استاد معلمی:

حقوق شهروندی، حرکتی نمایشی و انتخاباتی برای فریب افکار عمومی است

معلمی گفت: حقوق شهروندی یک حرکت کاملا نمایشی و انتخاباتی از طرف دولت است و ما از این به بعد از این حرکت های نمایشی برای فریب افکار عمومی زیاد خواهیم داشت.

استاد معلمی در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار در خصوص حقوق شهروندی که دکتر روحانی رئیس جمهور اعلام کرد، گفت: در ابتدا به فرموده حضرت آیت الله یزدی اشاره می کنم که در این خصوص می فرمایند: حقوق شهروندی مشروع نیست و خلاف دین است.

وی افزود: حقوق شهروندی یک حرکت ۱۰۰ درصد انتخاباتی است؛ چراکه در درجه اول این سوال در رابطه با شخص رئیس جمهور پیش می آید که چرا برادر خود که برای مسوولیت ها و مسائل اقتصادی تعیین نشده، اجازه نمی دهد قانون برای او اجرا شود؟ قوه قضائیه حرف دارد اما چرا روحانی اجازه نمی دهد فانون برای برادرش مانند بقیه اجرا شود؟!

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: اینجاست که معلوم می شود حقوق شهروندی که رئیس جمهور اعلام کرد، یک حرکت کاملا نمایشی و انتخاباتی است و ما از این به بعد از این حرکت های نمایشی برای فریب افکار عمومی زیاد خواهیم داشت.

معلمی با اشاره به اینکه حقوق شهروندی موضوعی است که در قانون اساسی ما هم وجود دارد، خاطرنشان کرد: به این صورتی که رئیس جمهور، حقوق شهروندی را اعلام کرد، به خاطر این است که در مسائل هسته ای و مسائل اقتصادی و معیشتی مردم شکست خورده است بنا بر این این موضوع را سیاسی کردند تا افکار عمومی را به نوعی به انحراف ببرند.

وی در ادامه در خصوص اینکه چرا باید ۹ دی را گرامی بداریم، اظهار کرد: ۹دی باید گرامی داشته شود چون یک حماسه عظیم مردمی در برابر فتنه ای که دشمن ایجاد کرده، است، فتنه ای که دشمن اطمینان داشت نظام از بین می رود اما این حضور مردم که همیشه ناجی کشور، نظام و انقلاب بوده اند، نقشه دشمن را نقش بر آب کرد.

این کارشناس گفت: این حضور مردم به گونه ای بود که میخ آخر را به تابوت فتنه زد و نهم دیماه یک پدیده ای است که این پدیده انقلاب را از دست جریان فتنه نجات داد و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب این حماسه باید در تاریخ ماندگار شود.

معلمی ادامه داد: چرا قرآن قصه عاد و ثمود و …. را که از زمان وقوع آن ها گذشته را برای ما می گوید؟ برای اینکه عبرت شود؛ در خصوص حماسه ۹ دیماه هم همینطور است اگر جوانان ما فراموش کنند و اصلا ندانند فتنه و ۹ دی چه بود، فتنه دوباره اتفاق می افتد پس باید گرامیداشت ۹ دی هر سال تکرار شود و آن را پاس بداریم تا برای جوانانمان در آینده، درس و عبرت شود.
این سخنران کشوری در پاسخ به این سوال که آیا نهم دیماه، یوم الله است؟ اذعان کرد: به نوعی بله، چون هر روز بزرگی که عبادی و به تعبیری سیاسی محسوب می شود، یوم الله می شود، منتها رهبر معظم انقلاب این روز را یوم الله اعلام نکرده اند و فقط ۲۲بهمن را یوم الله می گویند.


دیدگاه برای “حقوق شهروندی، حرکتی نمایشی و انتخاباتی برای فریب افکار عمومی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.