فارس از حوادث 24 ساعت اخیر اصفهان گزارش می‌دهد

از مادربزرگی که نوه‌هایش را نجات داد تا کارگری که زیر بار میلگرد دفن شد+تصاویر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان از بروز چند حادثه در ۲۴ گذشته در اصفهان خبر داد که تلفات جانی نداشتند.

به گزارش چشم برخوار، بهزاد بزرگزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به چندین حادثه در ۲۴ ساعت اخیر در اصفهان اظهار کرد: صبح امروز مادربزرگی با تماس مرکز آتش‌نشانی نسبت به سلامت نوه‌های خود ابراز نگرانی می‌کند.

وی افزود: این مادربزرگ می‌گوید شب گذشته نوه‌های او در یک منزل در منطقه خانه اصفهان بوده‌اند اما از صبح زود که با آن‌ها تماس می‌گیرد هیچکدام جواب تلفن نمی‌دهند و این موضوع نگرانش کرده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان ادامه داد: مأموران آتش‌نشانی از وی آدرس را می‌خواهند اما او آدرس را نمی‌دانسته، به همین دلیل همراه با مادربزرگ به منزل مورد نظر رفته و متوجه تجمع گاز می‌شود.

وی با بیان این که اگر افراد چند دقیقه دیگر در آن شرایط تنفس می‌کردند جان خود را از دست می‌دادن بیان کرد: دلیل تجمع گاز، قرار دادن لوله بخاری در سطل آب بوده که علی‌رغم توصیه‌های ایمنی و عدم ایمن بودن این اقدام صورت گرفته است.

بزرگزاد تصریح کرد: با توجه به سوزش گلو، سرگیجه و سردرد ساکنان خانه احتمالاً گاز مونوکسید کربن باعث بیهوشی شده بود؛ گذاشتن لوله بخاری در سطل آب به شدت خطرناک بوده و بر خلاف باور عموم پس از کمتر از یک ساعت، آب موجود اشباع شده و گاز مونوکسید در هوا منتشر می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان با تأکید بر رعایت نکات ایمنی در فصل سرما، خاطر نشان کرد: جان افراد حاضر در آن خانه را احساس مسؤولیت مادربزرگ و مأموران آتش‌نشانی که با نداشتن آدرس بازهم پیگیر حادثه شدند، نجات داد.

کارگری که در زیر میلگردها دفن شد

محمد شریعتی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در خصوص حادثه دیگری که ظهر امروز رخ داد به خبرنگار فارس گفت: حادثه ریزش سقوط میلگرد از خودرو و ریزش آن به روی کارگری در یک ساختمان واقع در خیابان خواجو ظهر امروز به آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

وی افزود: با توجه به نزدیک بودن ایستگاه شماره ۵ به محل این حادثه، سریعاً اکیپ امداد و نجات این ایستگاه به محل فرستاده می‌شوند و با توجه با این که ترافیکی در این مسیر نبوده نیروهای آتش‌نشانی سریعاً به محل حادثه می‌رسند، لحظات اولیه نیروهای این سازمان با کارگری که از انبوهی میلگردهای خودروی نیسان به رویش ریخته بود، مواجه می‌شوند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: متأسفانه عدم بارگیری صحیح خودرو و عدم مکان نامناسب این خودرو در کنار ساختمان باعث می‌شود که تعادل میلگرد به هم خورده و تمام آن‌ها به روی کارگری که بین ساختمان و خودرو بوده و راه فراری نداشته، سقوط کنند.

وی تأکید کرد: هم‌زمان میلگردها را به وسیله دستگاه پنوماتیک به عقب رانده و کارگر را به بیرون می‌کشانند، لحظات اولیه علائم حیاتی چک می‌شود و دیگر این کارگر هیچ علائم حیاتی نداشته که اعلام فوت این شخص داده می‌شود.

شریعتی ادامه داد: عملیات cpr توسط مأموران آتش‌نشانی انجام می‌شود و در نهایت این کارگر ۵۰ ساله ایرانی به حیات بر می‌گردد؛ با کمک عوامل اورژانس این اعمال تشدید می‌شود، سپس این شخص با خودروی آمبولانس به بیمارستان انتقال می‌یابد.

حریق ۳ ماشین در خیابان حکیم نظامی

همچنین در حادثه دیگری که حوالی ساعت ۲ صبح امروز رخ داد، در یکی از خیابان‌های فرعی خیابان حکیم نظامی ۳ خودرو که در کنار هم پارک بودند دچار حریق شدند.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری اصفهان آتش دو ماشین را به صورت کامل از بین برده اما مأموران آتش‌نشانی از سرایت آن به خودروی سوم جلوگیری کردند.

فرضیه‌های مختلف در دست بررسی است و عمدی بودن حادثه قابل تصور است؛ همچنین امکان دارد سیستم پمپاژ بنزین دچار نشتی شده باشد اما باید با برگرداندن بازمانده‌های حریق به آزمایشگاه علت دقیق تعیین شود.

تخریب چند خانه در انفجار مهیب زینبیه

به گزارش فارس، در حادثه دیگر مقارن ساعت ۲۰:۳۴ دقیقه شب گذشته با اعلام انفجار منزل مسکونی به سامانه ۱۲۵، بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان، اکیپ‌های عملیاتی ایستگاه‌های ۱۹ و ۷، کارشناس پیشگیری سازمان، عوامل اورژانس، شهرداری، انتظامی و همچنین عوامل شرکت گاز را به محل اعزام کردند.

خوشبختانه این حادثه تنها یک مصدوم در برداشت اما باعث تخریب ۵۰ تا ۸۰ درصدی ۶ منزل مسکونی همجوار و خرد شدن شیشه‌های ۱۹ منزل دیگر به شعاع ۱۵۰ متری در این حادثه شد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.