دانشگاه پیام نور دولت آباد برخوار در بین 500 مرکز پیام نور در سطح کشور، جزء 30 دانشگاه اول می باشد.

به گزارش پایگاه خبری خبرما، دانشگاه پیام نور مرکز دولت آباد با 20 رشته تحصیلی و در مقطع کارشناسی فعالیت می کند و حدود 4500 دانشجو در این مرکز تحصیل علم می کنند.

1- یک معرفی اجمالی از خودتان و سابقه تحصیلی و شغلیتان بفرمایید؟

بنده زمانی هستم دارای مدرک تحصیلی دکترای ادبیات از دانشگاه تهران و همچنین عضو هیئت علمی مرکز اصفهان هستم. حدود 15 سال است که در مراکز پیام نور مشغول به فعالیت هستم و یک سال نیز از عمر خدمت من در مرکز پیام نور دولت آباد می گذرد.

2- در این مرکز چند رشته تحصیلی تدریس می شود؟ چند دانشجو وجود دارد و چه مقاطعی از تحصیلات را پوشش می دهید؟

20 رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شود که همه در مقطع کارشناسی هستند و حدود 4500 دانشجو هم مشغول به تحصیل در این مرکز وجود دارد.

3-  آیا در این دانشگاه دانشجوی ممتاز کشوری در حیطه های مختلف ورزشی، هنری و… یا در رشته مورد تحصیل خود وجود دارد؟

بله، یکی از دانشجویان ما عضو تیم ملی هندبال است و همچنین دانشجویان دیگری نیز داریم که در رشته های مختلف ورزشی، قرآنی ممتاز هستند که تعدادی از آن ها بومی منطقه برخوار هستند. همچنین در حیطه های دیگر می توانم به یکی دیگر از دانشجویانمان اشاره کنم که مخترع است و تا به الآن ثبت ملی نیز داشته است و در رشته صنایع تحصیل می کند و گفتن دارد که بومی همین شهرستان نیز هست.

4- از کدام مناطق و استان ها پذیرش دانشجو دارید؟

ما طبق مقررات مربوط به دانشگاه های پیام نور سراسر کشور، نهایتا تا 100 کیلومتری از شهرستان برخوار مجاز به پذیرش دانشجو هستیم که این شامل اکثر نقاط استان اصفهان می شود.

5- از منظر و دیدگاه جنابعالی؛ چقدر تا به حال توانسته اید امکانات درسی، رفاهی برای دانشجویانتان فراهم کنید و تا چه حد با مراکز پیام نور دیگر مناطق برابری می کنید؟

در یک سال گذشته ما چند فعالیت گسترده که در طی چند سال قبل در این مرکز انجام نشده بود را انجام دادیم که در این مورد می توانم به زیرساخت اینترنت این مرکز اشاره کنم که آنتن اینترنت را تغییر دادیم و از آنتن 1 متری به آنتن 20 متری ارتقا دادیم کاملا مشخص است که همین امر در بهبود سرعت اینترنت نقش اساسی دارد. بروز کردن تجهیزات سخت افزاری در قالب تعویض و ارتقای کل کامپیوترهای قسمت آموزش از دیگر اقدامات بوده است که سیستم ها با سیستم های نو تعویض شدند.

48 میلیون تومان کامپیوتر برای سایت کامپیوتر خریداری کرده ایم و نیز از لحاظ عمرانی هم اقداماتی همچون: ساختمان فرهنگی، ساختمان کنار سوله و فاز دو در حال اجرا هستند.

استادهایی که ما برای تدریس انتخاب می کنیم، اولویت اول ما با استادهایی که در دانشگاه ها تدریس می کنند می باشد و همچنین مدارک علمی معتبر و بالا و داشتن پژوهش های بالا برای گزینش استادهای این مرکز از دیگر اولویت ها می باشد. و ما این ملاک ها را حدود دو ترم هست که جهت انتخاب اساتید مد نظر قرار گرفته ایم و یک ترم هم این قضیه اعمال شده است.

گفتن دارد که در این مرکز از استادهای دانشگاه های با اعتبار بالا مانند: دانشگاه اصفهان و پیام نور اصفهان نیز استفاده شده است و تعداد زیادی از اساتید ما فارغ التحصیل دانشگاه های معتبر دولتی هستند. و همچنین هشت عضو هیئت علمی مرکز ما دارای مدرک علمی دکتری یا دانشجوی دکتری هستند.

زمانی در این راستا افزود که مرکز پیام نور دولت آباد جزء یکی از مراکز برتر در سطح کشور است و از بین 500 مرکز پیام نور در سطح کشور جزء 30 مرکز اول به حساب می آید.

6- توضیحاتی راجع به امکانات این دانشگاه مانند کتابخانه تان بدهید؟

کتابخانه مرکز ما دارای 5000 جلد کتاب هست و تا آنجایی که امکان داشته و در توان ما بوده است سعی کرده ایم بروز باشد و نیاز دانشجویانمان را برآورده کند.

pnu1

        اخبار شهرستان را اینجا بخوانید