اهالی لودریچه:

همکاری اهالی لودریچه با شهرداری مشهود است/ پیوست فرهنگی تفریحی تنها خواسته ساکنین شهرک بهاران

اهالی محله لودریچه در واکنش به اظهارات یکی از مسئولان، از همکاری مردم لودریچه با مسئولان شهرستان در زمینه واگذاری بهترین فضاها خبر دادند و در ادامه به مشکلات این محل اشاره کردند.

به گزارش چشم برخوار،  عرض کم خیابان ۲۲ بهمن دولت آباد (لودریچه)، موضوعی است که تا کنون بارها منجر به تصادف، مشکلات عبور و مرور و رفت و آمد عابرین پیاده، ترافیک و… شده، موضوعی که داد ساکنان این محل را درآورده است، وجود دو بلوار در این خیابان و اینکه فضای خالی بین این دو بلوار نیز به دلیل دور زدن رانندگان عامل بروز تصادفات بسیار شده است، مشکل دیگری است که جا دارد رسیدگی شود.

راهکار این مشکل، خرید منازل این خیابان به منظور عریض کردن خیابان و ساخت یک بلوار از ابتدا تا انتهای خیابان (بدون فضای خالی) است که طبق اطلاعات ما، شهرداری در سال های گذشته قصد انجام چنین کاری را داشته که به دلایلی انجام نشده است.

این خیابان با مشکلات دیگری نیز روبرو است که این پایگاه خبری تا کنون با انتشار چند گزارش، به بررسی کامل آن از زبان ساکنان پرداخته است.

untitledقادری: شهرداری دولت آباد آمادگی توافق با مالکین را به صورت موردی طبق طرح مصوب دارد

مسئول واحد شهرسازی شهرداری دولت آباد در واکنش به این اخبار و در پاسخ به خبرنگار سایت چشم برخوار در خصوص مشکل کم بودن عرض خیابان لودریچه در تیرماه سال جاری اظهار کرده بود: خیابان لودریچه به امامزاده ابراهیم علیه السلام دارای طرح و خط بدنه ۲۵ متری مصوب است که با عنایت به احداث و بهره برداری از بلوار ۴۵ متری رسالت و بارگذاری ترافیکی بر روی بلوار رسالت و با توجه به ساخت و سازهای موجود خیابان لودریچه به امامزاده نرمی و عدم امکان توافق با مالکین، ساختمان های واقع در مسیر طرح مذکور فاقد اولویت اجرایی است.

مهندس قادری افزود: بنا بر این در صورت مراجعه و درخواست مالکین، شهرداری دولت آباد آمادگی توافق با مالکین را به صورت موردی طبق طرح مصوب دارد.

بوجاری: همکاری اهالی لودریچه با ارگان های دولتی و شهرداری در زمینه واگذاری مناسبترین فضاها، مشهود است

جمعی از شهروندان محله لودریچه در واکنش به اظهارات این مسئول، به همکاری فراوان اهالی محل با مسئولان شهرستان از گذشته تا کنون اذعان کردند و اظهار کردند: همکاری و همراهی اهالی محله لودریچه در چند دهه اخیر با شهرداری و ارگان های دولتی در زمینه واگذاری مناسب ترین فضاها و اراضی بدون هیچ جایگزینی همواره مورد تایید مسئولان شهرستان بوده است که از جمله این موارد می توان به واگذاری حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ متر از تنها آرامستان محل و اختصاص آن برای پارک و فضای سبز به میزان هفت هزار و ۷۵۰ متر اشاره کرد.

علی بوجاری به نمایندگی از اهالی لودریچه عنوان کرد: ساختمان سپاه ناحیه برخوار به میزان دو هزار و ۷۰۰ متر، ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان به میزان یک هزار و ۵۰۰ متر و آتش نشانی (سابق) شهرداری به میزان ۲۷۰ متر و فضای حسینیه دوازده امام (ع) به میزان ۲۷۰ متر از دیگر مواردی بوده است که زمین آن ها توسط شهروندان لودریچه واگذاری شده است.

این شهروند از دیگر موارد همکاری اهالی لودریچه را همراهی کامل اهالی محل به منظور آزاد سازی بهترین اراضی کشاورزی و باغ ها برای احداث پارک معلم و فضای سبز شهر عنوان کرد و افزود: تعامل حداکثری اهالی به منظور توافق با شهرداری در زمینه احداث شهرک بهاران نیز در کارنامه مردم لودریچه ثبت شده است.

بوجاری در ادامه به نمایندگی از همه اهالی و ساکنان محله لودریچه به برخی از مشکلات این محل اشاره کرد و گفت: محله لودریچه تنها محل در شهرستان برخوار است که با وجود بیشترین تعامل ها با شهرداری در خصوص واگذاری مناسب ترین زمین ها، فاقد آرامستان است به گونه ای که اهالی مجبور به تحمل هزینه های سنگین برای تدفین و خاکسپاری درگذشتگان خود در آستان امامزاده نرمی و امام زاده محمود (ع) دولت آباد هستند.

وی به ساماندهی پیاده روی خیابان ۲۲ بهمن حد فاصل میدان انقلاب تا پارک معلم و ادامه تعریض خیابان ۲۲ بهمن حد فاصل لودریچه تا امامزاده نرمی علیه السلام نیز به عنوان دیگر مشکلات این محل اشاره کرد.

این شهروند برخواری در ادامه به موضوع تفکیک، ساماندهی و آزادسازی کامل منازل، زمین ها و باغ های شمال لودریچه به منظور امتداد خیابان ۲۲ بهمن منطبق با اسناد و طرح های معوق شهرداری اشاره کرد و خواستار پیگیری این مشکلات شد.

بوجاری در ادامه از مسئولان خواست پیش بینی امکانات رفاهی، تفریحی و اماکن اداری و مذهبی در شهرک بهاران را داشته باشند و نسبت به ساماندهی و مدیریت مشاغل با کاربری های مناسب در حاشیه شهرک بهاران و انتقال مشاغل پر سر و صدا از مناطق مسکونی برنامه ریزی و اقدام های لازم را انجام دهند.

این شهروند دعدعه مند در پایان از مسئولان خواستار پیگیری زمین های واگذار شده محل به میزان دو هزار و ۸۰۰ متر به شهرداری شد و خاطرنشان کرد: تا کنون مسئولان شهرداری در مورد تخصیص زمین یا معوض آن اقدامی انجام نداده اند.

انتهای پیام/


2 دیدگاه برای “همکاری اهالی لودریچه با شهرداری مشهود است/ پیوست فرهنگی تفریحی تنها خواسته ساکنین شهرک بهاران
  1. مردم همیشه با شهرداری همکاری می کنند این شهرداری است که که هیچ وقت به خوبی حقوق مردم را رعایت نمی کندو اعتنایی به حقوق شهروندان ندارد.
    برای اطمینان از این ادعا به پیاده رو بلوار دانشگاه ( از فلکه انقلاب تا کوچه امام حسین)
    مشاغل مزاحم بویژه کوچه آیت الله محقق و…. نگاهی بیاندازید. تا ببینید چگونه ضوابط فدای روابط حقوق مردم فدای حقوق اشخاص می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.