فرهنگ شهرستان بهای جیب زیاده خواهان!

از منتخبین ملت اعم از نماینده انقلابی مجلس شورای اسلامی و شورای جوان و ان شاء الله ارزشی و انقلابی شهر دولت آباد تقاضا داریم به این معضل مهاجرت بی رویه به شهر دولت آباد که هویت شهر را هدف قرار داده است به صورت ویژه توجه کنند و راه حلی برای توقف این روند و اقدام عملی برای بهبود وضع فرهنگی جامعه به خصوص در راستای حجاب داشته باشند.

چشم برخوار – حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی*/ رشد بی رویه حجاب موضوعی است که این روزها در شهرستان قابل مشاهده و درک است، بی حجابی در شهرستانی بومی با مردمی مؤمن و انقلابی که تحفه مهاجرت افراد غیر بومی از شهرها و مناطق دیگر و همچنین اتباع بیگانه به داخل شهرستان است.

در این میان لازم است بزرگان، مسئولان و علما و فرهیختگان ما دست به کار شوند و جلوی این پیشرفت بیمارگونه بی حجابی در شهرستان را بگیرند.

راهکارهایی در این زمینه به ذهن می رسد که می طلبد متولیان امر به آن ها توجه کرده و آن ها را مورد بررسی قرار دهند:

 پرداختن هر چه بیشتر علما و ائمه جماعات و روحانیون به تبیین اهمیت و ضرورت مسأله حجاب و عفاف در خانواده ها و سطح جامعه، تذکر و یادآوری مستمر آثار و برکات حجاب و عفاف و عواقب و آسیب های ناشی از بی حجابی، اهتمام و اعمال غیرت صحیح منطقی و حساس بودن پدران و آقایان نسبت به حجاب همسران و دخترانشان به عنوان یک وظیفه الهی انسانی برای حفظ انسجام و سلامت خانواده به خصوص آینده دختران شان، تربیت و آموزش عملی حجاب به دختران توسط مادران با رعایت کامل حجاب خودشان در هر شرایطی مانند دورهمی و میهمانی های خانوادگی، حضور در جامعه، در تعامل با مردان نا محرم، در مراکز تفریحی پارک ها، در مسافرت و… از جمله این راهکارها است.

همچنین اهتمام ویژه مراکز علمی و آموزشی شهرستان مانند دانشگاه، دبیرستان ها، مدارس، کانون های فرهنگی و هنری، نسبت به نهادینه کردن حجاب، عفاف در وجود دختران و پرهیز از بستر سازی برای بی حجابی؛ یعنی اگر می توانند در راستای ترویج و تقویت حجاب و عفاف اقدامی کنند و اگر نمی توانند و یا خود را موظف نمی دانند حداقل با فراهم کردن بسترها و بهانه ها و زمینه های گوناگون موجب ترویج بی حجابی و مفاسد مترتب بر آن نشوند.

مسئولان ادارات و ارگان ها منسب به دولت جمهوری اسلامی از اداره ها و مجموعه های خود شروع کنند که بی حجابی، بدحجابی و بی حیایی و بی عفافی یک کارمند زن مایه خجالت و شرم او باشد نه این که مایه افتخار و حتی شرط غیرمستقیم اشتغال او باشد؛ چراکه ادارات و نهاد های منتسب به دولت برای مردم الگو و اسوه است و همچنین مراکز بهداشتی درمانی که حداقل کارکنان و منشی ها و… با حجاب برتر خود معرف و مروج حجاب باشند نه این که با بی حجابی و آراستگی های شیطانی و ولنگاری خود باعث ترویج بی حجابی باشند و حساسیت دیگر این که خواهران امنیت و استقلال و… خود را مدیون شهدایی هستند که در راه حجاب شهید شدند.

آخرین موضوع این که مدیریت شهری شهرستان به خصوص شهر دولت آباد اعم از شورای اسلامی شهر، شورای فرهنگ عمومی، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر بدانند که یکی از مهم ترین عوامل بی حجابی و مفاسد اجتماعی در شهرستان به خصوص در دولت آباد باز بودن باب مهاجرت بی حساب و کتاب از اقصاء نقاط کشور با فرهنگ های گوناگون و حتی مهاجرین افغانی و.. به شهر است که این افراد با توجه به این که در قید و بند ملاحظات خانوادگی و فامیلی نیستند و خود را آزاد می بینند  بنا بر این برخی اوقات با گستاخی و جسارت تمام پیاده رو و مراکز عمومی شهر را با حضور بی بندوباری خود آلوده می کنند و حتی موجبات آلودگی جوانان شهر را نیز فراهم می کنند.

البته بماند که بر سر این سفره مهاجرت بی رویه افراد زیادی اعم از مشاورین املاک، صاحبان خانه، فروشگاه ها، کارخانه های سنگبری و کوره های آجر پزی  و… نان می خورند! و همه و همه حیثیت و سلامت و اصالت شهر و حتی دیانت یک شهر مذهبی مانند دولت آباد را فدای مطامع مادی و پول پیش های کذایی و اجاره بهاهای آن چنانی کرده اند ولی نمی دانند با میدان دادن به این عوامل و عناصر که (نه تنها مروج بی حجابی هستند بلکه در صد قابل توجهی از مفاسد اجتماعی و به خصوص اعتیاد برخاسته از همین بی مبالاتی ها است) چه ضربه سنگین و سهمگینی به اصالت فرهنگ بومی و دینی شهر وارد می کنند و همین امروز فرزندان خود این منفعت طلبان، طعمه این دام های خود پهن کرده شده اند.

در پایان اگر چه امیدی به اقدام دولتی ها نیست از منتخبین ملت اعم از نماینده انقلابی مجلس شورای اسلامی و شورای جوان و ان شاء الله ارزشی و انقلابی شهر دولت آباد تقاضا داریم به این معضل مهاجرت بی رویه به شهر دولت آباد که هویت شهر را هدف قرار داده است به صورت ویژه توجه کنند و راه حلی برای توقف این روند و اقدام عملی برای بهبود وضع فرهنگی جامعه به خصوص در راستای حجاب داشته باشند.

*کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی

انتهای پیام/


2 دیدگاه برای “فرهنگ شهرستان بهای جیب زیاده خواهان!
  1. این مقاله از مهاجرت به عنوان یک تهدید یاد میکند. چرا تهدید!!! اگر فرهنگ شهرستان ناب و اصیل است ِ که بی شک چنین است باید ما بعنوان وارثان این فرهنگ مهاجران را در این فرهنگ ذوب کنیم. و میتوان با این فرهنگ اصیل از این باصطلاح تهدید بعنوان یک فرصت استفاده نمود. و نقش فرهیختگان و روحانیون بسیار بسیار مهم و حساس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.