حاجی دلیگانی:

طرح مجدد موضوع اتباع بیگانه برخوار در صحن مجلس/ مسیر قطار سریع السیر برخوار در صورت پیگیری مردم اصلاح می شود

حاجی گفت: اگر اتباع بیگانه ای که به صورت غیرمجاز به شهرستان مهاجرت کرده اند و همچنین اتباعی که بدون اخذ پروانه کسب و کار مشغول به کار هستند، تعیین تکلیف شوند حتی یک نفر بیکار در شهر دولت آباد نخواهیم داشت؛ چرا که بسیاری از مشاغل در استان اصفهان و شهرستان های اطراف مانند شهرستان برخوار توسط اتباع بیگانه اشغال شده است.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از وضعیت مهاجرت بدون مرز افاغنه و اتباع بیگانه به شهرستان برخوار در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار، گفت: اگر اتباع بیگانه ای که به صورت غیرمجاز به شهرستان مهاجرت کرده اند و همچنین اتباعی که بدون اخذ پروانه کسب و کار مشغول به کار هستند، تعیین تکلیف شوند حتی یک نفر بیکار در شهر دولت آباد نخواهیم داشت؛ چرا که بسیاری از مشاغل در استان اصفهان و شهرستان های اطراف مانند شهرستان برخوار توسط اتباع بیگانه اشغال شده است.
حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: در این رابطه مجددا از وزیر کار طرح سوال کردم و وی با حضور در کمیسیون اجتماعی پاسخ هایی داد که فانع کننده نبود و قرار شد بار دیگر در نوبت طرح در صحن علنی مجلس قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد حدود ۱۸ درصد از جمعیت شهرستان برخوار را افاغنه و اتباع بیگانه تشکیل داده است و این تعداد نیاز جدی به ساماندهی دارد.
حاجی دلیگانی تاکید کرد: دولت وظیفه ساماندهی اتباع بیگانه را دارد و اگر این ساماندهی صورت نپذیرد و جلوی مهاجرت بی رویه آن ها به این شهرستان به صورت قانونی گرفته نشود، بسیاری از مشکلات شهروندان مرتفع نخواهد شد.
این نماینده مجلس در رابطه با قطار سریع السیر شهرستان برخوار نیز اظهار کرد: اخیرا مردم با تهیه طومار، خواستار اصلاح مسیر قطار سریع السیر شدند و اگر مردم همچنان با حساسیت و جدیت پیگیر این موضوع باشند و مسوولان نیز به خواسته مردم دولت آباد احترام بگذارد، این درخواست مردم عملی و اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/


4 دیدگاه برای “طرح مجدد موضوع اتباع بیگانه برخوار در صحن مجلس/ مسیر قطار سریع السیر برخوار در صورت پیگیری مردم اصلاح می شود
  1. سلام
    عصر بیایید خیابان امام رضا و پارک جلوی بیمارستان که تا جلوی شهرداری ادامه داره مشاهده کنید،واقعا فاجعه هستش بیشتر شبیه یکی از شهرهای افغانستان شده این قسمت شهر خصوصا عصر تا بعد مغرب.
    تو را به خدا یه فکری کنید. خصوصا اینکه اکثرا اهل تسنن و متعصب هستند. خطر خاموشی در دولت آباد در حال اتفاقه ولی مسیولین در خواب تشریف دارند

  2. سلام.توروخدا یه فکری به حال بیکاری جوون ها بکنید.من خودم به منطقه صنعتی رفت و امد دارم تو هر کوره اجری تعداد زیادی افغانی مشغول به کار هستن حتی کارهای خیلی راحت و فنی فقط به خاطر اینکه اون کارخونه دار پول روی پول بذاره و کارگرای ایرانی رو بیمه نکنه.اخه چرا مردم فقیر هرروز فقیرتر میشن و ثروتمندها هرروز پولدار تر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.