در کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شهرستان مطرح شد:

۵ درصد منابع مالی بسته حمایتی دولت در برخوار جذب شد

تاجمیری گفت: ۳۶ میلیارد تومان در بخش اقتصادی توسط واحد های تولیدی و صنعتی متقاضی در شهرستان برخوار جذب شده که پنج درصد مجموع اعتبار دریافتی متقاضیان استان از طریق سایت بهین یاب است.

به گزارش چشم برخوار، جلسه کار گروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شهرستان برخوار با حضور اعضا و به ریاست فرماندار شهرستان برگزار شد.

فرماندار برخوار در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های اعضای کارگروه در سال جاری به اهمیت موضوع اشتغال و اقتصاد مقاومتی به عنوان ضرورت های ملی اشاره کرد و گفت: تمجید صندوق بین المللی پول از ایران به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی بالای شش درصد و دستیابی به تورم تک رقمی و ثبات در بازار ارز بیانگر موفقیت دولت در عرصه های کلان اقتصادی است.

اسفندیار تاجمیری خاطرنشان کرد: ایجاد ۷۰۰ هزار شغل پایدار در کشور از نقاط قوتی است که علیرغم وجود معضل بیکاری و رکود باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به تلاش های مدیریتی استان در حوزه ی اقتصادی گفت: اقدامات اساسی و مدیریت استاندار که خودشان از تهیه کنندگان طرح و برنامه ملی اقتصاد مقاومتی کشور بوده اند از طریق ستاد تسهیل استان منجر به تثبیت ۲۶ هزار فرصت شغلی، برخورداری بیش از ۹۵۰ واحد صنعتی و تولیدی از ۷۳۰ میلیارد تومان اعتبار حمایتی دولت از طریق سایت بهین یاب و کاهش نرخ تسهیلات بیش از یک هزار واحد تولیدی از ۲۴ درصد به ۱۸ درصد شده و در این بخش ۳۶ میلیارد تومان توسط واحد های تولیدی و صنعتی متقاضی در شهرستان برخوار جذب شده که پنج درصد مجموع اعتبار دریافتی متقاضیان استان از طریق سایت بهین یاب است.

رئیس کارگروه اشتغال و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان برخوار در ادامه ضمن ابراز گله مندی از ارتباط ضعیف بین برخی از ادارات عضو کارگروه با واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی فعال شهرستان خواستار توجه به ظرفیت های محلی و تقویت ارتباط با بخش های فعال تولیدی شد.

بحث و تبادل نظر در رابطه با تهیه گزارش جامع عملکرد اشتغال شهرستان، مشکلات و موانع موجود، عملکرد ادارات و نهادهای عضو در سامانه رصد و تعهد اشتغال و توجه به مزیت های نسبی شهرستان از جمله صنایع دستی، تجاری سازی و برند سازی برخی از محصولات و استفاده از تسهیلات اداری و اعتباری استانی در ادامه ی این جلسه انجام شد.

انتهای پیام/ فرمانداریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.