«ستاد روحانی» در BBC فارسی فعال شد +فیلم

«ستاد روحانی» در BBC فارسی فعال شد/ از «فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در منطقه» تا «تلویزیون سلطنتی انگلیس»؛ راز حمایت تمام قد غرب از «اعتدال» چیست؟

چشم برخوار، بخش فارسی تلویزیون دولتی انگلیس از همان زمانی که در نیمه دوم سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد، عمده هدف خود را برای تاثیرگذاری بر انتخابات‌های ایران به ویژه انتخابات ریاست جمهوری تعریف کرد؛ کارویژه‌ای که به طور ویژه در سال ۸۸ خود را به نمایش گذاشت و البته در انتخابات مجلس در سال ۹۴ هم رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفت.

 

به گزارش رجانیوز، حالا و در آستانه برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری هم بی‌بی‌سی مجددا تمام قد پای کار آمده تا شرایط را برای تاثیرگذاری بر انتخابات فراهم کند و البته اینبار به نظر می‌رسد خبری از ادعای بی‌طرفی نیست؛ چرا که حمایت مستقیم این رسانه از یک کاندیدای انتخابات حتی با واکنش برخی دیگر از رسانه‌های ضدانقلاب روبرو شده است.

 

رپورتاژهای دقیق، منظم و نظام‌مند بی‌بی‌سی برای آقای روحانی و تلاش برای معرفی او به عنوان گزینه مطلوب مردم در انتخابات، در هفته‌های اخیر و پس از پایان تعطیلات نوروز به طرز عجیبی پررنگ شده و تقریبا روزی نیست که گزارش یا تحلیلی در حمایت از او در تلویزیون یا یاست این رسانه انگلیسی منتشر نشود.

 

تخریب رقبای روحانی هم یکی دیگر از دستورالعمل‌های BBC است؛ تا جایی که بخش اعظم مطالب مندرج در صفحه ویژه انتخابات سایت آن، به حمله و تخریب سیدابراهیم رئیسی اختصاص دارد. این رویکرد به ویژه پس از آن از سوی تلویزیون دولتی انگلیس اتخاذ شد که نگرانی دولتی‌ها مبنی بر شکست قطعی روحانی از رئیسی در انتخابات، افزایش یافت.

 

 

 

اما علت فعال شدن ستاد حمایت از روحانی در شبکه وابسته به ملکه انگلیس چیست؟

 

به نظر می‌رسد که این اقدام را باید در راستای گزارش چند روز پیش خبرگزاری رویترز دانست؛ جایی که این خبرگزاری انگلیسی به نقل از قانونگذاران آمریکایی نوشت که پیگیری یک طرح تحریمی علیه ایران در سنا به دلیل نگرانی ها از انتخابات ریاست جمهوری ماه می ایران به تعویق افتاده است.

برنامه مفصل BBC برای تخریب سیدابراهیم رئیسی و حمایت از حسن روحانی

دانلود از چشم برخوار

سال گذشته هم ژنرال لوید آستین، فرمانده «سرفرماندهی مرکزی امریکا» ضمن تاکید بر لزوم حمایت واشنگتن از دولت روحانی در تهران گفت: «با وجود آن که دولت روحانی نشان داده است که مایل است روابط ایران را با جامعه بین المللی عادی کند اما عناصری تندرو در داخل ایران وجود دارند که تمایل دارند تلاش های میانه روهای ایران را تضعیف کنند.»

 

 

بر همین مبناست که تلویزیون دولتی انگلیس هم ادامه فعالیت دولت روحانی در ایران را به عنوان یک دستاورد مهم و ارزشمند و حتی حیاتی برای منافع لندن ارزیابی می‌کند و کار را برای کمک به تحقق این مساله به طور جدی شروع کرده است. حضور سیدابراهیم رئیسی در انتخابات و افزایش احتمال تک دوره‌ای شدن دولت یازدهم هم بر غلظت این فعالیت بی‌بی‌سی افزوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.