اشتغال ۲ هزار هنرمند در ۳۵ رشته صنایع دستی در برخوار/لزوم راه اندازی شرکت های تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف

سلطانی با بیان اینکه بیشتر هنرمندان برخوار در رشته های مُنبت کاری، قلم زنی، مُعرق روی چوب و چرم دوزی فعالیت می کنند، افزود: برای افزایش تولید و معرفی آثار تولید شده در این شهرستان باید شرکت های تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف راه اندازی شود.

به گزارش چشم برخوار، محمود سلطانی در ششمین کارگروه اقتصاد مقاومتی برخوار در فرمانداری شهرستان افزود: شهرستان برخوار بعد از اصفهان بیشترین هنرمند و شاغل در صنایع دستی را دارد.
وی تصریح کرد: بیشتر هنرمندان این شهرستان در رشته های مُنبت کاری، قلم زنی، مُعرق روی چوب و چرم دوزی فعالیت می کنند.
معاون فرماندار برخوار اظهار کرد:‌ برای افزایش تولید و معرفی آثار تولید شده در این شهرستان باید شرکت های تعاونی صنایع دستی در رشته های مختلف راه اندازی شود.
سلطانی، گره چینی را از هنرهای شهرستان برخوار نام برد و گفت: ‌این شغل در لیست مشاغل هنری و حمایتی دولت نیست و نیاز است از شاغلان این رشته برای پرداخت بیمه و پرداخت تسهیلات حمایت شود.
در این کارگروه، هنرمندان صنایع دستی برخوار کمبود سهمیه بیمه تامین اجتماعی در برخی از رشته های هنری و واردات صنایع دستی و کالاهای خارجی را مهمترین مشکل خود نام بردند و خواستار راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی در این شهرستان شدند.
ششمین کارگروه اقتصاد مقاومتی برخوار با هدف بررسی دیدگاه خبرگان صنایع دستی و گردشگری به ریاست محمود سلطانی معاون فرماندار و با حضور بخشداران بخش مرکزی و حبیب آباد و اعضاء جلسه در فرمانداری برگزار شد.

انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.