محمودآبادی از مهمترين اعمال ماه رجب كه ثواب زيادي براي آن بيان شده را روزه داري، توبه و استغفار و طلب بخشش كردن از خداوند و توجه به توحيد و يگانگي خداوند بيان كرد.

ب‍ه گزارش چشم برخوار، امام جمعه دولت آباد در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه دولت آباد گفت: اسلامي بودن و مردمي بودن دو ويژگي مهم نظام اسلامي ايران است كه بايد قدر آن را دانست.
حجت الاسلام و المسلمین سيد حسين محمود آبادي افزود:‌ 12 فروردين روز جمهوري اسلامي ايران؛ روزي است كه مردم در سال 1358 ساختار جديد نظام سياسي ايران را مشخص كردند.
وي ادامه داد: ‌98.2 درصد مردم در این روز به جمهوري اسلامي راي دادند و همه گفتند جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم و نه يك كلمه زياد را قبول دارند و حمايت مي كنند و مردم خواست خود را پاي صندوق هاي راي مشخص كردند و با اين كار تاكيد دوباره اي بر انقلاب اسلامي ايران و مردمي بودن آن كردند .
محمودآبادی یادآور شد:‌ ماهيت انقلاب اسلامي ايران مردمي بود و انقلاب مردم ايران يك كودتا نبود كه خواست مردم در آن مشخص نباشد، بلكه از همان سال 1342 كه آغاز شد مردم نقش عمده داشتند و در 12 فروردين بهانه از دست دشمنان و مستكبران گرفته شد و تاكيد مجددي شد بر اينكه مردم تمایل دارند نظام سياسي آن ها بر پايه احكام اسلامي شكل گيرد و تا كنون اين نظام مردمي بوده و مردمي خواهد ماند.
امام جمعه دولت آباد تصريح كرد: مردم در اين 38 سال هم در انتخابات دوران مختلف شركت كرده و مسئولان خود را انتخاب كرده اند و هم در راهپيمايي ها حضور فعال و باشكوه داشته اند و اساسا اگر مردم در صحنه نبودند اين نظام نمي توانست دوام بياورد.
وي اظهار کرد: امروزه آنچه باعث تعجب دنيا شده اين است كه چگونه جمهوري اسلامي ايران با اين همه تحريم ها، دشمني ها و سياه نمايي ها عليه ايران توانسته روي پاي خود بايستد و دوام بياورد.
محمودآبادی علت اصلي اين اقتدار و پيشرفت ها در اين سال ها را مردمي بودن و اسلامي بودن كشور نام برد و گفت: مقام معظم رهبري و مسئولان نظام هم بر روي مردمي بودن و اسلامي بودن تاكيد دارند و هيچ زمان حتي يكي از راهپيمايي ها هم تعطيل نشده یا اینطور نبوده که يكي از دوره هاب انتخابات برگزار نشود و حتي در زمان دفاع مقدس كه جنگ و بمباران بود راهپيمايي ها و انتخابات برگزار شده است.
وي اسلامي بودن و مردمي بودن را دو ويژگي مهم نظام اسلامي ايران دانست و افزود:‌ بايد قدر آن را دانست.
امام جمعه دولت آباد در ادامه با توجه به آغاز ماه خدا گفت: ماه رجب ماهي است كه رحمت خاص خداوند بر بندگان نازل مي شود و فرصت خوبي است كه خود را از گناهان پاك كنیم و گذشته خود را جبران و آينده خوبي براي خود رقم بزنیم.
این مسئول شرط موفقيت و استفاده از ماه رجب را ذكر و ياد خدا و نداشتن غفلت نام برد و اظهار کرد: انسان در این ماه بايد متوجه نزول رحمت خدا باشد تا بتواند از آن استفاده كند و اگر انسان غافل باشد و متوجه خدا نباشد نمي تواند خود را در معرض رحمت خدا در اين ماه قرار دهد.
امام جمعه دولت آباد از مهمترين اعمال اين ماه كه ثواب زيادي براي آن بيان شده را روزه داري، توبه و استغفار و طلب بخشش كردن از خداوند و توجه به توحيد و يگانگي خداوند بيان كرد.
وي در ادامه با توجه به سوم رجب سالروز شهادت امام هادي (ع) گفت: امام علي النقي عله السلام 33 سال امامت كردند و با شش خليفه از خلفاي عباسي همزمان بودندكه 16 سال آن با متوكل عباسي ملعون سپري شد و فشارها و سختي هاي زيادي بر امام هادي عليه السلام تحميل شد.
محمود آبادي افزود: متوكل عباسي ملعون، حضرت امام هادي (ع) را ‌به دلیل انجام فعاليت هاي سياسي از مدينه به سامرا آورد و تحت نظر داشت و تا حد زيادي ارتباط شيعيان با امام سخت و مشكل بود.
این کارشناس دینی عنوان کرد: امام علي النقي (ع)‌، دهمين پيشواي شيعيان، ‌در زمان معتز عباسي و به دستور اين ملعون در سن 40 سالگي غريبانه مسموم و به شهادت رسيدند و در سامرا در خانه خود دفن شدند.

انتهای پیام/