امام جمعه دولت آباد:

مهم ترین اعمال ماه رجب، روزه داری و استغفار است

محمودآبادی از مهمترین اعمال ماه رجب که ثواب زیادی برای آن بیان شده را روزه داری، توبه و استغفار و طلب بخشش کردن از خداوند و توجه به توحید و یگانگی خداوند بیان کرد.

ب‍ه گزارش چشم برخوار، امام جمعه دولت آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه دولت آباد گفت: اسلامی بودن و مردمی بودن دو ویژگی مهم نظام اسلامی ایران است که باید قدر آن را دانست.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسین محمود آبادی افزود:‌ ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران؛ روزی است که مردم در سال ۱۳۵۸ ساختار جدید نظام سیاسی ایران را مشخص کردند.
وی ادامه داد: ‌۹۸٫۲ درصد مردم در این روز به جمهوری اسلامی رای دادند و همه گفتند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد را قبول دارند و حمایت می کنند و مردم خواست خود را پای صندوق های رای مشخص کردند و با این کار تاکید دوباره ای بر انقلاب اسلامی ایران و مردمی بودن آن کردند .
محمودآبادی یادآور شد:‌ ماهیت انقلاب اسلامی ایران مردمی بود و انقلاب مردم ایران یک کودتا نبود که خواست مردم در آن مشخص نباشد، بلکه از همان سال ۱۳۴۲ که آغاز شد مردم نقش عمده داشتند و در ۱۲ فروردین بهانه از دست دشمنان و مستکبران گرفته شد و تاکید مجددی شد بر اینکه مردم تمایل دارند نظام سیاسی آن ها بر پایه احکام اسلامی شکل گیرد و تا کنون این نظام مردمی بوده و مردمی خواهد ماند.
امام جمعه دولت آباد تصریح کرد: مردم در این ۳۸ سال هم در انتخابات دوران مختلف شرکت کرده و مسئولان خود را انتخاب کرده اند و هم در راهپیمایی ها حضور فعال و باشکوه داشته اند و اساسا اگر مردم در صحنه نبودند این نظام نمی توانست دوام بیاورد.
وی اظهار کرد: امروزه آنچه باعث تعجب دنیا شده این است که چگونه جمهوری اسلامی ایران با این همه تحریم ها، دشمنی ها و سیاه نمایی ها علیه ایران توانسته روی پای خود بایستد و دوام بیاورد.
محمودآبادی علت اصلی این اقتدار و پیشرفت ها در این سال ها را مردمی بودن و اسلامی بودن کشور نام برد و گفت: مقام معظم رهبری و مسئولان نظام هم بر روی مردمی بودن و اسلامی بودن تاکید دارند و هیچ زمان حتی یکی از راهپیمایی ها هم تعطیل نشده یا اینطور نبوده که یکی از دوره هاب انتخابات برگزار نشود و حتی در زمان دفاع مقدس که جنگ و بمباران بود راهپیمایی ها و انتخابات برگزار شده است.
وی اسلامی بودن و مردمی بودن را دو ویژگی مهم نظام اسلامی ایران دانست و افزود:‌ باید قدر آن را دانست.
امام جمعه دولت آباد در ادامه با توجه به آغاز ماه خدا گفت: ماه رجب ماهی است که رحمت خاص خداوند بر بندگان نازل می شود و فرصت خوبی است که خود را از گناهان پاک کنیم و گذشته خود را جبران و آینده خوبی برای خود رقم بزنیم.
این مسئول شرط موفقیت و استفاده از ماه رجب را ذکر و یاد خدا و نداشتن غفلت نام برد و اظهار کرد: انسان در این ماه باید متوجه نزول رحمت خدا باشد تا بتواند از آن استفاده کند و اگر انسان غافل باشد و متوجه خدا نباشد نمی تواند خود را در معرض رحمت خدا در این ماه قرار دهد.
امام جمعه دولت آباد از مهمترین اعمال این ماه که ثواب زیادی برای آن بیان شده را روزه داری، توبه و استغفار و طلب بخشش کردن از خداوند و توجه به توحید و یگانگی خداوند بیان کرد.
وی در ادامه با توجه به سوم رجب سالروز شهادت امام هادی (ع) گفت: امام علی النقی عله السلام ۳۳ سال امامت کردند و با شش خلیفه از خلفای عباسی همزمان بودندکه ۱۶ سال آن با متوکل عباسی ملعون سپری شد و فشارها و سختی های زیادی بر امام هادی علیه السلام تحمیل شد.
محمود آبادی افزود: متوکل عباسی ملعون، حضرت امام هادی (ع) را ‌به دلیل انجام فعالیت های سیاسی از مدینه به سامرا آورد و تحت نظر داشت و تا حد زیادی ارتباط شیعیان با امام سخت و مشکل بود.
این کارشناس دینی عنوان کرد: امام علی النقی (ع)‌، دهمین پیشوای شیعیان، ‌در زمان معتز عباسی و به دستور این ملعون در سن ۴۰ سالگی غریبانه مسموم و به شهادت رسیدند و در سامرا در خانه خود دفن شدند.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.