خطیب جمعه کمشچه:

ماهواره عامل رواج مدهای منفی و از بین بردن عاطفه بین زوجین است

حجت الاسلام حق شناس امام جمعه کمشچه در بیان یکی از آسیب های ماهواره به از بین بردن عاطفه بین زوجین و ایجاد سردی در روابط اعضای خانواده اشاره کرد و افزود: با وجود القائات ماهواره، هر کدام از اعضای یک خانواده به جای انس با بقیه، سرگرم رسانه های گوناگون به صورت فردی هستند.

به گزارش چشم برخوار، امام جمعه کمشچه در جمع مردم با اشاره به اهمیت خانواده در اسلام و نقش ان در شکل گیری جامعه سالم، به نقشه های دشمن در قالب هجمه رسانه ای اشاره کرد و گفت: یکی از ابزارهای دشمن شبکه های فارسی زبان ماهواره ای است.

حجت الاسلام و المسلمین رسول حق شناس افزود: بیش از ۱۶۰ شبکه به فرهنگ و دین ما یورش اورده اند و باید توجه داشته باشیم که ما عبد خدا و مملوک او هستیم و وظیفه داریم از اعضای بدن در راه رضای خدا استفاده کنیم.

وی یکی از زیان های این رسانه را تغییر ضد ارزش ها به ارزش و بالعکس عنوان و خاطرنشان کرد: پوشش، جهاد و شهادت، نماز و سایر دستورات دینی توسط ماهواره مورد هجوم قرار می گیرد و در مقابل بی بند و باری و بی غیرتی و مصرف گرایی و…ارزش تلقی می شود.
حق شناس الگودهی نامناسب به مخاطبان را از دیگر آسیب های ماهواره برشمرد و ادامه داد: الگوی معرفی شده از طرف خداوند، پیامبر اسلام (ص) است که برترین خلق و رفتار را داشته اند اما در رسانه، بازیگران و خوانندگان و ورزشکاران و… به عنوان الگو معرفی می شوند.

این مسئول به یادگیری و برداشت مدهای منفی از طریق رسانه به عنوان آسیب دیگر اشاره و عنوان کرد: ماهواره مدل لباس و ارایش را به افراد القا می کند.

امام جمعه کمشچه در بیان آسیب دیگر ماهواره به از بین بردن عاطفه بین زوجین و ایجاد سردی در روابط اعضای خانواده اشاره کرد و افزود: با وجود القائات ماهواره، هر کدام از اعضای یک خانواده به جای انس با بقیه، سرگرم رسانه های گوناگون به صورت فردی هستند.

امام جمعه کمشچه در پایان به هدف قراردادن بانوان در نقش مادران و مربیان جامعه به عنوان ضرر دیگر ماهواره برای ما اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع نیز از دیگر کارکردهای منفی رسانه است، البته با همه این تلاش ها ما همچنان شاهد رویش مجاهدانی از تبار امام حسین ابن علی هستیم؛ جوانانی رشید مانند شهید مدافع حرم محسن حججی.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.