سرپیچی از منویات صریح ولی فقیه نقطه آخر خط انحراف

محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ ثبت‌نام کرد. این در حالی است که چندی پیش رهبر معظم انقلاب به وی توصیه کردند در انتخابات حضور نیابد.

دانلود از چشم برخوار

محمود احمدی نژاد ، حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی با حضور در ستاد انتخابات کشور  به عنوان کاندیدا در دوره دوازدهم انتخابات ریاست جموری ثبت نام کردند.
محمود احمدی نژاد که طی روزها و هفته های اخیر بارها اعلام کرده بود قصد کاندیداتوری ندارد، برخلاف اظهاراتش با حضور در ستاد انتخابات کشور کاندیدای  انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم شد.
حضور احمدی نژاد در حالی است که وی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اعلام حمایت از کاندیداتوری حمید بقایی صراحتاً گفته بود: من قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ندارم .
با این حال احمدی نژاد  بار دیگر برخلاف گفته خود عمل کرد و در انتخابات به عنوان کاندیدا حضور پیدا کرد.
البته تفاوت حرف و عمل احمدی نژاد درباره کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری پیش از این نیز صورت گرفته بود.
پس از اعلام آمادگی حمید بقایی برای حضور در انتخابات احمدی نژاد  که بعد از نهی صریح رهبری مبنی بر عدم حضور وی در انتخابات، گفته بود علاوه بر اینکه خود قصد کاندیداتوری ندارد و از هیچ جریان و شخصی  در انتخابات حمایت نمی کند.
حضور احمدی نژاد در انتخابات در حالی است که رهبر معظم انقلاب صریحا وی را از حضور در انتخابات نهی کرده بودند.
رهبر معظم انقلاب  مهرماه سال گذشته در ابتدای جلسه خارج خود درباره توصیه شان به احمدی نژاد برای عدم حضور در انتخابات فرمودند:
خوب بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به‌ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم، خوب یک چیز عادی است. انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به‌نفع برادر مؤمنش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خوب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، به‌خصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم. با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر توی این مقوله وارد شدید این دوقطبی در کشور ایجاد می‌شود.
دوقطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی است، خیلی ساده است. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خوب، حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خوب، حالا این هم پشت بلندگو.
احمدی نژاد نیز پس از این فرمایشات رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه ای مکتوب ،  تاکید کرده بود که قصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد : همان گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریورماه سال جاری، اینجانب برنامه های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم.
ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم.

حضور احمدی نژاد در انتخابات و بی توجهی به  توصیه آشکار ولی فقیه، نقطه پایان  همان روندی است که وی و نزدیکانش در دولت دهم و پس از خانه نشینی ۱۱ روزه احمدی نژاد  پیش گرفتند.

 


در اتفاقی که توسط تحلیلگران پیش بینی شده بود، محمود احمدی نژاد با حضور در ستاد انتخابات ریاست جمهوری، بها بهانه همراهی با بقایی، خودش کاندیدای ریاست جمهوری شد!
به گزارش خبرنگار انتخاب ، این درحالیست که وی قبلا اعلام کرده بود از صحنه انتخابات کناره گیری کرده است.
احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با مقام معظم رهبری مشورت کرده‌اید و یا شرایط تغییر کرده که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اید، سکوت کرد و خندید.
وی در پاسخ به این سوال که شما در کنفرانس خبری‌تان گفتید اگر شرایط تغییر کند، در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کنید. آیا شرایط تغییر کرده است؟ که مشایی در این باره گفت: آیا به نظر شما شرایط تغییر کرده است؟
فوری / احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد
پیش از این رهبر معظم انقلاب در جلسه ای، حضور وی در انتخابات را به صلاح ندانسته بود و احمدی نژآد نیز طی بیانیه ای، اعلام کرده بود که از سخنان رهبر معظم انقلاب تبعیت کرده است!
وی در بیانیه کناره گیری خود گفته بود: احمدی نژاد: آقا فرمودند مصلحت نیست، گفتم باشد، یک ثانیه هم طول نکشید / برخی شعارها ابراز احساسات مردم بود، البته تذکر دادم این ها را نگویید/ رهبری فرمودند، خیال همه راحت شد / بخدا اگر یک در ده هزار میلیارد کاندیداتوری در ذهنم بود، الان آن هم نیست / به نزدیکانم توصیه می کنم به انتخابات وارد نشوند/ مطمئن باشید درباره برخی مسائل داخل صحبت خواهم کرد / سفرهای استانی ام ادامه پیدا می کند

2 دیدگاه برای “سرپیچی از منویات صریح ولی فقیه نقطه آخر خط انحراف
  1. بیگانه جدا دوست جدا میشکند …………….خدا را شکر اصلح تر از احمدی نژاد اومده که هم از شر روحانی راحت بشم هم احمدی نژاد بی ولایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.