در پی اظهارات توهین آمیز دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به مدافعین حرم:

همسر شهید مرتضی زارع: شما دل‌تان برای مدافعان حرم نسوخته، مغزتان سوخته

نزنید این حرف‌ها را؛ غیرت دینی آیا این است که به اسم حالا دفاع از حرم و این‌ها . آقا جان ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه این‌جا صلح برقرار شود.

 به گزارش چشم برخوار، همسر شهید مدافع حرم «مرتضی زارع» در پاسخ به اظهارات توهین آمیز دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی به مدافعان حرم نامه‌ای منتشر کرد.
متن این نامه که در اختیار رسانه ها قرار گرفته به شرح ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تا  دیروز طعنه می‌زدند که کشور به خاطر دادن دیه شهدای‌تان به دلار، دچار کمبود بودجه شده است.
«راستی چقدر دیه گرفتید؟ حق مأموریتتان چقدر شد؟ شما چقدر برای خودتان دشمن فرضی تصور می‌کنید؟ خسته نشدید؟! بس نیست؟! کی گفته دشمن‌ داریم؟ دشمن‌تراشی نکنید…»
و امروز که نزدیک انتخابات است، ادبیات عوض می‌شود.
 «دل‌مان می‌سوزد، آخر چه کسی گفته غیرت دینی؟! مگر ما جوان‌های‌مان را از لب جوب آوردیم؟!»
می‌گویند دل‌مان می‌سوزد، اما باید به آنها عرض کنم بنده به عنوان همسر شهید مدافع حرم به شما می‌گویم دل‌تان نسوخته، مغزتان سوخته که نمی‌خواهید حقایق را بشنوید.
شما بگویید وقتی دشمن، اسلحه‌اش را بر روی شقیقه‌ات گذاشته و در پیش چشمانت، زن و بچه‌ات را به تاراج می‌برد و می‌فروشد، باید به او بگویی عزیزم بیا برویم مذاکره! با زبان نفهم چه باید کرد، مذاکره؟!
شاید شما یادتان نباشد، اما ما که شهید مدافع حرم داده‌ایم از یادمان نمی‌رود که درست در لحظه‌ای که در سوریه بر دشمنان غلبه کرده بودیم، کسانی آمدند و بحث مذاکره و آتش‌بس را پیش کشیدند و همان‌موقع که نمایندگان به اصطلاح روشنفکر شما، با آنها پای میز مذاکره نشسته بودند تا راه حل عقلانی و سیاسی پیدا کنند، دشمن از فرصت استفاده کرد و با بدعهدی و غافلگیرانه به خانطومان حمله کرد و ۱۳ شهید مازندرانی و ۱۸ نفر مجروح و ۵،۶ نفر اسیر، دستاورد مذاکرات شد. بماند که دریغ از یک تسلیت خشک و خالی شما! اصلاً مگر کشته‌های فرانسوی و شمع روشن کردن‌های‌تان به شما اجازه می‌داد که یک تسلیت به شهدای ایرانی بگویید؟!
بنده از شما سئوال می‌کنم که ۴ سال دم از مذاکره زدید، چه عایدی برای‌تان داشت؟ آیا پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کردید؟ آیا تحریم‌ها را برداشتید؟ فردای قراردادتان چه شد؟ غیر از این که تحریم جدیدی رقم خورد؟! می‌گویند انسان عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود، به ما بگویید چند بار گزیده شوید، عاقل می‌شوید؟!
مذاکره یک حالت منفعلانه است که نهایتاً اگر بتواند و تازه اگر بتواند کاری بکند، حداکثر وضع موجود را حفظ می‌کند. حفظ وضع موجود کجا و رویکرد پیشروانه به سمت آرمان‌ها کجا؟!
امیرمؤمنان آن مردی که به خاطر مذاکره، سال‌ها خانه نشین‌اش کردند و داغ حکمیت، خار در چشم و استخوان در گلویش شد، فرمود که دشمن را از مرزهای خود دور کنید و کسی که به هنگام یاری رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمن بیدار می‌شود.
حتماً باید با لگد داعش و النصره‌ای که پوتین‌های آمریکایی و اسرائیلی پوشیده‌اند از خواب بیدار شوید تا بفهمید که دشمن، ایران را سر افعی می‌خواند و هدفی جز او ندارد؟
عجیب است که کارشناس بی‌بی‌سی بهتر از آقای کرباسچی می‌فهمد که عنوان کرده است دیپلماسی بدون پشتوانه قدرت واقعی و نظامی، دروغی بیش نیست!
اگر ایران به سوریه، یمن، لبنان، عراق و کشورهای دیگر کمک می‌کند چه مالی و چه جانی، قدرت نظامی ایران را در آن کشورها به نمایش می‌گذارد تا شما راحت بتوانی پای میز مذاکره بنشینید و دچار این توهم بشوید که حرف‌های‌تان، سایه امنیت را بر سر ملت گسترانده است؟
اگر ملت را از جنگ می‌ترسانید، بدانید که تهدید جنگ همیشه و همه سال‌ها بوده است، اما اگر قدرت نظامیت را به رخ نکشانی، آن‌وقت حتی جیبوتی هم تو را تهدید می‌کند.
کشور ما بیش از هر چیز به اقتدار نیاز دارد. اقتداری که در این چهار سال به باد فنا رفت و اگر نبودند شهدای مدافع حرم، بارها و بارها خاک ایران شخم زده می‌شد.
بله درست می‌فرمایید ما همسران‌مان را از لب آب نیاوردیم، ما همسران‌مان را از دل  مذاکراتی که با خدا داشتند و معاملاتی که با او کردند، به دست آوردیم و چه بسیار خوب معامله‌گری است خداوند که خون شهدای ما را می‌خرد و بدعهدی نمی‌کند…
لازم به ذکر است غلامحسین کرباسچی در افتتاحیه ستادانتخاباتی حسن روحانی در اصفهان اظهاراتی توهین آمیز نسبت به مدافعان حرم گفته بود:
نزنید این حرف‌ها را؛ غیرت دینی آیا این است که به اسم حالا دفاع از حرم و این‌ها . آقا جان ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه این‌جا صلح برقرار شود. دفاع از مظلوم شود. شیعیان آن‌جا تقویت بشوند. ولی آیا این کار فقط با پول دادن و اسلحه خریدن و کشتن و زدن این‌ها حاصل می‌شود. این دولت با غیرت دینی می‌گوید که بذارید ما از توان دیپلماسی برای حل مسائل منطقه استفاده کنیم. توان دیپلماسی بزرگان دیپلماسی که شش تا ابرقدرت را جلوی خودش بنشاند و بزرگ‌ترین مسئله تحریم که شورای امنیت بوده را حل بکنه می‌تواند با توان دیپلماسی بیاید این مسائل را حل کند. مگر ما این جوان‌های عزیز را از سر راه آوردیم همینطوری بفرستیم تا شهید شوند. ما دلمان می‌سوزه که جوان‌هایمان چرا باید شهید بشوند. چرا مردم باید کشته بشوند./ رجانیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.