مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی برخوار:

دلایل حضور دیرهنگام اورژانس شهرستان به محل حوادث از زبان مسئول

قدیری گفت: مردم این اطمینان را داشته باشند زمانی که آمبولانس در سطح شهر بوده و حین انجام ماموریت در بیمارستان نباشد، نهایتا تا ۱۰ دقیقه به محل حادثه خواهد رسید ولی برخی اوقات نیز تعداد ماموریت ها بسیار زیاد است و آمبولانس های شهرستان پاسخگو نیست چون از بیمارستان ها باید رها بشوند تا بتوانند ماموریت بعدی را انجام دهند.

به گزارش چشم برخوار، مردم شهرستان برخوار بارها با ارسال پیام هایی از وضعیت اورژانس شهرستان اظهار گله مندی داشته و خواستار رسیدگی به این مشکل و رساندن صدای خود به گوش مسئولان بوده اند.

طی آخرین پیام از یک شهروند مبنی بر دیر رسیدن نیروهای اورژانس ۱۱۵ بر سر صحنه تصادف و درخواست پیگیری این موضوع توسط این پایگاه خبری، این موضوع به مسئولان مربوطه انتقال داده شد.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان برخوار در واکنش به اظهارات شهروندان و پیگیری چشم برخوار، ضمن اظهار نارضایتی فراوان از برخوردهای مردم در هنگام مواجهه با نیروهای اورژانس، گفت: فرهنگ مردم در امدادخواهی بسیار ضعیف است چرا که بارها وقتی بر سر صحنه حادثه حاضر شده ایم با اعتراض و رفتار نامناسب مردم به علت دیر رسیدن بر سر صحنه حادثه مواجه هستیم در حالی که وقتی از مردم زمان تماس با اورژانس را سوال می کنیم، در اکثر اوقات مشخص می شود به علت شرایط نامساعد ناشی از وقوع حادثه، شهروندان دیر با اورژانس تماس حاصل کرده اند.

حسین قدیری افزود: مردم در این شرایط و با توجه به اینکه خودشان در سریع ترین زمان ممکن با ما تماس نگرفته اند، در اغلب اوقات رفتار نامناسبی با نیروهای اورژانس انجام می دهند و تقصیر را بر دوش آن ها می اندازند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل ما اینجاست که مردم از زمان وقوع حوادث به علت شوک حاصل از حادثه، تماس با اورژانس را فراموش می کنند و پس از آن مشکل را از ما می بینند در حالی که همیشه پس از بررسی اعتراض ها و ارسال صدای ضبط شده امدادخواه به دادگاه، مشخص می شود که شش دقیقه نهایتا هشت دقیقه در موارد شهری اورژانس به محل حادثه رسیده است.

این مسئول اضافه کرد: موضوع دیگری که حائز اهمیت است این است که برخی مواقع نیروهای اورژانس پنج دقیقه پس از تماس فرد دادخواه در محل وقوع حادثه حاضر شده اند اما این زمان برای شخص یا اشخاص حادثه دیده و نزدیکان فرد حادثه دیده به دلیل شرایط نامساعد روحی دیر می گذرد و آن ها تصور می کنند نیروهای اورژانس با تاخیر زیادی در محل حاضر شده اند.

قدیری خاطرنشان کرد: مردم این اطمینان را داشته باشند زمانی که آمبولانس در سطح شهر بوده و حین انجام ماموریت در بیمارستان نباشد، نهایتا تا ۱۰ دقیقه به محل حادثه در هر جای شهر که باشد، خواهد رسید ولی برخی اوقات نیز تعداد ماموریت ها بسیار زیاد است و آمبولانس های شهرستان پاسخگو نیست چون از بیمارستان ها باید رها بشوند تا بتوانند ماموریت بعدی را انجام دهند.

مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان برخوار در ادامه عنوان کرد: برخی قضاوت های مردم نسبت به نیروهای اورژانس که به صورت شبانه روزی برای خدمت به مردم آماده هستند، منصفانه نیست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا کمبود آمبولانس در شهرستان را تایید می کنید یا نه؟ پاسخ داد: بله اما تجهیزات و نیرو باید از دانشگاه و وزارت کشور برای شهرستان در نظر گرفته شود؛ چرا که اگر تعداد آمبولانس ها زیاد شود شرایط خود ما را هم مناسب تر و راحت تر می کند.

قدیری در ادامه گفت: تا کنون به جد پیگیر افزایش تعداد آمبولانس ها بوده ایم و نماینده شهرستان نیز به صورت جدی پیگیر این موضوع هستند اما ظاهرا بودجه ای برای شهرستان ها در این زمینه اختصاص داده نشده است.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.