خطیب جمعه دستگرد:

چهره مصمم و مقتدر شهید حججی نقشه دشمن را خنثی کرد

حجت الاسلام قربانی امام جمعه دستگرد گفت: دشمن با آماده کردن تصاویر از لحظه مبارزه، اسارت، شهادت، آن هم به شکل دردناک قصد داشت روحیه ملت را تضعیف کند و جنگ روانی را ادامه این مبارزه قرار دهد ولی چهره مقتدر و مصمم این شهید همه آن جنگ روانی که دشمن می خواست را خنثی کرد.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه شهر دستگرد برخوار در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا در زندگی فردی و اجتماعی، در رابطه با شهادت مظلومانه اما مقتدرانه پاسدار شهید محسن حججی گفت: شهادت این شهید عزیز نه تنها کشور‌ ما، بلکه به گونه ای کل جهان را تحت تأثیر عاطفی قرار داد و هیجان عجیبی را در جامعه منتشر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جمال قربانی ادامه داد: دشمن با آماده کردن تصاویر از لحظه مبارزه، اسارت، شهادت، آن هم به شکل دردناک قصد داشت روحیه ملت را تضعیف کند و جنگ روانی را ادامه این مبارزه قرار دهد ولی چهره مقتدر و مصمم این شهید همه آن جنگ روانی که دشمن می خواست را خنثی کرد.

وی با اشاره به جمله گهربار امیرالمومنین (علیه السلام ) که فرموده اند: «مَا الْمُجَاهِدُ الشَّهِیدُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ بِأَعْظَمَ أَجْراً مِمَّنْ قَدَرَ فَعَفَّ لَکَادَ الْعَفِیفُ أَنْ یَکُونَ مَلَکاً مِنَ الْمَلَائِکَهِ»؛ اظهار کرد: اگر ما هم بخواهیم در راه شهدا باشیم و اجر شهادت را به دست بیاوریم، راه آن، این است که در میدان مبارزه درونی کم نیاوریم و مقتدرانه با دشمن درون (شکم و شهوت) مبارزه کنیم (جهاد اکبر).

قربانی در رابطه با کسب روزی حلال نیز تاکید کرد:  هر فردی که می خواهد دنبال روزی حلال باشد باید بسیاری از مسائل را رعایت کند.

خطیب جمعه دستگرد ضمن اشاره به روز سی ام مرداد روز جهانی مسجد عنوان کرد: مسجد مرکز اجتماع مسلمین و مرکز عبادت خدا و محل سجود و محل شستشوی روح انسان و پایگاهی است که محراب آن محل حرب و جهاد با دشمن (دشمن درون) است.

این مسئول ادامه داد: مسجد محل خودسازی و پایگاهی است که مظهر اتحاد یک محله و یک شهر است و باید این پایگاه ها هم تقویت و هم آسیب شناسی شوند.

وی در ادامه خطاب به متولیان مساجد گفت: نسبت به مساجد دقت نظر بیشتری داشته باشید و به گونه ای نباشد که عملکرد یک روحانی یا یک هیئت امناء و حتی یک خادم طوری باشد که افرادی را از مسجد دور کند که در این صورت ما مسئول هستیم.

قربانی در پایان به روز سه شنبه آخرین روز ماه ذی القعده و شهادت امام جواد (علیه السلام ) اشاره کرد و ضمن عرض تسلیت اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی گاهی اوقات کودکان را به پیغمبری بر می انگیزاند تا مشخص شود که چه کسی در مقابل امر خدا تسلیم است مثل حضرت عیسی (ع) و از همین باب است امامت امام جواد (ع) که در سنین کودکی به مقام امامت رسیدند تا کسانی که تسلیم امرخدا هستند مشخص شوند.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.