امسال ۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت به زیارت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام در دهه اول ماه مبارک رمضان به مدت ۱۰ روز اعزام می شوند، تهیه و توزیع حدود دو هزار سبد غذایی شامل ارزاق خشک و غذای گرم بین کلیه مددجویان شهرستان با توجه به میزان کمک های مردمی و نذورات و… ، بازدید از منازل مددجویان به اتفاق مسئولان ادارات شهرستان به منظور دلجویی از ایتام و عیادت از بیماران و…، از برنامه های کمیته امداد در ماه رمضان است.

به گزارش چشم برخوار، هر ساله با فرا رسیدن ماه میهمانی خداوند، کمیته امداد امام خمینی (ره) فعالیت های گوناگونی برای کمک به نیازمندان انجام می دهد، برپایی سفره افطاری برای نیازمندان، تهیه سبدهای غذایی و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی از جمله این فعالیت ها است.
علی شاه نظری مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان برخوار به تشریح برنامه های کمیته امداد برخوار به مناسبت ماه مبارک رمضان پرداخت.
تا پایان این گفتگو با ما باشید:
*برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) در ماه مبارک رمضان را بفرمایید؟
رمضان ماه مهربانی ها و دستگیری از ایتام و نیازمندان است، پس همه ما بیاییم با مساعدت به فقرا بر سر سفره خوان گسترده الهی، دیگران را نیز دریابیم.
در ماه مبارک رمضان طرح توشه برکت با شعار «هر خانواده اهل کرامت، تأمین هزینه سبدی از توشه برکت» برگزار می شود که در این طرح مومنین و خیرین روزه دار می توانند با پرداخت هزینه یک  سبد کالا به ارزش هشتاد هزار تومان یا بخشی از آن نیاز غذایی دو هزار و شش خانوار تحت حمایت را برطرف کنند و کمک های خود را به شماره حساب 320549820 بانک کشاورزی یا واریز کارت به کارت به شماره 6037707000000707 به نام کمک های شرعی کمیته امداد آماده انجام دهند.
همچنین برپایی پایگاه های جذب حامیان اکرام ایتام و محسنین در شب های قدر در محل امامزادگان لازم التعظیم ادهم، امامزاده ابراهیم و امامزاده محمود دولت آباد علیه السلام، دریافت کمک های زکات فطریه و کفارات در محل کمیته امداد در طول ماه رمضان و برپایی پایگاه های جمع آوری فطریه و کفارات در روز عید فطر در محل های برگزاری نماز عید فطر در طول ماه مبارک انجام می شود.
اجرای طرح مفتاح الجنه (دیدار مسئولان و خیران با خانواده های نیازمند و ایتام شهرستان و پیگیری نیازهای ایشان)، دریافت نذورات افطاری و اطعام برای کمک به نیازمندان در طول ماه مبارک رمضان، نشست صمیمی حامیان طرح اکرام با ایتام تحت حمایت خود در طول هفته اطعام و اکرام ایتام از 15 تا 21 ماه رمضان نیز در طول ماه میهمانی خدا اجرا خواهد شد.
شماره تماس 48528485 واحد مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان برخوار نیز آماده دریافت نظرات و پیشنهادات و کمک های خداپسندانه مردم عزیز است.
*چه برنامه هایی به طور خاص و ویژه در ماه مبارک رمضان برگزار می شود؟
امسال ۴۰ نفر از مددجویان تحت حمایت به زیارت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام در دهه اول ماه مبارک رمضان به مدت ۱۰ روز اعزام می شوند، تهیه و توزیع حدود دو هزار سبد غذایی شامل ارزاق خشک و غذای گرم بین کلیه مددجویان شهرستان با توجه به میزان کمک های مردمی و نذورات و… ، بازدید از منازل مددجویان به اتفاق مسئولان ادارات شهرستان به منظور دلجویی از ایتام و عیادت از بیماران، برنامه ریزی و تمهید لازم به منظور گسترانیدن سفره اطعام برای نیازمندان و مددجویان در طول ماه مبارک رمضان، جمع آوری کمک های مردمی مردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی روز قدس،جمع آوری و توزیع فطریه روزه و کفاره مومنین روزه دار و توزیع بین مددجویان، مکاتبه با ادارات، شرکت ها و خیرین به منظور مشارکت در تامین سبد غذایی ماه مبارک رمضان مددجویان تحت حمایت و برگزاری مراسم افطار ایتام به همراه جمعی از حامیان ایتام در شهرستان از جمله برنامه هایی است که به صورت ویژه در شهرستان برگزار می شود.
*توضیحاتی در خصوص راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ارائه کنید.
صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به منظور پرداخت تسهیلات به نیازمندان استان اصفهان افتتاح شد و قرار است پرونده وام های ضروری و اشتغال نیازمندان در امداد شهرستان ها تکمیل و برای تایید و پرداخت به صندوق مذکور ارسال شود.
از مزایای این صندوق می توان به تسهیل در اخذ ضمانت های مورد نیاز؛ عدم ضرورت مراجعه افراد به شعبه استانی؛ کارمزد سه درصد وام ها٬ بیمه کردن کلیه وام های پرداختی٬ اخذ مجوز از بانک مرکزی و پشتیبانی بانک ملی٬ صدور کارت شتاب با کلیه امکانات پیشرفته و به روز همانند بانک ملی و امکان انجام کلیه تراکنش های بانکی و نقل و انتقالات پولی از طریق ATM، همراه بانک٬ اینترنت و…..اشاره کرد، همچنین این صندوق آماده افتتاح حساب برای کلیه خیرین٬ نیکوکاران٬ کارفرمایان و مشاغل آزاد برای شرکت در امر خیر قرض الحسنه و مساعدت به نیازمندان است که خیرین می توانند با سپرده گذاری عادی (عندالمطالبه) و سپرده گذاری ویژه (در اختیار صندوق) نسبت به معرفی نیازمندان (معادل مبلغ سپرده گذاری شده) و اخذ وام اقدام کنند.
اطلاعات تکمیلی در خبرهای بعدی به اطلاع خواهد رسید…
انتهای پیام/