چهار نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در شهرستان برخوار برپا می شود

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان برخوار از برپایی چهار نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش چشم برخوار،،علی محمد فصیحی افزود: در این نمایشگاه ها، صنایع دستی و همچنین سوغات ویژه شهرستان برخوار برای مسافران نوروزی در معرض فروش و به نمایش گذاشته می شود.

وی با اشاره به معرفی شهرستان درقالب بروشور، بنر واقلام تبلیغاتی به مسافران افزود: هفت هزار بروشورتبلیغاتی جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی این شهرستان را به مسافران نوروزی معرفی می کند.

مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برخوار اظهارکرد:هر سال تعداد زیادی مسافر از سراسر کشور به استان اصفهان سفر می کنند ؛با توجه به همجواری شهرستان برخوار به استان اصفهان برخی از مسافران بدلیل کمبود مرکز اقامتی مناسب در استان به شهرستان برخوار منتقل می شود.

فصیحی خاطرنشان کرد: هماهنگی لازم با ستاد خدمات سفر استان به منظور اقامت مسافران در شهرستان برخوار انجام شده است و بیش از ۳۸ مدرسه در این شهرستان تجهیز شده است.

مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برخواربیان کرد:بیش از ۱۰۰ اثر تاریخی در شهرستان برخوار وجود دارد و تاکنون ۱۸ اثر تاریخی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده و همچنین دو اثر معنوی نیز در فهرست میراث فرهنگی نامملوس ثبت ملی شده است.

فصیحی عنوان کرد:امسال ۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به منظور مرمت آثار تاریخی شهرستان اختصاص یافته و مرمت آثار باستانی در دست اقدام است.

وی افزود:اقدامات اولیه به منظور ثبت تعدادی از آثار تاریخی شهرستان برخوارنیز انجام شده و در سال آینده تعدادی از آثار تاریخی شهرستان ثبت ملی می شوند.

شهرستان برخوار دومین تولید کننده صنایع دستی استان اصفهان است و بیش از ۷۰ درصد پارچه قلمکار کشور در این شهرستان تولید می شود.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.