پی گیری یک مشکل مردمی

بوی تعفن منطقه صنعتی، نفس مردم دولت آباد گرفت‬‎

حاجی گفت: آلاینده های شهر اصفهان و شهرهای نزدیک به یکدیگر اثر مستقیم دارد و نمی توان نسبت به وضعیت آلاینده ها و آلودگی های شهرهای اطراف بی تفاوت بود چون اثرات آلودگی ها شهرها بر کلان شهر تاثیر دوطرفه و مستقیم دارد، بنا بر این لازم است استاندار اصفهان توجه ویژه نسبت به وضعیت محیط زیست اصفهان و کاهش آلاینده های آن در شهرهای موزائیک اصفهان داشته باشد.

به گزارش چشم برخوار، چند سالی است که بوی آزار دهنده منطقه صنعتی دولت آباد برخوار، شهر را پر کرده است و مردم به شدت از این بو آزار می بینند و در یک برداشت کلی به نظر می رسد اداره حفاظت محیط زیست تا کنون اقدامات موثری را برای رفع بوی بد این منطقه انجام نداده است.

بوی تعفن منطقه صنعتی دولت آباد چند سالی است که نفس مردم دولت آباد را گرفته و برخی اوقات دست مایه تمسخر برخی شهرهای مجاور قرار گرفته و چند سالی است که مردم شهر دولت آباد در جلسات مختلف پیگیر رفع این بوی بد شده اند اما هیچ یک از قول ها و وعده های مسئولان در این رابطه عملی نشده است.

با ورود به فصل گرما، وزش باد این بوی تعفن و بد را به شهر دولت آباد آورده و بساط لعن و نفرین مردم این شهر را فراهم کرده است و این در حالی است که برخی مردم این بوی متعفن را مربوط به شرکت تولید کاغذ و کارتون و برخی مربوط به تصفیه خانه فاضلاب می دانند که در هر صورت این بوی آزاردهنده باید کنترل شود.

در هفته محیط زیست قرار داریم و انتشار این مشکل خالی از آن لطف نیست که اداره محیط زیست اقدامات اساسی خود را در رابطه با رفع این مشکل آغاز کند تا شاید شهروندان هم شاهد رفع یکی از دغدغه های خود باشند و این تصور را نکنند که سهم آن ها از اداره محیط زیست شهرستان تنها به یدک کشیدن نام ان است و بس….

تماس های مکرر شهروندان دولت آبادی در خصوص بوی تعفن منطقه صنعتی دولت آباد ما را بر آن داشت که این موضوع را از طریق مسئولان شهرستان پیگیری کرده و پاسخ آن ها را در این زمینه بشنویم.

نماینده برخوار: اداره محیط زیست استان و استاندار اصفهان باید پاسخگو باشند

نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی چشم برخوار در این رابطه گفت: در خصوص رفع این مشکل تا کنون پیگیری هایی با اداره محیط زیست استان داشته ایم و باید این سازمان نسبت به این مشکل پاسخگو باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی تاکید کرد: یکی از اهداف و محوری ترین برنامه های استاندار اصفهان در هنگام پذیرش مسئولیت استانداری استان اصفهان موضوع محیط زیست بوده است و این مسئول باید تخصیص های لازم را به شهرهای نزدیک اصفهان از جمله دولت آباد داشته باشد.

وی افزود: همانطور که می دانید آلاینده های شهر اصفهان و شهرهای نزدیک به یکدیگر اثر مستقیم دارد و نمی توان نسبت به وضعیت آلاینده ها و آلودگی های شهرهای اطراف بی تفاوت بود چون اثرات آلودگی ها شهرها بر کلان شهر تاثیر دوطرفه و مستقیم دارد، بنا بر این لازم است استاندار اصفهان توجه ویژه نسبت به وضعیت محیط زیست اصفهان و کاهش آلاینده های آن در شهرهای موزائیک اصفهان داشته باشد.

سایت خبری تحلیلی چشم برخوار به زودی در این رابطه مصاحبه ای با آقای ظهرابی مدیرکل محیط زیست استان اصفهان خواهد داشت.

انتهای پیام/


دیدگاه برای “بوی تعفن منطقه صنعتی، نفس مردم دولت آباد گرفت‬‎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.