مشکلات را دریابید!

بافت فرسوده محسن آباد، پاتوقی برای معتادان +تصاویر

در بین واحدهای مسکونی شهرهای مختلف شهرستان با خانه های تخلیه شده زیادی بر می خوریم که سال هاست متروکه مانده است، بنا بر این از مسئولان مربوطه همچون شهرداری ها تقاضا داریم نسبت به تخریب و ساماندهی این گونه مکان ها اقدام جدی کرده و کمر همت برای حل این معضل ببندند.

به گزارش چشم برخوار، زمانی که در کوچه پس کوچه های شهر به ویژه بافت فرسوده پرسه می زنیم، اگر عادت، دقتمان را کور و کر نکرده باشد، به دیوارهای خشت و گلی و خانه های خراب بر می خوریم که اکثر آن ها خالی از سکنه هستند و در برخی موارد حتی صاحبان آن ها حتی در این شهر هم زندگی نمی کنند و یا این که منازل آن ها به افراد مهاجر اجاره داده شده است.

کافی است برای مدت چند ساعت وقت خود را صرف چرخیدن در محله های قدیمی شهرستان به خصوص روستای محسن آباد کنید؛ که در این صورت با بافتی فرسوده مواجه خواهید شد که به پاتوق خوبی برای متکدیان، مجرمان و معتادان تبدیل شده است، به طوری که  در کنار این بافت های فرسوده و به ظاهر خرابه بسیاری از همشریان ما زندگی می کنند که امنیت از آن ها سلب شده و اسباب ناراحتی برای آن ها فراهم شده است.

تصاویر زیر تنها بخش هایی از محله های روستای محسن آباد است که دوربین سایت خبری چشم برخوار آن ها را به ثبت رسانده است، تصاویری که هم باعث ناراحتی ما می شود و هم گوشزدی است برای همه آن هایی که باید همت خود را برای بهبود این شرایط بکار گیرند.

در نگاه اول شاید فکر کنیم چه اشکالی دارد ملک شخصی است و مالکش می خواهد آن را به همین حال رها کند و حق مالکیت هم که محترم است اما اگر کمی منتظر بمانیم، متوجه مشکلاتی که این املاک شخصی برای دیگر ساکنین و شهروندان به  وجود می آورند خواهیم شد و حتماً نظرمان عوض خواهد شد.

درصد قابل توجهی از افراد به خصوص کسانی که چند ماده مخدر را همزمان مصرف می کنند، به تدریج و در طول زمان اعتیادشان پیشرفت می کند. این اشخاص به سمت مصرف مواد سنگین تر و حتی تزریق مواد هم پیش می روند و در برخی موارد گاهی مصرف مواد آنقدر ادامه پیدا می کند که کم کم فرد تمام موقعیت های اجتماعی و زندگی خود را از دست می دهد و آواره خرابه ها می شود که در جای جای شهرستان برخوار نیز این خرابه های متروکه و لانه معتادان به وفور مشاهده می شود.

اهالی کوچه حمام کوچه شهید مهدی معتمدی محسن آباد نیز ضمن اعتراض به وضعیت موجود، از پیگیری های خودشان در این رابطه و بی ثمر ماندن آن ها سخن گفتند.

این ساکنان اذعان کردند: مدت زیادی است که تعدادی از خانه ها به صورت مخروبه رها شده و محلی امن برای معتادان و بزهکاران شده است.

این ساکنان طی نامه ای که که در ششم خردادماه سال جاری به فرمانداری شهرستان و دهیاری محسن آباد ارسال کرده اند، به همه مشکلات خانه های مخروبه محسن آباد اشاره کرده و در این نامه آورده اند: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما و احتمال شیوع بیماری سالک در این محدوده، در مورد تخریب و به صورت زمین کردن این ملک دستورات لازم صادر شود.

حال با توجه به این که در بین واحدهای مسکونی شهرهای مختلف شهرستان با خانه های تخلیه شده زیادی بر می خوریم که سال هاست متروکه مانده است، بنا بر این با توجه به مشکلات فراوانی که خانه های مخروبه می تواند ایجاد کند، مانند تخریب خانه بر روی کودکان در هنگام بازی کردن در این خانه ها، مشکلات بهداشتی و افزایش حیوانات موذی و حشرات و … در محیط های آلوده این منازل و تجمع معتادان و بزهکاران در خانه های مخروبه، از مسئولان مربوطه همچون شهرداری ها تقاضا داریم نسبت به تخریب و ساماندهی این گونه مکان ها اقدام جدی کرده و کمر همت برای حل این معضل ببندند.

 

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.