ماجرای گروگان گیری و قتل یک فوتبالیست

عادل فردوسی پور که سه هفته پیش اولین برنامه خود در فصل جدید رقابت های لیگ برتر را به نمایش گذاشته بود برای برنامه چهارم خود نیز آیتم های جذابی را آماده کرده بود و بحث مفصلی را درباره وضیعت توپ های لیگ برتری، فوتبال در ابوموسی و وضعیت چمن ورزشگاه حافظیه شیراز به راه…

عادل فردوسی پور که سه هفته پیش اولین برنامه خود در فصل جدید رقابت های لیگ برتر را به نمایش گذاشته بود برای برنامه چهارم خود نیز آیتم های جذابی را آماده کرده بود و بحث مفصلی را درباره وضیعت توپ های لیگ برتری، فوتبال در ابوموسی و وضعیت چمن ورزشگاه حافظیه شیراز به راه انداخت.
خبرما:چهارمین برنامه نود دوشنبه شب در شرایطی روی آنتن شبکه سوم سیما رفت که سالگرد پانزدهمین سال پخش این برنامه نیز به سمار می رفت.

عادل فردوسی پور که سه هفته پیش اولین برنامه خود در فصل جدید رقابت های لیگ برتر را به نمایش گذاشته بود برای برنامه چهارم خود نیز آیتم های جذابی را آماده کرده بود و بحث مفصلی را درباره وضیعت توپ های لیگ برتری، فوتبال در ابوموسی و وضعیت چمن ورزشگاه حافظیه شیراز به راه انداخت.

فوتبال در جزیره ابوموسی
گزارشگر نود خود را به جزیره ابوموسی رساند و گزارشی از وضعیت ورزش بخصوص رشته فوتبال از این منطقه تهیه و به تصویر کشید.
ابوموسی یکی از جزایر دورافتاده خلیج همیشگی فارس است که جوانان علاقه مند بسیاری را در خود جای داده است. در این گزارش تصاویری از جوانان ورزش دوست این خطه به نمایش درآمد که فقط یک توپ در کل جزیره داشتند و فقط با همان یک توپ در زمین چمن این شهر فوتبال بازی می کردند. ضمن اینکه زمین چمن این شهر نیز به نام زیبای خلیج ایرانی ملقب شده بود.
خورشیدی رییس تربیت بدنی ابوموسی هم گفت: کل بودجه ای که به ما داده بودند ۵ میلیون تومان بود.واقعا بچه های اینجا امکانات زیادی نمی خواهند. این در حالی بود که یکی از طرفداران وعاشقان فوتبال هم گفت: به ما ۴ تا توپ و دو تا تو بدهند،کافی است.
بعد از پخش این آیتم نیز دکور برنامه نود به احترام جزیره ابوموسی به رنگ آبی درآمد.

پیگیری ماجرای یک قتل و گروگان گیری
پدر امید دربندی، فوتبالیست به قتل رسیده مهمان تلفنی برنامه نود بود و گفت: دوشنبه ساعت ۱۰ با من تماس گرفتند و گفتند که ۳ نفر امید را گرفته اند و برده اند. ساعت ۱۰ شب زنگ زد و گفت که این ها مرا گروگان گرفتند و ۱۱۰ میلیون تومان می خواهند و بعد از آن گروگان گیرها با من صحبت کردند. همین را گفتند و قطع کردند.
وی افزود: ما ۱۰ میلیون به حساب آنها ریختیم و شماره تلفن آنها از افغانستان بود. با پلیس در میان گذاشتیم و حرف های پلیس را به آنها مطرح کردیم. اما هیچ نشانی از پسرم به ما ندادند. بالاخره گروه تجسس برای گشتن اعزام شد و سرانجام در چاهی در کانال های ورامین او را پیدا کردند.
این پدر داغدیده عنوان کرد: من بیشتر حرفهایم را در سایت های مختلف خبری زده ام اما یک درخواست از آقای علی دایی که همشهری خود ما هم هست دارم.پسر من از همان اردبیل رشد کرد.من از آقای دایی می خواهم به این ماجرا ورود کند و برای پیدا کردن قاتل پسرم کمک کند.

انصافا پرسپولیس گل قشنگ نداشت
عادل فردوسی پور که سوال این هفته برنامه اش را به برترین گل ماه اختصاص داده بود درباره عدم انتخاب گل از تیم پرطرفدار پرسپولیس گفت: ما سعی کردیم گل هایی را انتخاب کنیم که واقعا زیبا زده شده بود.انصافا باید گفت که در این ۴ – ۵ هفته پرسپولیسی ها گل قشنگی نداشتند.
گل های جوکار،حسن زاده،رحمانی،شاه علی دوست و محمد قاضی کاندیدای بهترین گل ماه در برنامه نود شده بودند.

عذرخواهی فردوسی پور از مردم شیراز
عادل فردوسی پور بابت لفظی که در هفته گذشته مطرح کرده بود از مردم شیراز عذرخواهی کرد.
مجری برنامه نود هفته گذشته طی پخش تصاویر چمن ورزشگاه حافظیه و رنگ کردن آن توسط پیمانکار زمین چمن، عنوان کرد که یک مرد در شیراز پیدا نمی شود که با چنین اقداماتی برخورد کند که این لفظ موجبات ناراحتی مردم شیراز را دربر داشت. فردوسی پور بابت عنوان این لفظ از مردم شیراز عذرخواهی کرد و آن را یک سوء تفاهم دانست.

رنگ کردن مردم یا رنگ کردن زمین
مجری برنامه با پیمانکار ورزشگاه حافظیه شیراز به نوعی درگیری لفظی پیدا کرد.
فردوسی پور ملکی را یک مغالطه کار حرفه ای نامید و این پیمانکار نیز بر این نکته تاکید داشت که رنگ کردن زمین بهتر از رنگ کردن مردم است. مجری نود به شدت به دلیل رنگ شدن چمن ورزشگاه حافظیه شیراز انتقاد کرد و پیمانکار نیز بر این نکته تاکید داشت که چمن به هیچ عنوان رنگ نشده است.

انتقاد همگانی از توپ های لیگ برتر
عادل فردوسی پور بار دیگر همچون هفته گذشته عملیات نشان دادن توپ های لیگ برتر را به کار گرفت و با بیش از ۱۰ بازیکن،‌ مربی و کاپیتان تیم های لیگ برتر درباره این توپ ها گفتگو کرد و همه اهالی فوتبال از وضعیت توپ های لیگ برتر انتقاد کردند.

لوگو به خاطر کلمه ا… حک نشد
مدیر عامل بخش خاورمیانه شرکت آل اشپورت نیز در پاسخ به فردوسی پور گفت: اینکه دوستان می گویند لوگوی سازمان لیگ ایران ثبت نشده درخواستی بود که سازمان لیگ برتر ایران به خاطر وجود نام ا… روی آرم این سازمان از ما خواستند این آرم را روی توپ ها نزنند.
جعفری در این باره خاطر نشان کرد: ما مدارک ترخیص این توپ ها از گمرک فرودگاه امام را داریم و همه آنها را به فدراسیون فوتبال ارائه کرده ایم.

منبع: فردا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.