اخبار کوتاه انتظامی استان اصفهان؛

کشف بیش از ۳۴ کیلو تریاک در برخوار

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از اعمال قانون بیش از ۴۶ هزار راننده متخلف، به دلیل استفاده از تلفن همراه خبر داد.

به گزارش چشم برخوار،

کشف بیش از ۳۴ کیلو تریاک در برخوار
فرمانده انتظامی شهرستان برخوار از کشف مقدار ۳۴ کیلو و ۸۵۰ گرم تریاک و دستگیری یک سوداگر مرگ خبر داد.

سرهنگ علی صادقی گفت  ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان برخوار باخبر شدند فردی اقدام به توزیع مواد افیونی در این شهرستان می کند که بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی از محل زندگی وی بازرسی بعمل آمد که مقدار ۳۴ کیلو و ۸۵۰ گرم تریاک کشف شد.

این مقام انتظامی بیان کرد: در این خصوص یک سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

********************************************

فرمانده انتظامی استان اصفهان در گفت و گویی اظهارکرد: در پی شکایت چندین شهروند مبنی بر اینکه سه فرد با ترفند فروش مجسمه های طلا مبالغی را از آنها سرقت کرده و متواری شده اند بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت .

سردار عبدالرضا آقاخانی افزود: در بررسی پلیس مشخص شد این افراد از شش نفر به ترتیب مبالغ دو میلیارد، ۴۰۰ میلیون، ۲۵۰ میلیون، ۵۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون ریال و ۲۰۰ میلیون ریال با ترفند فروش مجسمه های طلا زیر قیمت بازار کلاهبرداری کرده اند .

وی ادامه داد: کارآگاهان تحقیقات خود را آغاز کرده و موفق شدند هر سه سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: افراد دستگیر شده هنگامی که با مستندات پلیس روبرو شدند به کلاهبرداری مبلغ سه میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

آقاخانی اظهارکرد : در این خصوص پرونده تشکیل و هر سه کلاهبردار جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه تحقیقات پلیس در زمینه کشف ابعاد بیشتر کلاهبرداری این افراد در دست بررسی است، خاطر نشان کرد، کلاهبرداران در تماس با شاکیان اعلام می کردند تعدادی مجسمه طلا و زیر خاکی پیدا کرده و آن ها را زیر قیمت بازار می فروشند و پس از کسب اطمینان، مشتریان خود را پای قرار می کشانده و پس از ضرب و شتم، وجوه نقد آنها را سرقت و متواری می شدند

اعمال قانون بیش از ۴۶ هزار راننده در جاده های اصفهان به دلیل استفاده از تلفن همراه
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از اعمال قانون بیش از ۴۶ هزار راننده متخلف به دلیل استفاده از تلفن همراه خبر داد.

سرهنگ حسین پورقیصری در خصوص میزان اعمال قانون رانندگانی که از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده می کردند گفت: ۴۶ هزار و ۹۲۴ راننده متخلف در سال گذشته به دلیل استفاده از تلفن همراه حین رانندگی در سطح جاده های استان مورد اعمال قانون قرار گرفتند.

وی خاطر نشان کرد: تخلف استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی به عنوان یکی از تخلفات حادثه ساز از سوی پلیس شناخته شده و براساس قانون جرایم راهنمائی و رانندگی جریمه آن در سرعت بالای ۶۰ کیلومتر در کلان شهر ها، مراکز استان ها، جاده های بین شهری، مناطق آزاد تجاری و صنعتی ۱۰۰ هزار تومان، سایر شهرها ۸۰ هزار تومان، روستاها و راه های روستایی ۴۰ هزار تومان است.

وی افزود: همچنین ارتکاب تخلف استفاده از تلفن همراه حین رانندگی در سرعت بالای ۶۰ کیلومتربرای رانندگان خودروهای شخصی سه نمره منفی و برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی و سنگین پنج نمره منفی به دنبال دارد.

سرهنگ پورقیصری استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی را یکی از مصادیق عدم توجه به جلو راننده عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این کار باعث بروز حوادث ناگواری همچون برخورد با خودروی جلویی و یا برخورد با شی ثابت در جاده ، انحراف به چپ و یا خروج از جاده و واژگونی آن می شود چرا که فردی که در حال صحبت کردن یا ارسال پیامک از طریق تلفن همراه است نمی تواند تمام حواس خود را به راه معطوف نماید و به همین جهت کنترل خودرو از دستش خارج و باعث بروز خسارت جبران ناپذیر می شود.

کشف بیش از ۱۹۰کیلو مواد افیونی در عملیات مشترک پلیس اصفهان و فارس
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف ۱۹۳ کیلو و ۷۰۰ گرم مواد افیونی در عملیات مشترک ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان و فارس خبر داد.

سرهنگ سید تقی حسینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان مطلع شدند یک قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر در حال انتقال محموله مواد افیونی با یک دستگاه سواری پژو آر دی به استان فارس است .

وی ادامه داد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان در این خصوص وارد عمل شده و موضوع را به پلیس فارس اطلاع دادند. ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس نیزخودروی سوداگران مرگ را در یکی از ورودی های این استان شناسایی و متوقف کردند.

سرهنگ حسینی افزود: در بازرسی از این خودرو مقدار ۱۷۴ کیلو و ۹۰۰ گرم حشیش و ۱۸ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان در پایان با اشاره به دستگیری دو سوداگر مرگ در این عملیات خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی هرگز اجازه جولان و سرکشی به قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ را نخواهد داد و با آنها برخورد قاطع و قانونی می کند.

شاگرد مغازه سارق اینترنتی از آب درآمد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان در گفت و گویی گفت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس بصورت اینترنتی مبلغ ۲۲۰ میلیون ریال از حساب وی برداشت کرده است بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی ادامه داد: با توجه به اینکه سرقت بصورت اینترنتی بوده، کارشناسان این پلیس تحقیقات خود را در فضای مجازی آغاز و سارق را شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه سارق شاگرد مغازه بود، عنوان کرد: متهم در مواجه با مدارک و مستندات پلیس به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی عنوان کرده است.

یک کشته و یک مجروح نتیجه تخطی از سرعت مطمئنه

رئیس پلیس راه استان از واژگون شدن یک دستگاه وانت پیکان در محور “نائین-زفره” و فوت سرنشین و مجروحیت راننده آن خبر داد.

سرهنگ حسین پورقیصری گفت: ماموران پلیس راه “اصفهان-نائین” از واژگون شدن یک دستگاه وانت پیکان در محور “زفره ” این شهرستان مطلع وبه محل اعزام شدند.

وی افزود: در اثر این حادثه رانندگی راننده وانت پیکان مجروح و سرنشین آن جان خود را از دست داد.

این مقام انتظامی بیان داشت: علت وقوع این حادثه رانندگی عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت تخطی از سرعت مطمئنه اعلام شده است .

رئیس پلیس راه اصفهان در پایان از رانندگان خواست ، با سرعت مطمئنه و مجاز رانندگی کرده تا شاهد وقوع اینگونه حوادث جاده ای نباشیم .

انتهای پیام/ صاحب نیوز


2 دیدگاه برای “کشف بیش از ۳۴ کیلو تریاک در برخوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.