ چراکه نقش مداحان و سخنوران و تاثیری که این قشر از جامعه می توانند بر قلب و دل مردم بگذارند بسیار بالا و وظیفه آن ها بسیار حساس و دقیق است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.