حاجی دلیگانی:

وزرای دولت تدبیر و امید کارآمدی لازم را برای شرکت در دولت بعد ندارند

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس گفت: وزرای کنونی دولت حسن روحانی کارآمدی و کارایی لازم را برای ایفای نقش در کابینه دولت دوازدهم ندارند.

به گزارش چشم برخوار، حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با فارس در رابطه با استفاده کردن روحانی از نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: تا به امروز رئیس‌جمهور هیچ استفاده‌ای از نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم نکرده است.

وی افزود: ممکن است رئیس‌جمهور با برخی از افراد خاص در مجلس به طور غیررسمی هماهنگی‌هایی به روش غیرعلنی مشورت کرده باشد اما رسماً با مجلس در این رابطه رایزنی در این خصوص صورت نگرفته است.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اختیار خود رئیس‌جمهور است که از نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تشکیل کابینه خود استفاده کند یا خیر، اما معمولاً رؤسای جمهور به نوعی مشورت‌هایی را با مسؤولان کشور قبل از تصمیم‌گیری خود برای تشکیل کابینه دولت خودشان انجام می‌دهند.

وی پیشنهاد خود به رئیس‌جمهور برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم را این‌گونه عنوان کرد و گفت: به نظر بنده باید رئیس‌جمهور انسان‌هایی را برای کابینه خود انتخاب کند که در واقع دارای یک نقش باشند و نقش دیگری در خود نداشته باشند؛ همچنین پیشنهاد می‌کنیم تا رئیس‌جمهور از جوانان کارآمد، اهل کار در کابینه خود استفاده کند و از انتخاب انسان‌هایی که به غیر از در دست داشتن وزارت مربوطه، شغل‌های دوم مانند مالکیت شرکت‌ها دارند، خودداری کند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه کابینه‌های یک دولت باید انسان‌هایی باشند که حداقل ۲۰ ساعت در شبانه‌روز بتوانند برای وزارتخانه مربوطه و سمت مهم خود وقت بگذارند، ادامه داد: وزرا باید انسان‌هایی باشند که عاشق خدمت کردن به مردم باشند.

وی تأکید کرد: افرادی که برای کابینه دولت جدید انتخاب می‌شوند باید به رسالت خود در وزارتخانه مربوط به خود فکر کنند و سعی کنند تا نقشی در حواشی موجود نداشته باشند و درگیر آن‌ها نشوند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در رابطه با کابینه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: وزرا و کابینه فعلی دولت حسن روحانی کارآمدی و کارایی لازم را برای نقش داشتن در کابینه دولت دوازدهم ندارند.

وی افزود: کابینه دولت یازدهم نشان داد؛ افرادی که در این کابینه سمت و مسؤولیتی داشتند به مردم نشان دادند که عملکرد موفقیت‌آمیزی در این دولت نداشتند.

انتهای پیام/ تسنیمپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.