فرماندار برخوار:

کارآفرینان واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان از تسهیلات سامانه بهین یاب استفاده کنند

فرماندار برخوار در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال خواستار توجه اعضاء به مفاد سند اشتغال شهرستان، استفاده از ظرفیت طرح های ملّی اشتغال زایی از جمله طرح تکاپو، بهین یاب و کارورزی، تجاری سازی تولیدات صنایع دستی با مشارکت شهرداری ها، توجه به اشتغال معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی و هماهنگی بیشتر بانک های شهرستان در پرداخت تسهیلات شد.

به گزارش چشم برخوار، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال شهرستان با حضور اعضاء به ریاست فرماندار تشکیل شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه با تبریک آغاز بکار رسمی دولت دوازدهم و یادآوری اولویت حوزه اشتغال و کارآفرینی در کشور از تلاش اعضاء کارگروه در تحقق ۹۰ درصدی سهمیه اشتغال شهرستان تشکر کرد و گفت: بر اساس گزارش دبیرخانه اشتغال (اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ) از ابتدای سال جاری تا کنون اشتغال ۲۰۷ نفر در بخش های صنعت، مسکن و صندوق کارآفرینی در سامانه رصد ثبت شده است که لازم است در مدت زمان باقیمانده از سال جاری تلاش لازم در این خصوص توسط اعضاء صورت گیرد.

اسفندیار تاجمیری با اشاره به این که بر اساس تحلیل آماری ارائه شده شهرستان با نرخ بیکاری ۲/۷ درصد در جایگاه پائین تر از میانگین استان (رتبه سوم کم ترین نرخ بیکاری در بین شهرستان های استان) قرار دارد، یادآور شد: از ظرفیت بخش های صنعت و کشاورزی موجود می توان بیشتر استفاده کرد.

رئیس کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی در ادامه خواستار توجه اعضاء به مفاد سند اشتغال شهرستان، استفاده از ظرفیت طرح های ملّی اشتغال زایی از جمله طرح تکاپو، بهین یاب و کارورزی، تجاری سازی تولیدات صنایع دستی با مشارکت شهرداری ها، توجه به اشتغال معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی و هماهنگی بیشتر بانک های شهرستان در پرداخت تسهیلات شد.

در این جلسه در زمینه به روزکردن سند اشتغال شهرستان، تبیین طرح کارورزی برای مسئولان و جامعه هدف، اطلاع رسانی عمومی از تسهیلات حمایتی و سامانه بهین یاب، اقدامات ترویجی در بخش گلخانه ای در شهر دستگرد، اشتغال روستایی و…. تبادل نظر شد و هماهنگی های لازم صورت گرفت.

انتهای پیام/ فرمانداریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.