طنین شعار «سلام بر خاتمی درود بر روحانی» در یزد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی ظهر امروز (شنبه) در دومین برنامه تبلیغاتی سفر دو روزه خود، وارد استان یزد شد و قرار است تا ساعتی دیگر در مسجد حظیره شهر یزد برای مردم این شهر سخنرانی کند.
مصطفی پورمحمدی، مجید انصاری، محمد نهاوندیان و مرتضی بانک، روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند و محمدرضا تابش در فرودگاه یزد از او استقبال کرد.
روحانی صبح امروز در سالن تلاش کرمان سخنرانی کرد و فردا صبح (یک‌شنبه) برای مردم بندرعباس سخنرانی خواهد کرد.
*مردم یزد استقبال کم نظیری از دکتر روحانی دارند و بسیاری از مردم در مسیر عبور روحانی وی را همراهی می کنند.
*روحانی وارد مسجد حظیره یزد شد
*مردم با شعار «اصلاحات زنده باد روحانی پاینده باد» به استقبال روحانی رفتند. سیل جمعیت مانع از حضور روحانی در مسجد شده جمعیت کثیری از مردم در مسجد حضور دارند و یکپارچه در حمایت از روحانی شعار می دهند.
سخنرانی حجت الاسلام صدیقی آغاز شد:
*دلیل دعوت من برای گفتن پیام خوش‌آمد به شما شاید انتصاب به بیوت شهید صدوقی و خاتمی است. ولی می‌خواهم از طرف مردم یزد و به خصوص جوانان یزد به شما خوش آمد بگویم.
*شما در تاریخ انقلاب نقش موثری داشته و فرزند انقلاب هستید.
* جناب آقای روحانی، مردم یزد بسیار قدرشناسند و تلاشهای شبانه روزی شما در چهارسال گذشته و وضعی که دولت را تحویل گرفتید را ارج می نهند.
*جناب آقای روحانی، سخت امید داریم در مسیری که گام برداشته‌اید، کابینه‌تان با تکیه بر تجربه بزرگان و نیروی جوانان، تحول ایجاد کند.
*در این راه، ملت همراه و پشتیبان منتخب خود خواهد بود.
*مهمترین درخواست یزد از شما، مساله آب است.
*سخنرانی حسن روحانی هم اکنون آغاز شد.
حسن روحانی:
*سلام و درود من در شب میلاد سالار شهیدان، حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام بر روح بلند آن بزرگوار، برادر باوفایش قمر بنی هاشم و فرزند عزیزش امام سجاد علیه السلام که این شبها و ایام به نام آنهاست.
* شب میلاد امام حسین (ع) شب تولد آزادی، عدالت، ایستادگی و مقاومت و عزت و کرامت مسلمانان و آزادیخواهان است.
*یزد برای من یادآور صدها خاطره زیبا قبل از انقلاب و بعد از انقلاب است.
*اینجا شهر آیت الله صدوقی، آیت الله خاتمی است.
*اینجا شهر برادر عزیزم حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی است.
*استان یزد استان اعتدال است.
*مرحوم آیت الله صدوقی در تمام عمر راه اعتدال را به ما آموخت.
*ما در خرداد 92 راهی را با هم انتخاب کردیم. با هم پیمان بستیم و گفتیم می خواهیم در برابر خشونت و افراط ایستادگی کنیم.
*ما روز مردم سالاری داریم. روزهای مردم سالاری مردم ایران بسیار پرشکوه است. همین روزهاست که شما خواست و نظرتان را با زبان آزاد در اجتماعات بیان می کنید.
*شما با حماسه سال 92 توانستید آرامش و امنیت را بهتر از گذشته به کشورتان برگردانید و تثبیت کنید.
*امروز در ایران احساس امنیت بیشتر است یا سال 91؟ من از شما می پرسم آرامش شما امروز بیشتر است یا سال 91؟
*ما نمی‌دانستیم صبح قیمت دلار چقدر می شود؟
*من می‌پرسم امروز عزت ایرانیان بیشتر است یا آن روز که قطعنامه های بین المللی را بر بالای سرمان گرفته بودند؟
من از شما مردم دلاور و عزیز می پرسم امروز بیشتر پیشرفت ایران را احساس می کنیم یا سالهای گذشته ؟*
*ما به دنبال تعالی کشور هستیم
*ازدحام جمعیت در مسجد حظیره بسیار زیاد است و روحانی از مردم درخواست می کند که بنشینند
*شما با حماسه سال 92 توانستید آرامش و امنیت را بهتر از گذشته به کشورتان برگردانید و تثبیت کنید.
*امروز در ایران احساس امنیت بیشتر است یا سال 91؟ من از شما می پرسم آرامش شما امروز بیشتر است یا سال 91؟ آیا در سال 91 عزت ملی ایرانیان بیشتر بود یا امروز؟
* در اردیبهشت باید اعلام کنید: شعار یا شور؟ خردورزی یا خرافه گرایی؟ مسیر عزت کشور یا حاکم شدن سایه شوم جنگ بر سر کشور ایران؟
*ما باید 29 اردیبهشت را تاریخی کنیم و اعلام کنیم دوران خشونت و افراط به پایان رسیده و مسیر ملت و ایران آزادی و آزادگی است و نخواهیم گذاشت*فضای امنیتی به جامعه و دانشگاهها ادامه یابد.
*ما اعلام می کنیم راه خرداد92 ادامه خواهد داشت.
*راه ما رونق اقتصادی و اشتغال است در عمل نه در شعار
*ما 6 هزار 500 میلیارد در استان شما سرمایه گذاری شده و 600 شغل ایجاد کرده.
*روز سرنوشت نزدیک است، ایران را دوباره خواهیم ساخت
* دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید، دوباره اعتدال
حاشیه‌ها به روایت خبرگزاری ایلنا؛
رئیس جمهور با ورود به یزد مورد استقبال مردم این شهر قرار گرفت.
با ورود حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به یزد، وی مورد استقبال زیاد مردم استان یزد قرار گرفت.
بر این اساس، مردم یزد از همان ابتدا و در فرودگاه شهید صدوقی یزد به استقبال نامزد جبهه اصلاحات و اعتدال رفتند و این استقبال به گونه‌ای بود که هیات همراه روحانی در ترافیک سنگینی قرار گرفتند.
مسجد محمدیه (حظیره) که قرار است روحانی در آن به سخنرانی بپردازد از ساعت‌ها پیش با ازدحام جمعیت روبه‌رو شده است و مردم دست‌اندرکاران این همایش را با شگفتی روبه‌رو کردند.
مردم با شعار «روحانی روحانی حمایتت می‌کنیم» «سلام بر خاتمی درود بر روحانی» و «وصیت هاشمی حمایت از روحانی» «صل علی محمد یاور رهبر آمد»، «بصیرت هاشمی حمایت از روحانی» به استقبال او رفتند.
با ورود روحانی به مسجد محمدیه (حظیره) این مسجد غرق در تشویق و شعار قرار گرفته است.
همچنین حضار در این همایش خواستار رفع حصر شدند.
نکته جالب در این همایش آن بود  که زنان و جوانان حضور چشمگیری در این همایش داشتند و ازدحام جمعیت به گونه‌ای بود که مردم تلاش می‌کردند که با شکستن حصار به پای تریبون رفته و روحانی را از نزدیک ببینند.
حاشیه‌های استقبال مردم کرمان و یزد از حسن روحانی به روایت خبرگزاری ایسنا؛
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در روز اول سفر دو روزه انتخاباتی خود وارد استان کرمان شد و در سالن تلاش شهر کرمان برای هزاران نفر از مردم این شهر سخنرانی کرد.
حضور روحانی در این سالن ورزشی با تشویق و شعارهای پرشور مردم همراه بود،  مردم شعار “سلام بر هاشمی، درود بر روحانی” و ندای الله اکبر سر می دادند. پیش از صحبت های روحانی کلیپی حاوی سخنان مقام معظم رهبری، مرحوم آیت‌الله هاشمی و  حضور سیدمحمد خاتمی پای صندوق رای پخش شد که با تشویق حاضران در سالن و خواندن شعر یار دبستانی همراه بود.
محمد علی کریمی رئیس ستاد روحانی در استان کرمان قبل از صحبت روحانی خیر مقدم گفت و مردم شعار “وصیت هاشمی، حمایت از روحانی” سر دادند. همچنین محسن هاشمی فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی قبل از صحبت های روحانی در صحبت هایش حمایت خود را از او اعلام کرد و مردم در حین صحبت های  او شعار «این همه لشکر آمده به عشق اکبر آمده » و «هاشمی، هاشمی راهت ادامه دارد» سر دادند.
پس از آن روحانی صحبت های خود را آغاز کرد که در حین صحبت‌های او مردم شعارهایی در حوزه رفع حصر سردادند که روحانی در واکنش به این شعارها گفت:‌ ما راهی را که برای اجرای حقوق شهروندی انتخاب کردیم رها نخواهیم کرد و دولت یازدهم در همین ماه های آخر با تمام توان خود حقوق شهروندی را اجرا خواهد کرد و اگر مردم بار مسئولیت دولت دوازدهم را بر دوش این خادم خود گذاشتند بدانند حقوق شهروندی مو به مو اجرا خواهد شد.
همچنین روحانی در جواب شعار « روحانی قهرمان، امید نسل جوان»‌خطاب به مردم گفت که امید روحانی شما مردم عزیز و شما جوانان عزیز هستید.
مردم در بخشی از صحبت‌های روحانی که داشت از شخصیت های برجسته کرمان تشکر می کرد بعد از نام های قاسم سلیمانی، هاشمی رفسنجانی و اسحاق جهانگیری احساساتشان به اوج رسید و شعار” اسحاق متشکریم” سر دادند.
در پایان صحبت های روحانی در جمع هزاران نفری مردم کرمان مردم در حالی که شعار “روحانی حمایت ات می‌کنیم “سر دادند سالن را ترک کردند.
عصر امروز هم روحانی دومین سفر خود در روز اول سفر انتخاباتی اش به استان یزد رفت  و در مسجد حظیره (محمدیه شهر یزد) در جمع هزاران مردم شهر سخنرانی کرد. اکثر شعارهای مردم یزد مانند شعارهای مردم کرمان در حمایت از روحانی بود و از جمله شعارهای «روحانی دوستت داریم»، « سلام بر خاتمی، د رود بر روحانی». ««آزادی اندیشه ،‌گاز انبری نمی شه»» ،« روحانی، روحانی حمایتت می‌کنیم» سر می دادند و زمانیکه  روحانی در صحبت هایش  از سید محمد خاتمی با عنوان برادر عزیز خود یاد کرد مردم به ابراز احساسات شدید و تشویق روحانی و خاتمی پرداختند.
پیش از سخنرانی روحانی در یزد هم حجت‌الاسلام و المسلمین صدوقی نوه آیت‌الله صدوقی در حمایت از روحانی برای مردم یزد سخنرانی کرد و مورد استقبال شدید مردم قرار گرفت.

Watch video!