فرماندار برخوار:

تولید ۷۰درصد پارچه های قلمکاری کشور در شهرستان برخوار

نیازهای شهرها و روستاهای شهرستان در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی در جلسه ای با حضور مدیر کل دستگاه استانی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش چشم برخوار، جلسه ای با حضور دکتر الهیاری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، تاجمیری فرماندار برخوار، بخشداران و شهرداران شهرستان برخوار برگزار و طی آن نیازها و شرایط شهرستان در بخش های میراثی، صنایع دستی و گردشگری مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

فرماندار شهرستان برخوار در این جلسه ضمن برشمردن فرصت های شهرستان در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: بنابر اطلاعات موجود، ۷۰ درصد پارچه های قلمکاری کشور در شهرستان برخوار تولید می شود.

اسفندیار تاجمیری اظهار کرد: تهیه زیر ساخت های تجاری لازم و فعالیت مراکز تولید و عرضه این محصول و سایر صنایع دستی شاخص از جمله منبت کاری، مینا کاری، فیروزه کوبی و… این شهرستان را به یکی از قطب های صنایع دستی استان و کشور تبدیل می کند.

وی با اشاره به کاستی ها و نیازهای شهرستان در این حوزه از جمله کمبود سازمان های مردم نهاد تخصصی و حرفه ای، بوم گردی، نبود موزه مردم شناسی و باستان شناسی، نیازهای تجهیزاتی و حفاظتی آثار میراثی، نبود طرح جامع میراثی و گردشگری، خواستار انجام مطالعه و پایش علمی و بازنگری در فرصت صنایع دستی شهرستان از حیث فرهنگی و هنری و تجاری شد و آمادگی فرمانداری شهرستان را برای مشارکت در کاهش و رفع این مشکلات اعلام کرد.

ارائه گزارش ها و دیدگاه های بخشداران بخش های مرکزی و حبیب آباد و شهرداران شهرستان و انجام تبادل نظر لازم با مدیر کل میراث فرهنگی استان در ادامه ی این جلسه صورت گرفت.

انتهای پیام/ فرمانداریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.