در گفتگو خواندنی با آزاده نامداری مطرح شد؛

لزوم شرکت مردم در انتخابات/ رسانه ملی بازیگر نقش اول مناظرات است

نامداری گفت: وقتی اشخاص نظرات خود را در مناظرات بیان می کنند ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند،اما این که رسانه ملی ، نظرات اشخاص را با همه ی اختلاف نظرها پخش می کند یک اتفاق بسیار مبارکی است.

 به گزارش چشم برخوار، آزاده نامداری مجری مشهور تلویزیون از سال ۱۳۸۴ با اجرا در برنامه “تازه‌ها” در سیمای خانواده به شهرت رسید و پس از آن اجرا در برنامه های دیگری همچون “غیر منتظره”، “خانمی که شما باشی” و همچنین اجرای “برنامه سال تحویل” در سال۱۳۹۱ را نیز بر عهده داشت.

در روزهایی که تب و تاب مناظرات و برنامه های انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری داغ است ، آزاده نامداری مجری نام آشنای تلویزیون گپ سیاسی کوتاهی با زنان قم، زده است که مشروح این گفتگو را در ادامه می خوانید.

به عنوان مجری تلویزیون ، فضای مناظرات اول را چگونه دیدید؟

نامداری- بنده مجری تلویزیون و خبر بوده ام اما اجرای برنامه سیاسی نداشتم، برنامه های سیاسی مناسبات و کار بلدی های مختص به خودش را دارد بنابراین به عنوان مجری نمی توانم در این زمینه صحبت کنم ولی به عنوان یک شهروند و کسی که این مناظرات را دیده است این گونه فکر می کنم که مناظره ها به آماده شدن فضای جامعه برای برگزاری انتخابات کمک بسیاری می کند.

همه کسانی که سرزمین خود را دوست دارند و خواهان بهترین اتفاقات برای مملکتشان هستند، می دانند که باید در انتخابات شرکت کنند و در واقع مناظراتی که تلویزیون با وجود این تجربه چند ساله ای که داشته است برگزار می کند باعث شده که جَو جامعه آماده شود و از طرفی دیگر زمینه ای فراهم شده است تا مردم بتوانند با تک تک افراد کاندید شده در انتخابات آشنا بشوند.

نامداری اضافه کرد: ممکن است از قبل کمی ذهنیت و مطالعه نسبت به آقایانی که کاندید شده اند داشته باشیم اما زمانی که در مناظرات صحبت کنند و همچنین صراحت و برنامه هایشان را بیان می کنند، باعث می شود تا نسبت به این افراد شناخت بیشتری پیدا کنیم.

اهمیت رسانه در فضای انتخابات چه میزان است؟

نامداری- یکی از مهمترین نقش های انتخابات را رسانه بازی می کند، وقتی که کاندیدا خودشان در مناظرات صحبت می کنند، در آن دروغ گفتن، شایعه و نقل قول وجود ندارد زیرا شخص خودش در این فضای مناظره قرار می گیرد و صحبت ها و برنامه های خود را ارائه می دهد بنابراین نقش اول انتخابات را رسانه ملی انجام می دهد و مناظرات امسال با فکر و برنامه های بهتری در حال برگزاری است.

پرسیدن سوالات در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و …از کاندیدا بسیار بهتر از این است که شخص در محلی بنشیند و سخن بگوید و این گونه مردم می توانند به درستی تصمیم بگیرند و با توجه به نوع برنامه های ارائه شده به شخص مورد نظر رأی بدهند.

در مناظرات زنده بهتر است چه مباحثی مطرح شود؟

نامداری- باید این را در نظر بگیریم که قرار است شخصی ۴ سال یک مملکت را مدیریت کند، شاید برخی مباحث مانند موضوع اقتصادی از الویت مهمتری برخوردار باشد اما مباحثی مثل محیط زیست از آن دسته موضوعاتی می باشد که دغدغه جامعه است زیرا انتخابات ریاست جمهوری برای همه اقشار جامعه است.

زنان می خواهند دغدغه هایشان مطرح شود و همچنین افرادی که طرفدار محیط زیست هستند و نگاه های سیاسی دارند و … نگرانی خاص خود را دارند بنابراین باید در همه ابعاد از کاندیداها سوال شود و صرفأ به یک موضوع پرداخته نشود زیرا همان طور که قبلأ هم گفتم قرار است ۴ سال همه ابعاد زندگی را به یک شخص بسپاریم.

 برای کاهش اصطکاک بین نامزدها در مناظرات از بیان چه مباحثی باید خودداری شود؟

نامداری- وقتی اشخاص نظرات خود را در مناظرات بیان می کنند ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند، اما این که رسانه ملی ، نظرات اشخاص را با همه ی اختلاف نظرها پخش می کند یک اتفاق بسیار مبارکی است که باید برای آن خوشحال باشیم و این اتفاق بسیار خوب که بازیگر نقش اول آن رسانه ملی است فضا را آماده می کند تا اشخاص با تفکرات مختلف بتوانند به ارائه صحبت و برنامه هایشان بپردازند و نمی توان اسم آن را اصطکاک گذاشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.