کارشناس سیاسی مطرح کرد:

فتنه ۸۸ معیار سنجش افراد در انتخابات ۹۶

امروز هم ملت ایران با حفظ هوشیاری و بصیرت خود در هر عرصه ای به خصوص در عرصه انتخابات پیش رو چه برای شوراها و چه برای ریاست جمهوری معیار و ملاکشان عملکرد اشخاص و جریان ها در فتنه ۸۸ است که چشم امید و اعتماد مردم تنها به کسانی است که در سال ۸۸ ملازم با ولایت بودند نه متقدم و نه متاخر

به گزارش چشم برخوار، یک کارشناس سیاسی امشب در جمع مردم حبیب آباد در مسجد امام صادق علیه السلام گفت: ایام فتنه سال ۸۸ و به دنبال آن حماسه نهم دی ماه از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است که لازم است در همیشه ایام و در هر فرصتی از مولفه های آن سخن گفت و اجازه نداد این حوادث تلخ و شیرین از حافظه سیاسی ملت ایران حذف شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی افزود: رهبر معظم انقلاب در همین راستا در تاریخ ۱۷ دیماه ۹۳ در دیدار با مردم قم هشدار می دهند و می فرمایند: «انگیزه هایی وجود دارد و برای فراموش کردن و در طاق نسیان گذاشتن این روزهای بزرگ و این حوادث بزرگ کار می کنند و تلاش می کنند برای اینکه سوابق تعیین کننده و عمدتا افتخارآمیز برای انقلاب و دوران دفاع مقدس و امثال اینها فراموش شود، نهم دی را هم می خواهند به فراموشی بسپارند حادثه عاشورای حسینی را هم ستمگران و ظالمان می خواستند نگذارند باقی بماند».
وی گفت: حال سوال این است که انگیزه به فراموشی سپردن ۹ دی توسط برخی از خواص چیست؟ و چرا هنوز هم عده ای در صدد القاء دعوای سیاسی و انتخاباتی بودن مسائل سال ۸۸ هستند و حتی سعی می کنند حضور حماسی و میلیونی و انقلاب مردم در ۹ دی را یک میتینگ سیاسی از سوی نظام بدانند؟
محمدی عنوان کرد: برای روشن شدن پاسخ این سوالات توجه به این نکته لازم و ضروری است که در هر دوره ای از تاریخ انقلاب اسلامی معیار و محکی برای تشخیص حال و وضعیت افراد و چهره ها وجود داشته و دارد.
این سخنران اظهار کرد: یک زمانی معیار و ملاک ارزیابی چهره ها و شخصیت ها و خواص مطرح، سوابق مبارزاتی و انقلابی دوران مبارزات و پیروزی انقلاب بود و در مقطعی دیگر معیار جنگ و دفاع مقدس بود که با این دو ملاک و معیار بسیاری از افراد هویتشان برای مردم محرز شد اما با گذشت زمان و وقوع فعل و انفعال و بروز انحرافات و وادادگی ها و بروز وابستگی ها و نفوذ دشمن در میان خواص انقلابی و ایثارگر دیگر نمی شد به راحتی چهره نفاق را شناخت تا اینکه حوادث سال ۸۸ رخ داد و معیار دیگری برای تشخیص هویت و واقعیت اشخاص و خواص در اختیار مردم به خصوص نسل پس از پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس قرار گرفت و نوع عملکرد افراد و اشخاص و جریان ها در طول هشت ماه فتنه بهترین ملاک و معیار برای تشخیص هویت انقلابی این افراد شد.
وی افزود: چراکه در امتحان حوادث سال ۸۸ عده ای از همان خواص دوران مبارزات و پیروزی و دفاع مقدس بر اثر حب جاه و مقام و قدرت طلبی، زمینه سازان بروز فتنه و یا بدعت هایی مانند تشکیل کمیته صیانت از آرا در نظام جمهوری اسلامی در مقابل شورای نگهبان و با نامه های سرگشاده و تهدید نظام و رهبری به آتش افروزی سیاسی شده و مقدمات بروز و ظهور فتنه را فراهم کردند.

محمدی اضافه کرد: عده ای دیگر هم با آمدن به میدان انتخابات و بعد متهم کردن نظام به تقلب (نظامی که همین افراد بارها با همین ساز و کار انتخاباتی آن بر کرسی ریاست و قدرت نشسته بودند) و قانون گریزی و قانون شکنی و فراخوان مردم به شورش و مقابله با نظام و… در صدد تحقق خواسته های دشمن چنگ و دندان تیز کرده بر آمدند و لکه ننگ خروج از نظام و انقلاب را بر پیشانی خود زدند.
این کارشناس سیاسی ادامه داد: عده ای دیگر هم که بر اساس حفظ منافع و یا بی بصیرتی و یا تعصبات شخصی و جناحی و جریانی مهر کردند و دهانشان دوختند و با تحریف بیان حضرت علی علیه السلام که در مورد فتنه می فرمایند: کاین اللبون (بچه شتر) شدند، نه تنها باری را برای نظام به مقصد نرساندند بلکه با سکوت و بی تفاوتی خود باربر و هیزم کش آتش فتنه ۸۸ شدند.

وی افزود: این افراد تا جایی پیش رفتند که با سکوت و بی تفاوتی شان موجب تقویت و جری تر شدن فتنه گران تا حد تعرض به قرآن و پرچم سیدالشهدا و حریم حضرت امام و ولایت فقیه شدند و اینجا بود که صبر و تحمل مردم در مقابل فتنه گران و ساکتین فتنه به پایان رسید و با خروش انقلابی خود سیل آسا بساط فتنه و فتنه گران را در ۹ دی جمع کردند و بار دیگر دشمن خارجی و عوامل داخلی آن را که طمع در براندازی انقلاب اسلامی داشتند را ناکام کردند و مهر تایید دیگری بر دفتر انقلاب زدند.
محمدی خاطرنشان کرد: امروز هم ملت ایران با حفظ هوشیاری و بصیرت خود در هر عرصه ای به خصوص در عرصه انتخابات پیش رو چه برای شوراها و چه برای ریاست جمهوری معیار و ملاکشان عملکرد اشخاص و جریان ها در فتنه ۸۸ است که چشم امید و اعتماد مردم تنها به کسانی است که در سال ۸۸ ملازم با ولایت بودند نه متقدم و نه متاخر؛ چرا که «المتقدم لهم مارق و المتاخر عنهم زاهق و اللازم لهم لاحق».

انتهای پیام/ط


6 دیدگاه برای “فتنه ۸۸ معیار سنجش افراد در انتخابات ۹۶
  1. قضیه سال ۸۸را منصافه وبی غرض وکل علل وعواملش را بایدیستی دید و بررسی کرد چه کسی مردم را خس وخاشاک نامید؟کدام عضو واعضا شورای نگهبان که باید حافظ رای و بی طرف باشد بیانیه طرفداری از یک کاندیدا را داد؟مرتب با چند کلمه بازی نکنیم منصافه حرف بزنیم ۱۴میلیون رای مردم را نادیده نگیریم لیدر این حرفها سعید جلیلی بود چند درصد رای سال ۹۲را اورد همه هم براش تبلیغ کردند انقلاب ونظام را مصادره بنفع نکنیم دم از حضرت علی نزنیم و خودمان را فقط پیروش بدانیم منطق و مشی مولا را عمل کنیم کشور ۸۰میلیون جمعیت دارد کمی حق بین باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.